Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

Czy ktoś z Was się orientuje jakimi farbami można na trwało pomalować tiul? Czy wogóle są takie farby do tego typu tkanin?
Avatar użytkownika
Świeżynek
hmm jeśli dobrze rozumiem chcesz na trwało pomalować jakiś kawałek na stałe , ja robiłem tak że mieszałem farbę z wikolem więc była trwała z tymże nie wiem do czego jest potrzebna , bo jak do czegoś co stoi na boku n opakowanie z kartonu po butach to ok , ale do sukienki czy spódnicy raczej nie da rady ...
Avatar użytkownika
Świeżynek
chodzi mi o pomalowanie tiulu do uszycia sukienki :) znalazłam na allegro jakieś farby do malowania na różnych tkaninach i tak sie zastanawiam czy w przypadku tiulu też to zadziała a nie chcę kupować w ciemno :)
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Możesz spróbować farbami Fevicryl, tylko one wymagają utrwalenia gorącym żelazkiem. Nie wiem dokładnie, jak tiul to zniesie... To jednak sztuczne włókno...
Popróbuj najpierw na jakimś skrawku, ale połóż go na czymś chłonnym, np. ręczniku papierowym, aby nie pozaklejały się oczka. Po namalowaniu wzorku powieś za rożek do wyschnięcia na ok. 12 godzin i dopiero wtedy można farbę utrwalać na gorąco.
Być może trzeb tiul przygotować do malowania w jakiś specjalny sposób, np. odtłuścić...
Jeszcze nie malowałem na tiulu, choć daaawno-daaawno temu widziałem ze dwa razy w życiu tiul w desenie. Ale to był raczej nadruk.
Wprawdzie farbami drukarskimi też można, na upartego, malować pędzlem, ale to ostra chemia i raczej nie zalecam...:)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja malowałam farbami firmy Pebeo.
Tyle, że nic konkretngo. Potrzebowałam go jedyie pocieniować.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
a jak myślicie, czy można tą farbę utrwalić np przez papier albo bawełnianą tkaninę?

btw. jak dodać link do jakiejś strony na dole posta tak jak Wy to macie? ;)

--- Ostatnio edytowane 2015-03-27 10:59:55 przez tyska ---
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
a jak myślicie, czy można tą farbę utrwalić np przez papier albo bawełnianą tkaninę?

btw. jak dodać link do jakiejś strony na dole posta tak jak Wy to macie? ;)

--- Ostatnio edytowane 2015-03-27 10:59:55 przez tyska ---
Takie utrwalenie przez ściereczkę, czy coś innego nie daje odpowiedniego efektu, tzn. jest niewystarczające i farba może się spierać. Próbowałem na koszulce, która przecież lepiej nasiąka farbą, a mimo to utrwalenie było za słabe.
Można najwyżej prasować po lewej stronie.

A linki wkleja się tak:
kliknij prawym buttonem myszki gdzieś na marginesie strony - powinno się pojawić małe okno dialogowe, w którego dolnej części będzie pozycja "pokaż informacje o stronie". Klikasz lewym buttonem na tę pozycję i wyświetla się kolejne okno z danymi strony.
Zakreślasz kursorem pozycję URL na górze okna (adres strony w sieci), kopiujesz do bufora (ctrl C), przechodzisz do swojej wiadomości i wklejasz (ctrl V).
Jeśli po publikacji posta adres ma podkreślenie, to oznacza, że jest aktywny.

http://sukniawieczorowa.pl/2011/12/06/suknia-sukienka-z-italy-styl-asos-bombka-tiul-36/

Możesz także spróbować przesyłania zrzutu ekranu;
kiedy klikniesz na ten link na dole - bardzo szybko wyświetli się występujący pod nim obrazek, zapisany na serwerze, a na górze jest link do ściągnięcia darmowego programiku do zrzutów ekranowych, którego instalacja trwa mniej, niż 2 minuty.
I teraz, po instalacji, wchodzisz sobie na stronę, z której chcesz zrobić zrzut, naciskasz ctrl+shift+A, co zamraża obrazek w pamięci ekranu, a na górze, w oknie adresowym pojawia się Twój unikalny adres obrazka, który kopiujesz do bufora, a następnie wklejasz do swojej wiadomości.
Możesz również zapisać obrazek na swoim dysku, wybierając z górnego pop-up menu FILE opcję "zapisz obrazek jako" i zapisujesz gdzie chcesz, nadając mu nazwę.

http://scr.hu/0ioe/e2y81

To proste! Popróbuj.:)

Jeżeli natomiast chodzi Ci o te nasze linki w sygnaturkach naszych postów - to jeszcze masz za mało publikowanych postów na forum ,aby go wkleić.
Ta możliwość automatycznie się uruchamia po iluś tam postach, ale nie wiem po ilu...:)

--- Ostatnio edytowane 2015-03-27 18:46:05 przez Zibiasz ---
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
bardzo bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) będę próbować :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.