Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeżeli się nie pomyliłam, to proszę bardzo, pochwalam się sukienką - nie jest to dzieło, sukienka jest maksymalnie prosta, żebym mogła ją wyciąć i skończyć w 2-3 godz (tuż przed imprezą :P). Wybaczcie jakość zdjęć, ale chłop jest beznadziejnym fotografem. Nie zauważył, że sukienka wygląda jak krzywa (zgięłam kolano, żeby się wygodnie stało, kiedy on robił milion zdjęć, bo każde było ruszone), sukienka naprawdę, naprawdę jest prosta. Mam też prośbę o poradę - z tego materiału zostało mi ok 65-70 cm materiału. Za mało na bluzkę, a problemem jest wzór - nie mam pomysłu co z niego zrobić. Myślałam o jakiejś poduszce albo i dwóch, bo wzór jest przepiękny (genialny fotograf nie uchwycił kolorów niestety, poza złotem). Torebka też by z tego wyszła, ale nie bardzo mi się widzi ten pomysł. Co innego? Materiał cięłam w poprzek osnowy, jeżeli to ma jakieś znaczenie.

Zdjęcia

--- Ostatnio edytowane 2011-04-18 13:50:14 przez Mrufka ---
Avatar użytkownika
Administrator
Wow Mrufko super! Pięknie ją uszyłaś, super rozplanowałaś wzór, który gra tutaj pierwsze skrzypce!! W ogóle lasencjo wyglądasz świetnie i nie dziwię się, że zebrałaś masę komplementów i pochwał :]

Poduszka byłaby super. A może na spódniczkę by starczyło??
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Poduszka byłaby super. A może na spódniczkę by starczyło??
Dzięki. Dlatego pytałam kiedyś o cięcie w poprzek osnowy - gdybym tego nie zrobiła. to wzór wychodziłby z boku, albo wcale ;) Spódniczka nie wyjdzie, bo kawałek wygląda tak, że ma 0,65(70)x1,6, ale z krótszego boku jest ten wzór. A ponieważ ja mam w biodrach metr, to musiałabym chyba zrobić wstawki z innej dzianiny.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Piękna!

Materiały tego typu zawsze mają wzór biegnący wzdłuż jednego boku - i trzeba je kroić w poprzek ;-) Byle konsekwentnie ;-)

A resztki nie zużywałabym od razu. Niech czeka na jakiś super pomysł albo super potrzebę.;-)

Chyba dziwnie bym się czuła mając sukienkę z takiego samego materiału, jak poduszka ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kroiłam konsekwentnie i układa się dobrze. W ten sposób wykroiłam też bluzkę, bodajże na podstawie modelu 129 z Burdy 1/11 - zmieniłam rękawy i przemodelowałam wykrój, a materiału zostało mi więcej, więc pewnie skroję jeszcze inną bluzkę (może w oparciu o tą sukienkę). Faktycznie zostawię ten kawałek materiału na razie - poduszka to głupi pomysł, zwłaszcza że pokój mam w kolorach rudo-brązowych.

Overlock jest suuuuper - myślałam, że jak czarne szpule założę to będę szyć i szyć, a w sumie zostały mi tylko dwie dzianiny, które mogę przeszyć czarnym ;) Zrujnuje mnie za to finansowo, bo kiedyś męczyłam tygodniami parę dzianin, a teraz zapasik się skurczył. O tym aspekcie nikt mnie nie poinformował, niestety ;)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No, niestety.:D

Pozostał jeszcze aspekt dużych szpulek nici, zajmujących dużo miejsca.

Za to - poukładane nawet na otwartej półce - stanowią bardzo dekoracyjny akcent, ciągnący każde oko. :D

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z miejscem jest u mnie straszny problem, więc nie mam szans szaleć i zrobić sobie półeczkę ze szpulkami. Dlatego też nie zamierzam szaleć i kupować szpul wielokolorowych, ale szyć co tylko mogę na opcji czarny-biały ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy ten owerlock ma pojemnik na ścinki? W jednych opisach podają, że tak, a w innych nie ma takiej informacji.
Dziś go oglądałam w sklepie, ale pani nie znała się na owerlkach i nie potrafiła mi odpowiedzieć, a ja tam pojemnika nie dojrzałam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ten owerlok ma pojemnik na ścinki, który można założyć lub nie.

Fides
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie :)

czy ktoś kto ma tego overlocka mógłby mi pomóc i powiedzieć czy on dobrze szyje zarówno cienkie, jak i grube materiały?

Chodzi mi o
- polar
- mikrofibrę (taka jak na koce)
- tiul
- satynę

Z góry serdeczne dzięki za pomoc!

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.