Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Można wiedzieć co jest w środku? Jestem już po kursie krawieckim, ale lubię czytać :) a tam może będą płaszcze i kurtki? Dla menów nic pewno nie ma? I czym różni się treść od tej drugiej książeczki, zielonej?
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:D
Stanisława Kurka nie znalazłam, ale Stanisława Jurka "Modelowanie form odzieży damskiej" , poz. niedostępna w antykwariacie, co prawda, ale wygląda obiecująco.
Te kolorowe może kupię, są to aktualne propozycje, musi mnie coś zainspirować i wyrwać z marazmu ogólnego, przy mojej figurze nie jest tak łatwo, sama projektuję, i przerabiam bo bym ugrzęzła w długach gdybym miała za każdym razem wydać na mój rozmiar tyle kasy ile w sklepach :)

PS. Nie będę rzecz jasna dodawać postów bo po co. Temat na allegro nawet dość chyba chodliwy, bo wiele książek " poznikało" - wiele z tych autorów które wymieniliście jest po 40 - 50 zł. Ja postanowiłam sobie takie kompedium poglądowo fundnąć, ta brąz wystarczyła, żeby "zajrzeć " do innych. Generalnie chodzi o podręczniki do technologii w technikach odzieżowych, brązowa nawet całkiem praktyczna, parę modeli, konstrukcje podstawowe. Jak na "niezapominajkę" może być, aczkolwiek ja "swoje " zeszyty wolałam, bo notowałam sobie jeszcze dodatkowo, a konstrukcję robiliśmy pod zdjęcie czy projekt. Co w głowie być miało, zostało,ale to się szybko, po paru latach równie szybko zapomniało, z numerami 2 ma więcej...Fajne, bo jest dla początkujących i niekoniecznie jakaś baza, gdzie logicznie wytłumaczone jest, na czym polega wykrój i konstrukcja na miarę. Aczkolwiek zdany człowiek jest i tak na siebie.
Fajna ta książeczka jest amerykańska " Patternmaking for fashion..." o ktorej opowiadała AnnaMaria, ale koszmarnie droga na Amazonie. :) Ktoś jeszcze wrzuci jakieś pomysły?
Ja uwielbiłam Hanus i nie wiem dlaczego, ale to była moja pierwsza książeczka, któa miała moje pytania rozjaśnić i odciążyć rodziców :D Zwłaszcza stary rysunek modowy urokliwy :D


--- Ostatnio edytowane 2018-09-14 20:43:07 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.