Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kupiłam Overlock firmy Łucznik typ 620D.
Mam już niestety problemy z szyciem.
Urywa się albo nitka z igły,albo któraś inna.
Może to nici są winne.Jak szyłam na dużych rolkach,
to było w porządku.Zmieniłam na kolorowe małe i KLAPA.
Proszę o pomoc-co mogło się zepsuć?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
moze naprezenie masz zle albo za slabe nici
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli nawlekałaś nici w kolejności od lewej do prawej to będą się nitki rwały bo się plączą. Trzeba wywlec wszyskie nici i nawlekać zgodnie z kolejnością 1-2-3-4 to bodajże od środka. Z tydzień się męczyłam zanim ustaliłam czemu szycie po zmianie nici jest takie "urywające". Teraz ucinam nici przy szpulce i wiążę z nową nitką potem przeciągam powoli wszystkie lub robię sam łańcuszek aż dojdzie nowa nitka.
Powodzenia!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na overlock potrzebujesz raczej dobrych nici gatunkowo. Z mojego doświadczenia: nawlekaj nici jednego rodzaju (gatunku) poczynając od igły poprzez oba chwytacze. Sama kolejność nawlekania nie ma za bardzo wpływu na splot., jedyne co zauważyłam podczas mojego szycia: ostatni w kolejności nawlekam górny chwytacz wszystkie nitki staram się wyciągnąć na płytkę ściegową, zanim zacznę szyć tworzę kilkucentymetrowy ścieg owerloka
Avatar użytkownika
Administrator
Pani Renato witam na forum :)

Jeśli nici są poprawnie przeciągniete to wina raczej leży po stronie naprężenia.

Ale, ale w instrukcji do mojego overlocka pisze, że przy nawlekaniu nici należy zachować następująca kolejność:
1. chwytacz dolny (zielony)
2. chwytacz górny (niebieski)
3. igła prawa (pomarańcz)
4. igła lewa (żółty)

Czyli od prawej do lewej.

Pani Renato zamieszczam fotkę ustawiań na moim overlocku - to tak poglądowo bo trzeba dopasować indywidualnie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.