Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, mam problem ponieważ chciałabym wszyć zamek kryty a nie mam w posiadaniu tej specjalnej stopki. Można to jakoś rozwiązać czy w ogóle nie ma szans na wszycie takiego zamka? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

--- Ostatnio edytowane 2010-04-26 21:53:27 przez trininlov ---
Avatar użytkownika
Niespodzianka
Witaj Trini
Jednym ze sposobów to tzw, pół stopka
Jeśli i takiej nie masz, to na zwykłej można lecz będziesz się strasznie męczyć. Ząbki zamka musisz odgiąć i tuż zaraz za nimi wbijać igłę. Stopkę prowadzisz jedną częścią po ząbkach a druga właściwie jest w "powietrzu" lub pod kątem- nie polecam
znajdź na forum wątek z wszyciem zamka krytego, to zobaczysz stopki do szycia zamka krytego
POZDRAWIAM:)
________________________________________________________
  
Artur


Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Myślałam, że może uda mi się bez tej stopki, bo nie wiem czy będę miała czas kupić a bluzkę muszę skończyć do soboty. Czy w ogóle można kupić taką stopkę w każdej pasmanterii? Czy raczej trzeba się udać do bardziej specjalistycznych sklepów?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Kupiłam sobie ostatnio specjalną stopkę do zamka krytego ale niestety poprawiam po niej właśnie pół stopką. W ten sposób można wszyć zamek że go praktycznie nie widać.
Avatar użytkownika
Niespodzianka
Witaj Trini
Nie wiem z jakiego miasta pochodzisz, ale u mnie w pasmanteriach takimi bzdurami nie zajmują się, gdyż ekspedientki uważają, że tylko na niciach, zamkach, mulinach i takie tam mogą zarobić. Na szczęście w moim 40-tysięcznym mieście jest jeden punkt, gdzie są nowe maszyny i dodatki do nich, gdzie można zakupić. Ale jeśli się chce jakąś wyrafinowaną maszynę to trzeba zamówić i poczekać trochę na zrealizowanie.
A do soboty to już zostało CI nie dużo czasu. Próbuj chociażby przeszyć na zwykłej stopce. Przez 2 dni to zdążysz.hi hi..:angel: sorki
POZDRAWIAM
________________________________________________________
  
Artur


Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej Arthur ma racje z tymi paniami z pasmanterii. Ja też mam przed sobą wszywanie zamka krytego i stopkę do takich rzeczy więc jak mi się uda lub nie to dam znać.Swoją drogą ja kupiłam maszynę w typowym sklepie z maszynami ( w Katowicach) i pani była przemiła i bardzo kompetentna (nawet mój mąż był pod wrażeniem co mu się rzadko w takich sytuacjach zdarza) oraz posiadała bardzo duży zestaw stopek do różnych maszyn, igieł , nici, nożyc i innych akcesoriów. Pięknie zaprezentowała możliwości danej maszyny, jej obsługę i na koniec pocieszyła mnie, że jak będę miała problem z maszyną to zawsze mogę podejść i zapytać (bo co najlepsze ona nie jest tylko sprzedawcą lecz również krawcową).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moj sposob na wszywanie zamka.
Nie mam czasu na zdjecia.

Wszywam zamek tylko polstopka.Ja do szycia nie uzywam kosmicznych wymyslow .Uwazam,ze specjalna stopka jest niepotrzebna i nie zdaje egzaminu.Znam ja.

Najpierw zamek rozsuniety rozprasowuje zelazkiem aby sie nie zwijal.Trzeba go odgiac i przeprasowac.
Taki rozprasowany zamek w czasie szycia nie trzeba odginac i bardzo dobrze polstopką jak najblizej szyc.
Zadna filozofia.

Sprawa suwaka.Suwak musi byc zsuniety ponizej zszycia szwu.Nie wiem czy rozumiecie to.
Zamek sie szyje z gory w dol, i ta sama stopka szyje z dolu do gory.Suwak jest ponizej i nie przeszkadza w szyciu.On sobie poprostu troszke nizej poza szwem wisi.
Pozniej zamykam zamek.Suwak przez zaszycie przechodzi bez problemu i nie ma zadnego doszywania na dole zamka.

Drobna uwaga.Przy zakupie zwyczajnych polstopek(lewej i prawej).Te stopki kazda krawcowa powinna posiadac.
Zwracajcie uwage aby igla szla brzegiem stopki.Jesli igla idzie za gleboko lub wychodzi poza stopke na zewnatrz jest nie dobrze.Taka polstopka nie zdaje egzaminu.

Pozdrawiam.

Odpowiedzcie czy wam wyszlo szycie moim sposobem.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.