Wersja do druku

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:zly::beczy:
Odkładacie,nawet podrożały znów procenty i waluty, ja mam wykształcenie finansów publicznych, a dziennikarz Lis piszczty mądrze, że 7 lat z pissernią wykończyło rynek tak, że ta politbuda się kiedyś skończy. Ale te 'nadwyżki' które mam dziś odkładam mimo wsystko...
Inna sprawa, że idą podwyżki -Takie, że mi mowę odjęło.A dzisiejszy pieniądz nie doinwestowany, nie "na rynku"nie ma w zasadzie sensu.
Co innego - uwolnić rynek od 'kar",jak sugeruje Konfederacja,zresztą znane mi forum pełne kobiet - ekonomistek i prawniczek.
Nie dać kasy dla administracji zwłaszcza niepotrzebnej -wtedy wszystko będzie znów bajka.
Przyklady "z życia"-wczoraj poszłam,bo promo piwosterium wypiłam drobno zakrapiane - za 10 zł. Zapłaciłam razem - 153 zło.tych za mtosamo,co kosztowałoby o wiele mninej. Już nioe wiadomo gdie ręce włoyć -ale gitarę czy maszyny mam, wszystkie, to "coś" w rodzaju Bóstwa, intuicji czy po prostu wyczucia tematu -nie powiem, i krawieckiego- bo kupowałam sobie i szyłam, poprawki robiłam - pędziłó mnie od jednej rzeczy do drugiej.
Dziś - popadały stare serwisy, ludzie pouciekali na emerytury czy renty, zakłady podupadały, a ja mam co na siebie włożyć,naprawiam ino starocie.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
a korzystacie z takich możliwości jak wynajem sklepy na godziny? Teraz dzięki aplikacji H-OUR Store można wynająć sklep w m1 w Poznaniu na godzinę czy więcej, zależnie od potrzeb, to tańsze niż utrzymywanie własnego sklepu stacjonarnego
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Za ile? U nas były na targowiskach budki, lepiej bo za budę jedna cena była,ale pod zdechłym azorkiem vidi.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzisiaj prowadzenie działalności to jest po prostu orka. Zaczęło się od pandemii. Mojego tatę tak zniszczyła, a dokładniej jego jednoosobową firmę. Przez to po dziś dzień ma długi, które spłaca i jakoś żyje z moją mamą. Dobrze, że oboje maja pracę. Co do wynajmu na godziny to chyba takie najlpesze wyjście, żeby czynszów nie płacić itd.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czasami jednak w cenie hurtowej,albo od przyjaciół jest o wiele taniej.Ja cenię sobie tzw. zaprzyjaźnione sklepy i serwisy, bo wiem, że przynajmniej ktoś o nie zadba, i one wrócą w dobrym stanie - a mam ich ze 2 -3 jak np.ten sklepik antex czy porządne serwisy autoryzowane w Krakowie czy Radomiu.



--- Ostatnio edytowane 2022-12-09 07:39:19 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Violinko, a nie ma twoj tata żadnej możliwości żeby przejść na inny system firm albo kredytów? czy w inny szybko spłacić długi? To jest bowiem bez OC czy włączonej ochrony finansów, publicznych -bo te widać, ale i własnych, naprawdę najgorszy system, bo z pełną odpowiedzialnością karną, ale zablokowany, my mamy zagłodzony rynek w ogóle. Dobrze że chyba z pracą ZUS nie płacą, bo to by dobiło każdego.


--- Ostatnio edytowane 2022-12-09 07:42:37 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.