Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie :)

Jestem nowa, ale mam nadzieje ze zagrzeje tu miejsca :).

Do tej pory wszystko szylam w reku, ale teraz urodzila mi sie coreczka i tego szycia jest troche wiecej :). Chcialabym kupic maszyne, ale dopiero zaczynam swoja przygode i zupelnie nie wiem co wybrac. Poza tym do tej pory szylam, przerabialam i haftowalam tylko w reku, wiec nie mam kompletnie zadnego doswiadczenia z maszyna (i praca na niej)?
Dodam, ze szyje z roznych materialow i chcialabym, zeby moja maszyna tez dawala sobie rade z roznymi grubosciami (od cieniutkiego tiulu i bawelenki, poprzez elastyczne tkaniny, az po szwy na skracanych spodnich dzinsowych).

Narazie mam bardzo ograniczony budzet, mysle ze bedzie to max 500zl.

Chcialabym wiedziec czy oplaca sie kupic uzywana maszyne np. na Allegro, czy lepiej kupic nowa tania?
Czy moze poszyc jeszcze trosze w reku i nazbierac na cos lepszego :/ ?

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :).

Pozdrawiam serdecznie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam.

Zawsze uważałam, że nowa maszyna do szycia to jest dobra inwestycja. Zużyłam już dwie maszyny produkcji polskiej (Łucznik). Lata temu kupiłam używaną, półprzemysłową maszynę Singer produkcji angielskiej (oryginalne części, bez żadnych plastikowych elementów). Służy do dziś i jestem z niej bardzo zadowolona. Radziłabym jednakże przy kupnie maszyny używanej, by przyjrzał jej się zaufany mechanik.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Niestety nie mam nikogo takiego :(, wiec musze zdac sie tylko na siebie i swoja intuicje ...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli mogłabym coś radzić, to nie kupuj taniej nowej maszyny, bo możesz niedługo żałować wyrzuconych pieniędzy. Lepiej mieć od początku w miarę porządny sprzęt, bo jakby nie patrzeć jest to inwestycja na lata...
Avatar użytkownika
Administrator
Aniołeczku przyznam że i mnie kusił zakup używanej maszyny. Mam sprawdzoną maszynę do szycia które 8 alt temu kosztowała sporo. Teraz lepiej wyposażoną można kupić taniej. Jest to ryzykowna sprawa ale szukaj maszyn z metalowymi podzespołami, które się tak szybko nie wyrabiają.
Znając siebie to bym zaryzykowała.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziekuje za odpowiedzi.

Do 500zl jest mozliwosc kupic kilka maszyn, ale nic o nich nie wiem. Moze ktos mi cos podpowie.
Elnita 240
Bagat vesna 703
Pfaff Model 1212

Zastanawialam sie tez nad zakupem calkiem taniej i "starej" maszyn ... tak na poczatek np.: Lucznik, Singer, Previleg, Pfaff.
CJak sadzicie czy mozna uczyc sie na nich szyc, czy raczej sie zniechece ?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym wolała kupić nową, nawet gdyby miała mniej funkcji niż stara używana. Dla mnie najważniejsze jest, aby maszyna szyła bezawaryjnie, bo naprawdę większość rzeczy na domowy użytek można uszyć używając ściegu prostego i zygzaka. "Wodotryski" są fajne, ale nic po nich, kiedy nitka się rwie, regulacja siadła itd. A nigdy nie wiadomo, w jakim stanie jest używana maszyna i czy sprawnie działa.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Niespodzianka
Witaj anioleczek-u_82
Moje zdanie jest takie:-proponuję Ci tą maszynęBagat vesna 703

http://www.motoallegro.pl/item1144501607_maszyna_do_szycia_bagat_vesna_703.html

oczywiście używaną, gdyż jesteś początkująca i nie trzeba Ci jak na razie nowej-to po pierwsze. W momencie jak załapiesz bakcyla, to wtedy kup sobie nowiutką, ale to za parę lat.
A po drugie-masz malutką córcię, więc wydatki na nią są spore/prawda?
No i po trzecie-szkoda Twoich paluszków do szycia ręcznego/przydadzą się do pielęgnacji dzidziusia.

Dlaczego tą maszynę? Otóż ma metalowe podzespoły,które nie wyrabiają się tak, jak z tworzywa.

Oczywiście wybór należy do Ciebie
Pozdrawiam
________________________________________________________
  
Artur


Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam

Mam pytanie, czy maszyna Privileg Computer - Star Microproc jest dobra ?
Jest prawie nieuzywana. Czy warto ja kupic ?
Czy mozna zdobyc do niej instrukcje obslugi ?

z gory dziekuje za odpowiedz.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy lepsza bedzie MASZYNA DO SZYCIA TOYOTA RA 62 ??

Z gory dziekuje za wszelkie rady i wypowiedzi :)

pozdrawiam

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.