Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam serdecznie,
jako nowy użytkownik, bez doświadczenia i jakiejkolwiek praktyki, kieruję do Państwa zapytanie odnośnie maszyny Brother BQ17. Pytam o ten konkretny model ze względu na niską dość cenę i znalezione kilka opinii mówiących o tym, że powyższa maszyna jest cicha w swej pracy.
Zależy mi głównie na cichej pracy ze względu na okoliczności domowe oraz prostej i łatwej w obsłudze maszynie, ponieważ jestem osobą totalnie początkującą, a prace na niej wykonywane będą w głównej mierze dotyczyć przeróbek ciuchów kupnych oraz drobne korekty (dotyczące zmiany rozmiaru, wstawki z innych materiałów, doszywanie dodatków, aplikacji itp.). Może się zdarzyć, że będzie też używana do uszycia prostych bluzek, spódnic... a materiały wykorzystywane do szycia to głównie cienkie i delikatne tiule, koronki itp.
Zakup maszyny planuję w związku z potrzebą dokonywania korekt ubrań oraz szycia prostych rzeczy stanowiących dodatki do stylizacji używanych w sesjach fotograficznych (głównie fotografia portretowa oraz nagość zakryta). O przeznaczeniu niniejszych ubrań i dodatków piszę ze względu na to, iż nie będą one noszone w długim okresie czasu i na codzień. Ich wykorzystanie będzie trwało max 1-2 sesje (każda po około 3-4 godziny), dlatego też nie przywiązuję dużej wagi do trwałości szwów i perfekcyjnego zszywania materiałów.
Często znalezione ubrania, które są zakupione z przeznaczeniem na sesje fotograficzne, wymagają małej korekty lub doszycia do nich drobnych dodatków, zszycia lub małej zmiany rozmiaru...

Proszę o wyrażenie opinii i pomocnych uwag w powyższym dylemacie ;)

Pozdr. Robert
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja od razu odrzucam maszyny, które nie mają regulacji szerokości ściegu ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Hmmm... czyli jest jedna istotna uwaga... ktora niestety idzie na konto "wad"..
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ponownie poszperałem, ponownie poczytałem, ponownie pomyślałem (wow ;))... i zdecydowałem jednak, że troszkę zmienię podejście do zakupu... i postawiłem na Singera 4411. Metalowe podzespoły, dużo większe możliwości regulacji, a co ważne, nadal to jest dość prosta maszyna do szycia bez zbędnych bajerów, które potencjalnie stanowią niezłe "podwórko" do powstawania usterek.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Teraz pytanie bardziej konkretne.... czy jest ktoś z Zamościa lub okolic i orientuje się, gdzie na zakupy w tej miejscowości po maszynę do szycia?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Temat zamknięty.... zakupiona została maszyna Singer Symphonie III 7563. O wrażeniach napiszę później kiedy dojdzie do mnie, bo zakup został dokonany wysyłkowo.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mam, przyszła... użyłem przełączając rodzaje ściegów... pięknie, pięknie! ;)
Drugi raz, coś źle założyłem szpulkę i coś się popsuło ;(
Coś się pozmieniała synchronizacja bo igła uderzała w plastik w kopułce gdzie wkłada się szpulkę zamiast trafiać w takie wycięcie w nim, gdzie właśnie powinna znajdować się igła w najniższym punkcie ;/
Ale... udało się ;) Przeskoczyły tryby podczas tego zacięcia się i udało się na tyle przestawić je, że ponownie igła wpada tak jak powinna... i szyje znowu ;))) Ufff... ;)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
W sumie praktycznie monolog tu prowadzę ale nie ważne to... ;)
Oto kilka zdjęć owej maszyny Singer Symphonie III (model 7563) ;)
Zakupiłem jako nową na allegro (jako ostatnie sztuki na magazynie itp.)
Cena chyba dobra bo 440 zł.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
no za te sumke calkiem fajna
wazne zebys Ty byl zadowolony
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ba - cena bardzo dobra.

Ale tra pierwsza awaria - mrożąca krew w żyłach... Pomyślałam od razu - co też on narozrabiał ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.