Wersja do druku

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
Bardzo proszę o pomoc w wyborze maszyny do szycia.
Posiadam overlocka 4 nitkowego i starego jak swiat łucznika.
Chcę szyć ubrania głównie z dzianin - cienkich, grubszych, dresowych.
Stary łucznik odmawia wspołpracy, więc postanowiłam zakupić coś porządnego.
Kwota do wydania - ok. 2 tys, moze byc tansza, moze byc ciut droższa, jeśli jest tego warta.
Ważne, zeby była łatwa w obsłudze i pięknie szyła dzianiny.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Trudno będzie pomóc... Wszystkie maszyny są w zasadzie tak samo trudne /albo - dla innych - łatwe/ w obsłudze. Po prostu - ich obsługa jest bardzo podobna. Tylko guziki, pokrętła i przyciski są w różnych miejscach.

Warunek pięknego szycia dzianin też jest trudny do spełnienia, bo to może być wręcz jednostkowa cecha - zdarza się, że dwie maszyny tego samego typu radzą sobie z tym zupełnie inaczej.

Z dzianinami to w ogóle jest tak, że trzeba sobie umieć z nimi radzić - po prostu trzeba mieć na temat ich szycia trochę wiedzy i umiejętności...

I nie podchodzić do szycia dzianin tak samo, jak do szycia tkanin.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dlatego proszę o radę, która radzi sobie z dzianinami najlepiej. Szyc potrafię, "prosta w obsłudze" - miałam na myśli wygodna;). I taka bardziej automatyczna, która sama reguluje napięcie nitek do grubości materiału, obcina nitki, nawleka automatycznie, itp. Generalnie oglądam już kilka dni te maszyny, ale jest tego zastrzeżenie na rynku, nie chce kupić bubla.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Brenda, kup Singera, którego ma Czeremcha i po bólu. Mieści się w Twoim budżecie i ma wszystko na czym Ci zależy.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Natalia, a jakiego singera ma Czeremcha?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Singer 9960.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wlasnie o takie odpowiedzi mi chodzi.
Chcialam zasiegnac opinii, prosic o konkretne modele, na co zwrocic uwage przy wyborze.
Ja wiem ze dzianina jest trudna, do tej pory sporo uszylam, overlock mi pomagal, ale z wykonczeniami, czy innymi podszyciami łucznik sobie nie radził. Pomagałam sobie podkładając bibułkę, ale mam dość :).
O singerze czytalam duzo roznych opinii, poczytam jeszcze o tym modelu.
A cos z Janome, Brothera, Elny, Juki?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Janome txl607 ma te opcje: obcinanie nitek, dużo ściegów ozdobnych, elastycznych itd. Dziewczyny, które mają sobie chwalą :)
A w podobnej cenie do singera jest.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Porównywalna cenowo i jakościowo jest Janome txl 607, ale ona nie ma stopki kroczącej, nie ma uchylanej udem dźwigni podnoszenia stopki, nie podpowiada też wartości naprężenia górnej nici. Warto jednak pamiętać, że to jest podpowiedź i trzeba do tego podchodzić elastycznie, tzn. ręcznie zmienić naprężenie, jeżeli to podpowiedziane się nie sprawdza.

Zakładam, że potrzebujesz maszyny ze ściegami elastycznymi, ale przestrzegam, żebyś nie oczekiwała od nich cudów, one też nie zawsze ładnie wyjdą, jeżeli materiał będzie trudny.

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.