Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,jestem początkującą w krawiectwie i chce się przekonać czy lubię szycie,dlatego narazie nie chce inwestować w maszynę.Czy da się uszyć coś do noszenia bez maszyny czy też raczej efekt będzie tragiczny?Na początku tak jak radzą chce spróbować od spódniczek,a potem może prosta bluzka...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oj zdziwiłabyś się jakie cuda można uszyć ręcznie! Zanim w XIX wieku wynaleziono maszynę do szycia wszystkie suknie i stroje męskie były szyte ręcznie! Wystarczy cierpliwości i precyzji- zreszą- to zawsze jest potrzebne:) Ja z racji, że jestem miłośnikiem rococa- podsyłam Ci link z suknią uszytą ręcznie!:)http://brocadegoddess.wordpress.com/sack-dress/
Owocnej pracy!:)
A i jeszcze nie zapomnij, że taki ścieg musi być raczej drobny:)Chyba, że chesz chodzić z wywietrznikami:D Najlepiej sobie najpierw narysować kredą, czy czymś:P dróżkę, którą beędziesz przeszywać:)Powinno być wtedy prosto:)
Pozdrawiam:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Uszyć to można, i to bardzo dużo, ale czy w ten sposób przekonasz się, że lubisz krawiectwo - wątpię. Możesz się zrazić, bo szycie ręczne wymaga trochę więcej wprawy i cierpliwości. Oraz czasu.

Ludwiku! Dziękuję za podany link, sukienka na głównej jest wspaniała...
________________________________________________________
Przeszyj to sam ~
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuje za opinie;-)Zrazić się mogę,ale denerwując się będe miała w głowie myśl,że to przez to,że nie mam maszyny i że z maszyną byłoby inaczej.Boję się,że jak zainwestuje w maszynę to potem będe żałować.Moja babcia była krawcową,a właściwie jest tylko,że już dawno na emeryturze;-)Potrafi uszyć cuda,ale mi trudno stwierdzić czy bym to lubiła.Głónymi powodami mojego zainteresowania szyciem są szukanie pasji,to,że jestem wybredna i mam określony mocno styl,który mi się podoba,a w sklepie zawsze mi coś w ubraniach nie pasuje;-)mam chudy portfel i duży rozmiar:D
Avatar użytkownika
Świeżynek
W takim razie warto kombinować samemu! C:
Może najpierw zacznij od przeszyć i udoskonalania według swojego gustu gotowych ubrań - aby nie było szkoda na nie pieniędzy warto wciągnąć się w grzebactwo lumpeksowe, bo można znaleźć naprawdę świetne rzeczy, wymagające tylko drobnego podrasowania i odświeżenia, za grosze. A nawet jak nie wciągniesz się w szycie od a do z, to mechaniczne umiejętności typu zwężenie spodni, skrócenie nogawki zawsze się przydadzą.
________________________________________________________
Przeszyj to sam ~
Avatar użytkownika
Świeżynek
Al myślę,że to świetny pomysł,tym bardziej,że głównie ubieram się w lumpeksach.Jak już wcześniej wspominałam,mam duży rozmiar i cienki portfel,więc lumpeks bym jedynym wyjściem dla mnie.Tam można dostać rozmiar 44-46 i za grosze.Tyle,że tam nie zawsze się znajdzie takie coś o czym by się marzyło by założyć.Praktycznie do wszystkich ubrań,które tam kupiłam mam jakieś ale...A mówisz o tych gorszych ubraniach za kilka zł?Ja z reguły kupuję bluzki, np. w przedziale 10-20zł,ale to są takie już do ubrania gotowe,takie które są na czasie;-)Zaczne od tych przeróbek jak mi doradziłaś;-)A masz może namiary na szablony jakichś prostych spódnic,bo od tego tez bym chciała zacząć...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Al wiec tez gustujesz w ubiorach historycznych?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Olllittto, to zależy. Bywało że udało mi się na lumpeksowych wyprzedażach znaleźć coś fajnego za absolutną taniochę, ale w dzisiejszych czasach dobra rzecz za 10-20 zł to również okazja, i na tyle tania, żeby nie bać się coś z nią pokombinować :)
Proste spódniczki znajdziesz w BURDZIE. Ich wykroje są czytelne i dobre dla początkujących. Możesz też poszukać w internecie, np tu http://longredthread.wordpress.com/category/tutorial-kurs-obrazkowy/

Ludwiku, uwielbiam wręcz! Ubrania z epoki mają w sobie taką bajkowość i magię, są przepiękne! Co prawda jeszcze takich nie szyję, w krawiectwie jestem świeżynką, ale kiedyś zamierzam. Na pewno nie ma nic przyjemniejszego żeby stworzyć tak wyjątkowe dzieło sztuki. Bo zwykłym ubraniem nazwać się go nie da.
________________________________________________________
Przeszyj to sam ~
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale konkretnie z epokoi rokoko czy ogolnie dawniejsze i do czsaow 1 wojny swiatowej?

A przy okazji moge sie pochwalic swoja pierwsza suknia dworska rokokowa wsparta na panier-rogowce:)ze stanikiem usztywnionym gorsetem



--- Ostatnio edytowane 2011-01-13 07:33:43 przez Susanna ---

--- Ostatnio edytowane 2014-09-22 17:48:47 przez LudwikXVI ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Ludwiku załóż proszę swój wątek i wklejaj takie piękne prace częściej!Wspaniale poradziłeś sobie z tą suknią, po prostu jestem zachwycona i zdumiona jak wiernie odzwierciedliłeś detale!! Pani wygląda przepięknie, jej uroda świetnie współgra ze stylem dworskim :) Leżę...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.