Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam, proszę o poradę, chciałabym zakupic jakąś maszynę która poradzi sobie z szyciem skór (dość grubych) ale - i tu jest problem- żeby byla to maszyna nieprzemysłowa, czyli nie ze stołem, gdyż mam bardzo malutki pokój. Czy jest w ogóle taka maszyna? Pozdrawiam serdecznie.
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Mamy tu na forum takiego nieocenionego speca o nicku Pavel, który doradzi Ci najlepiej, tylko ostatnio coś rzadko zagląda. Dlatego najlepiej będzie napisać do niego wiadomość na priv, żeby mu nie umknęła pośród innych postów.
Aha! Jest jeszcze Bogdan, również dobry fachman od maszyn i też ostatnio rzadko wpada. Do niego najlepiej też napisz. Na pewno odpowiedzą, jak tylko zajrzą.:)

A cóż takiego będziesz szyła, jeśli to nie tajemnica handlowa? Bo ja się trochę znam na szyciu skór, ale raczej odzieżowych. Stąd też chętnie sam bym dowiedział o szyciu skór czegoś więcej:)

Zbych
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Szyję różne torebki:) Co prawda moja stara Kornelia jakoś tam daje rade po tych skórach, ale niektórych grubszych juz nie chce szyć.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Podbijam! Panowie też jestem zainteresowana :) napaliłam się na pfaff 360 a znalazłam pfaff 332 i moje pytanie : czym one właściwie się różnią??
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hallo!
--przepraszam nie posiadam polskich czcionek--
Pfaff 360 to nastepca modelu 332. Zmieniono wyglad na nowoczesniejszy i troche obsluge, ale w zasadzie to ta sama konstrukcja.
Oba modele byly jako zygzak i optionalnie jako automatic (ok. 80 wzorow). Automatic mozna bylo takze pozniej zabudowac.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do szycia skór używam : Pfaff 360 (przeszyje nawet "drewno":D) i zamiennie Pfaff tipmatic 1037(skóry miękkie i cieńsze/cienkie plus ozdobna wyszywka ).
Stare Singery tez nieźle sobie radzą ze skórami :).
Do Pfaff-a 360 poszukuje dobrego,solidnego mechanika:). Maszynie należy się już przegląd i dobra,profesjonalna konserwacja.
Jeżeli znajdziesz coś z modelu Pfaff 260 lub 360, to szczerze polecam min.do szycia skór.
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dzięki wielkie, na taką właśnie odpowiedź czekałam "da radę" :rotfl: Moi faworyci to pfaff 360 i 332 ze względu na wolne ramię, ale to takie perełki i ciężko coś dorwać.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Wprawdzie w temacie skór, ale materiały na których szyję są dość grube..co polecacie?

--- Ostatnio edytowane 2014-04-02 00:33:18 przez Haffija ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.