Wersja do druku

15 stron: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Oj, Aniuta! Od razu awanturkę kręcisz? :D
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No bo tak się zbulwersowałammmmm....

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja jestem dziennikarzem.Kupując wrześniowy numer Focus Historia można przeczytać ostatni mój artykuł- Dlaczego w Łodzi wzniesiono a potem zburzono kolumnę Sierocą.Na moim bloogu -(nie jest jeszcze dopracowany do końca )są zamieszczone 3 moje artykuły w pewnym stopniu tyczące historii tkanin.Zapraszam.Na historii i architekturze znam się naprawdę dobrze .Jednak z matematyki,fizyki czy chemii nic już nie pamiętam.Ja piszę o historii i architekturze.W większości łódzkich bibliotek można w czytelniach poczytać Gazetę Lokalną .Pisałem w niej dwa lata .Teraz pisze do Ziemi Łódzkiej i Focusa Historia.Moje artykuły zawsze były mniej płatne od tych o kradzieżach,napadach czy od artykułów politycznych .W naszej historii wiele spraw jest niewyjaśnionych ,Funkcjonują pewne stereotypy np(Grunwaldu, obrony Częstochowy czy wyposażenia armii Polskiej w 1939 )Łodzianie nie wiedzą jak pięknym miastem jest Łódź. To normalne nikt ich tego nie nauczył.Niedawno byłem na stażu z chłopakiem tuż po studiach ,który nie wiedział gdzie jest Elbląg ani kiedy odbyła się bitwa pod Grunwaldem!Niedawno był mundial zapamiętałem słowa komentatora jesteśmy ,dla którego Rio de Janeiro było stolicą Brazylii.Są humaniści i osoby z wykształceniem ścisłym.Wiele jednak ludzi nie zna się na niczym.Pracowałem w Polskiej Akcji Humanitarnej.Zajmowałem się m.in rodzinami patologicznymi.Poznałem ludzi dla których świat kończył się na miejscu zamieszkania.Spotkałem osoby dla których na placu Wolności stał Adam Mickiewicz.Dziewczynę po szkole podstawowej ,która nie potrafiła powiedzieć nad jakim morzem leży Polska .Kobietę dla której Nowy Jork jest stolicą USA.Moja siostra uczy w Barcelonie.Tam wcale nie jest lepiej.15-latek szuka Afryki na mapie Europy.Wszystko zależy od rodziców i wychowania .Pierwszą książkę przeczytałem mając 5 lat.Dlatego strasznie byłem zdziwiony kiedy poznałem rodzinę w której 2,5 roczne dziecko potrafiło pisać i czytać.Kiepsko ale przeczyta to co jest napisane.Potrafi napisać np Zakopane
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Cóż, pewna dwudziestolatka nie kojarzyła, czy Amsterdam to państwo czy miasto ;-) Była, ale nie kojarzyła :-)

Na szczęście to nie była Polka :-)

"Focusa Historia" kupujemy regularnie :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cóż, pewna dwudziestolatka nie kojarzyła, czy Amsterdam to państwo czy miasto ;-) Była, ale nie kojarzyła :-)

Na szczęście to nie była Polka :-)

"Focusa Historia" kupujemy regularnie :-)

Ania

:oklasky:zawsze się ciesze jak ludzie czytają coś więcej niż tylko wydarzenia polityczne czy kronikę kryminalną.Zwłaszcza jeśli czytają historię.w Focusie pokazują nowe nieznane aspekty z historii. Przełamują stereotypy funkcjonujące w naszym społeczeństwie.Historia się zmienia nowe wykopaliska ,metody leczenia , komputerowe symulacje to wszystko prowadzi do weryfikacji uaktualnienia i podania nowych informacji o wydarzeniach historycznych.Jest teraz wie;le portali historycznych ,wiele nowych pism jak ktoś chce wiedzieć to się dowie.Mnie denerwuje podejście ludzi do Ukrainy.Niektóre osoby kojarzą Ukrainę z UPA i tyle.Powtarzają stereotypy wmawiane nam przez lata przez Rosjan, którym zależało na pokazaniu nam skłóceniu ze sobą poszczególnych narodów Przedstawieniu innych nacji w gorszym świetle aby wytłumaczyć tym przewodnią idee Rosjan wśród Słowian.Pozwolę sobie zacytować podręcznik do historii Rosji z lat 60-tych,,im dalej od oceanu tym ludzie mają większe mózgi dlatego Lenin był Rosjaninem'' Podobne bzdury wypisywane są w podręczniku do historii Korei.Płn.- można o tym poczytać na forum

Dlaczego w Łodzi wzniesiono a potem zburzono kolumnę Sierocą

Arkadiusz Kubicki-Focus Historia

Pozdrawiam
Arek
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Już od dawna nikt zdrowy na ciele i umyśle nie kojarzy Ukrainy z UPA, ponieważ stoimy niejako "po tej samej stronie".
Ta formacja powstała w celu zapobieżenia wchłonięciu Ukrainy przez Związek Zdradziecki. Ponieważ nasze dowództwo było stronnikiem Moskwy - strzelali także do naszych.
Oni po prostu chcieli zachować suwerenność.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Już od dawna nikt zdrowy na ciele i umyśle nie kojarzy Ukrainy z UPA, ponieważ stoimy niejako "po tej samej stronie".
Ta formacja powstała w celu zapobieżenia wchłonięciu Ukrainy przez Związek Zdradziecki. Ponieważ nasze dowództwo było stronnikiem Moskwy - strzelali także do naszych.
Oni po prostu chcieli zachować suwerenność.
Jest to jednak prawie 6% Polaków bo co najmniej tyle popiera agresję Rosji na Ukrainie -opieram swoje dane na poparciu pewnej partii ,której lider tak właśnie sądzi.Jednak trzeba sobie powiedzieć tak :w każdym kraju są nacjonaliści, których nastawienie jest najchętniej publikowane przez media bo stanowi swoistą pożywkę dla gazety.Młodzi ludzie chcą coś robić.Myślą, że poprawią świat.Wielu nabiera się na slogany , które nijak mają się do rzeczywistości.Stąd powstawanie ruchów,sekt i organizacji.Fajnie gdy zapisują się do stowarzyszeń czy fundacji. Często jednak przez podobne instytucje są wykorzystywani.Nie każda fundacja wspiera i pomaga .Pamiętam jak było głośno o niewielkim stowarzyszeniu pomagającym ptakom.Niby szczytna idea.Jednak tak na prawdę chodziło o wyciąganie pieniędzy poprzez medialny szantaż.Młodym jest łatwiej uwierzyć bo chcą coś robić mają werwę, której potem coraz bardziej zaczyna brakować bo człowiek skupia się na rodzinie i codziennej egzystencji.Niekiedy wiec decyduje po prostu przypadek.Niewłaściwe towarzystwo, a nie wychowanie przez rodziców.
Arek
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Już od dawna nikt zdrowy na ciele i umyśle nie kojarzy Ukrainy z UPA, ponieważ stoimy niejako "po tej samej stronie".
Ta formacja powstała w celu zapobieżenia wchłonięciu Ukrainy przez Związek Zdradziecki. Ponieważ nasze dowództwo było stronnikiem Moskwy - strzelali także do naszych.
Oni po prostu chcieli zachować suwerenność.
Jest to jednak prawie 6% Polaków bo co najmniej tyle popiera agresję Rosji na Ukrainie -opieram swoje dane na poparciu pewnej partii ,której lider tak właśnie sądzi.Jednak trzeba sobie powiedzieć tak :w każdym kraju są nacjonaliści, których nastawienie jest najchętniej publikowane przez media bo stanowi swoistą pożywkę dla gazety.Młodzi ludzie chcą coś robić.Myślą, że poprawią świat.Wielu nabiera się na slogany , które nijak mają się do rzeczywistości.Stąd powstawanie ruchów,sekt i organizacji.Fajnie gdy zapisują się do stowarzyszeń czy fundacji. Często jednak przez podobne instytucje są wykorzystywani.Nie każda fundacja wspiera i pomaga .Pamiętam jak było głośno o niewielkim stowarzyszeniu pomagającym ptakom.Niby szczytna idea.Jednak tak na prawdę chodziło o wyciąganie pieniędzy poprzez medialny szantaż.Młodym jest łatwiej uwierzyć bo chcą coś robić mają werwę, której potem coraz bardziej zaczyna brakować bo człowiek skupia się na rodzinie i codziennej egzystencji.Niekiedy wiec decyduje po prostu przypadek.Niewłaściwe towarzystwo, a nie wychowanie przez rodziców.
Arek
Długo się zastanawiałem, czy odpowiedzieć na ten post, bo to już trąci mi polityką...
Ale muszę, bo inaczej się uduszę...;
Otóż, Modniaku, masz dość ubogą wiedzę, jak na dziennikarza, za którego się podajesz.
Właściwym dla dziennikarza jest drążenie historii, podanej z rozmaitych źródeł i następnie wyciągnięcie z tych wiadomości średniej, a nie opieranie się ns jednym źródle. Często tendencyjnym.
Wygląda na to, że nawet nie słyszałeś o prowadzonej przez Stalina polityce tzw."rozśrodkowania", która polegała na przymusowych przesiedleniach ludności, aby rozbić miejscowe siły narodowe.
Stąd właśnie Polacy ze Lwowa wzięli się w Kazachstanie, a nawet w Ujgurii.
W ich miejsce sprowadzano Rosjan lojalnych wobec systemu. Przy czym nie byli to rdzenni Rosjanie, ale wszyscy, którzy opowiadali się za władzą sowiecką - Gruzini, Ormianie, Turkmeni itd...
Podedukuj się trochę. Ale DRĄŻ!!! Buszuj po różnych źródłach!!!
Ile stronnictw - tyle sposobów widzenia rzeczywistości!

Ukraina - zanim zabrał się za nią Stalin - była w stanie wyżywić połowę Europy, ponieważ produkowała tyle pszenicy, że starczyłoby dla wszystkich. Jednak rabunkowa gospodarka radziecka doprowadziła ten kraj na skraj przepaści. Ziemie u nich były wyjątkowo żyzne. Łatwo się domyśleć, że taka bogata kraina była dla ZSRR łakomym kąskiem.. Poza tym później odkryto bogactwa kopalne - Donbas kiedyś jednym z największych w Europie zagłębi górniczych.
Czytaj, szukaj, drąż, kop w źródłach!
Ale nie ograniczaj się do jednego!
Żadne źródło nie jest do końca wiarygodne...
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Otóż, Modniaku, masz dość ubogą wiedzę, jak na dziennikarza, za którego się podajesz.
No to prawie jest atak czy się tylko podaje czy jestem dziennikarzem ......chyba nie byłeś na moim bloogu a tam jest niewielka cześć moich artykułów- w prawie każdej bibliotece w Łodzi idąc do czytelni dostaniesz Gazete Lokalną gdzie w części poświęconej historii i architekturze są moje artykuły .Polecam wejście na mojego faceebooka Arkadiusz Kubicki .Teraz rzadko tam wchodzę bo chce dokończyć szycie drugiej koszuli
Już wcześniej pisałem jak piszę artykuł bo np.ostatni artykuł który napisałem do Focus Historia mimo iż był malutki pisałem ponad tydzień.Widzisz Zibiaszu historia ewoluuje.Nie tylko za sprawą nowych odkryć archeologicznych ale również nowych metod technologicznych.Dzięki nim udało się np ustalić, że nasz król Stefan Batory miał padaczkę a Tutenhamon jej nie miał.Problem z historią jest taki, że nie jest pisana obiektywnie. Polak do historii Polski podchodzi subiektywnie chyba ,że jest profesjonalistą.Oprócz tego wydaje mi się ,że przeoczyłeś to iż ja opierałem się na zdaniu pewnej liczby Polaków a mój pogląd jest inny.Tak jak jednak wcześniej napisałem są ludzie ,dla których Ukraina jest niedawno powstałym państwem nie mają pojęcia o Rusi Kijowskiej ,latopisie kijowskim, pewnie w życiu nie widzieli atlasu historycznego.Dużo jest takich osób tak jak napisałem wychodzi prawie 6%,,Narodowi ,który nie zna swej historii grozi wyginięcie'' - prof Roszkowski Ilu Polaków wie , że mieliśmy w historii dwóch papieży ?Ilu potrafi podać nazwę ,,polskiej''kolonii .Nawet stosunkowo bliska historia II wojny światowej (wojny obronnej)jest niedostateczna.Mamy w pamięci podręczniki w których opisywano słabą armię polską walczącą z doskonale wyposażonymi Niemcami.Ataki kawalerzystów na czołgi lub niedotrzymanie zobowiązań przez Francuzów i Brytyjczyków to efekt komunistycznej propagandy jak było warto wiedzieć.Jakiś czas temu rozmawiałem na temat rosyjskiego podręcznika do historii z lat 60-tych.Rosjanie historie zaczynali od życiorysu Lenina.Opisywali np dlaczego Lenin był Rosjaninem.Otóż im dalej od oceanu tym ludzie mają większe mózgi to dlatego niedolę ludu robotniczego nie mógł dostrzec Anglik czy Francuz.Ciekawie Rosjanie opisują II wojnę światową.Otóż wywołały ją Stany Zjednoczone podpuściły one Hitlera aby napadł na Polskę.Chciały potem Hitlera pokonać i zająć całą Europę niestety ZSRR się wmieszało .Według tego podręcznika gdy żołnierze rosyjscy weszli na tereny Polski zobaczyli niesamowite ubóstwo .Rozdawali Polakom zegarki lecz dla Polaków to było coś nowego i musieli im tłumaczyć co to takiego.Wojnę koreańską oczywiście wywołali Koreańczycy z PŁD........za dużo się rozpisałem o historii a to portal o krawiectwie ale ja potrafię godzinami pisać , mówić o historii.Kiedy pojechałem do Anglii katedrę w PEETERBOROUGH ZWIEDZAŁEM 3 -MIESIĄCE .Polecam moje artykuły na bloogu i mojego faacebooka- Arkadiusz Kubicki

i jeszcze jedno Moja rodzina pochodzi z Białorusi uciekliśmy przed Rosjanami w 1939Idę się znowu męczyć z koszulą
Pozdrawiam
Arek
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Modniaku, proszę Cię o czytelniejsze pisanie (interpunkcja, odstępy miedzy wyrazami, spacja po kropce a nie przed, akapity). Ciężko się czyta Twoje dłuższe wpisy.

Zajrzałam na Twoją stronę. Przeczytałam tekst "Historia miasta Łodzi". W pierwszej kolumnie, w drugiej linijce od dołu jest w nawiasie napisane: "nad u kropki", a samo zdanie nie ma kropki na końcu. Dalej są literówki (np. włocłwski). Stylistycznie też nie bardzo - powtórzenia wyrazów w sąsiednich zdaniach. Ktoś robi korektę tych tekstów? Od maturzysty oczekiwałabym większej poprawności.

--- Ostatnio edytowane 2014-09-18 22:17:18 przez AgaM ---

15 stron: « < 7 8 9 10 11 12 13 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.