Wersja do druku

7 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Wszywanie zamków to prosta sprawa tak naprawdę. Ja robię to bez specjalnej stopki, ale jakoś mi się udaje zrobić to równo. Obejrzyj jakiś tutek na youtubie :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Pamiętam jak będąc dzieckiem miałam dżinsową, marszczoną w pasie spódniczkę. Mimo, ze dżins był dość cienki, to jednak sute marszczenie w pasie wpijało się z brzuch i trochę było niewygodne.Brr.. Chyba, że to jakiś mięciutki materiał dżinsopodobny, to wtedy można zrobić bez zamka.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ile metrów materiału trzeba kupić żeby uszyć spódnicę z koła do ziemi dla dorosłej kobiety? Załóżmy 70 cm w pasie i 170 cm wzrostu, i to, że materiał jest jednolity, więc nie trzeba pasować wzoru.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Obwód pasa dzielisz przez 2, a następnie dzielisz przez 3,14 (ze wzoru na obwód koła) i tu Ci wychodzi promień jakiego sobie uzyjesz do wyrysowania tego wewnętrznego koła, które będzie się znajdować na Twoim pasie, i tu mi wyszło ok 11,15cm. Do tego sobie dodaj długość Twojej spódnicy, czyli długość od pasa do kąd tam chcesz ;) i tą całość pomnóż przez dwa. I tyle cm zajmie Twoja spódnica jeżeli byłaby cięta jako całość, ale podejrzewam, że to wyjdzie więcej niż szerokość materiału więc raczej będziesz musiała to podzielić na części :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
No i dlatego właśnie tu pytam w nadziei, że już ktoś kroił i wie z doświadczenia, czy spódnica z koła do ziemi to trzy metry materiału, sześć, czy jeszcze więcej :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No ale jaka długa ona ma być? W sensie ile cm? ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jaką szerokość ma tkanina? No i jakiej ma być długości spódnica? - jak słusznie zapytała wyżej KotFilemon.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Zakładamy standardową szerokość materiału 150 cm, a co do długości spódnicy to taka, żeby przeciętnemu człowiekowi (170 cm wzrostu) sięgała do ziemi. Czyli, nie wiem, metr?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No to przy założeniu że ma mieć długość 100cm musisz sobie do tego dodać to 11,15cm (czyli promień przy obwodzie talii równym 70cm) i przemnożyć przez dwa i tu Ci wyjdzie 222,3cm czyli więcej niż szerokość materiału więc możesz sobie to wyciąć np z dwóch części i wtedy potrzebowałabyś 222,3*2 (bo dwie połówki koła) czyli ok 4,5m. No chyba, że zrobisz kiecę z kilku części łączonych razem, to jak to mądrze rozplanujesz na materiale to może będzie potrzeba odrobinę mniej. ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze.
Te połówki koła mogą na siebie "nachodzić". Potrzeba wtedy mniej materiału, im szerszy materiał tym mniej go potrzebujemy. Te części mogą się nawet stykać, bo i tak dokładnie w miejscy styku się powyciągają i będzie trzeba równać :D
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

7 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.