Wersja do druku

294 strony: « < 288 289 290 291 292 293 294 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Szczerze? Żałowałem, że nie miałem Janome HD od początku. To, co sobie założysz, że będziesz szyć to jedno, a co się nawinie to drugie. Ja na początku zakładałem, że będą to cienkie bawełny. Dzisiaj skończyłem saszetkę z grubej koduru, z bizą z gumy. Na innej maszynie nie dałbym rady. Szyję dużo polarów, 390g/mkw. Na poprzedniej maszynie męczyłem się strasznie, ta nawet nie mrugnie. Polecam Janome HD do wszystkiego. Jest prosta, intuicyjna, nie ma miliona niepotrzebnych programów (ja używam 6), automatyczne obszywanie dziurki (mega udogodnienie), ma stopki do wszystkiego. Zwróć uwagę przy zakupie, że do tej maszyny są inne stopki - do zygzaka 7mm. Jest droga, ale naprawdę warta swej ceny.

Aha - przy zakupie dają lamownik do nie zaprasowanej lamówki, ja sobie zamieniłem przy zamówieniu na lamownik do zaprasowanej lamówki (regulowany) i bardzo dobrze zrobiłem.

--- Ostatnio edytowane 2020-09-11 18:23:42 przez Czarnapaskuda ---
________________________________________________________
Szycie to jest życie
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wydaje się być bardzo OK :) Myślę,że jest to maszyna nie tylko na początek przygody ze szyciem ale także na całe lata szycia :D
Dziękuję serdecznie :-)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam forumowiczki oraz forumowiczów portalu "ekrawiectwo.net"
Na dniach mam zamiar kupić swoja pierwsza maszynę do szycia i do wyboru mam trzy modele "Uten 2200", "Brother JX17FE" oraz "Brother CS10".
Na tą chwilę najbardziej myślę o zakupie tej elektronicznej "Brother CS10".
Czy Waszym zdaniem to dobry wybór.

Z góry dziękuje za pomoc.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Ten Brother JX17FE wygląda bardzo dziecinnie - bez urazy oczywiście, takie pierwsze skojarzenie. Nie widzę czy ma regulację docisku stopki, szukam szukam i chyba nie ma więc dla mnie odpada.
Utena w ogóle nie kojarzę.
Brother CS10 wygląda przyzwoicie ale opisy są bardzo średnie. Nie wiem czy ma regulację docisku stopki i czy ma regulowaną szerokość i długość ściegu. Takie funkcje powinny być wyszczególnione i jasno opisane bo są bardzo ważne i pomocne podczas szycia :) To atuty i tym producent powinien się chwalić.
Kurcze za tą kasę zerknij na maszyny Elna z serii ex: Elnę 220ex lub nieco drożą ale z większą ilością ściegów 240ex. Szczerze to maszyna potrzebuje: regulacji docisku stopki i płynnej regulacji długości i szerokości ściegu. Fajnie jeśli jest możliwość szycia podwójną igłą i jeśli ma wolne ramię (świetne przy obszywaniu rękawów czy nogawek w spodniach). Przydaje się automatyczne lub półautomatyczne obszywanie dziurek, ścieg wzmocniony prosty i a'la overlockowy + kilka ozdobnych jeśli ktoś lubi ozdabiać szytą odzież.

--- Ostatnio edytowane 2021-04-05 15:00:04 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
dominos123 - posty bardzo nie na temat. Użytkownik do kasacji.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moj Łucznik kosztował o 300 zł mniej ale musiałam go regulować w fabryce, w dodatku ciągle się obracasz k. 1000 zł mniej czy więcej i 22 ściegów +- 2 tudzież mniej lub bardziej płynnej regulacji.
Trzeba pamiętać że za Janome płacisz u nich osobne stopki na ogół, Elna miała identyczne jak tez Radości Szycia czyli standartowe wejścia ale nie wiem czy wszystkie. Jeśli chcesz wydać trochę pieniędzy to trzeba pamiętać, że we wszystkich przypadkach zapewne powita made in China, tylko nie wiadomo czy po coZwidzie też.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam forumowiczki oraz forumowiczów portalu "ekrawiectwo.net"
Na dniach mam zamiar kupić swoja pierwsza maszynę do szycia i do wyboru mam trzy modele "Uten 2200", "Brother JX17FE" oraz "Brother CS10".
Na tą chwilę najbardziej myślę o zakupie tej elektronicznej "Brother CS10".
Czy Waszym zdaniem to dobry wybór.

Z góry dziękuje za pomoc.
Kiedyś Czeremcha zwróciła uwagę, że Singer ma najlepszy stosunek ceny do możliwości, ilości funkcji... Chyba faktycznie tak jest. Owszem, pojawiają się jakieś rodzynki, ale bardzo trudno znaleźć wiarygodne i konkretne opinie.

Brother CS10 może kusi Cię tym, że jest elektroniczny, ale moim zdaniem wygląda trochę jak zabawka... 40 Wat, 5 kg...

Może warto rozszerzyć krąg zainteresowań, nie tylko o Singera (żeby nie było, że go promuję, choć moje maszyny kocham i wcale się tego nie wstydzę :D) ?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie jestem tu nowa i szyciowo nauczanie początkowe. Do tej pory szyłam na maminej maszynie Lada. Chcę zakupić nową ze ściegiem owerlokowym i do szycia polaru oraz dresówki. Znalazłam taką maszynę na promocji
SINGER 4411 HEAVY DUTY
Czy to jest dobry wybór?

--- Ostatnio edytowane 2021-05-01 22:41:09 przez airam3 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie jestem tu nowa i szyciowo nauczanie początkowe. Do tej pory szyłam na maminej maszynie Lada. Chcę zakupić nową ze ściegiem owerlokowym i do szycia polaru oraz dresówki. Znalazłam taką maszynę na promocji

Czy to jest dobry wybór?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie jestem tu nowa i szyciowo nauczanie początkowe. Do tej pory szyłam na maminej maszynie Lada. Chcę zakupić nową ze ściegiem owerlokowym i do szycia polaru oraz dresówki. Znalazłam taką maszynę na promocji

Czy to jest dobry wybór?

294 strony: « < 288 289 290 291 292 293 294 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.