Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie wszystkich wielbicieli szycia. Przedstawię się. Mam na imię Agata i lubię sobie poszyć.
Jakiś rok temu bardzo mi pomogliście, co prawda nieświadomie ale pomoc wasza była bezcenna. szukałam mojej pierwszej maszyny i poprzez analizę waszych postów i możliwości korzystania z załączonych linków wybrałam idealna maszynę JANOME 415, jest świetna i niezawodna. Jednak z czasem nabrałam trochę więcej umiejętności i w głowie zaczeło się roić od coraz to grubszych projektów. Moja przyjaciółka Janina nie daje już rady wykańczać moich torebek.
Jak łatwo wydedukować szyje od roku wiec jestem początkująca i nie znam się na maszynach. Z tego co wyczytałam idealna byłaby dla mnie stębnówka do materiałów średnich i grubych. Tylko jaka?? jaki model?? Nowa czy używana?? z tym wiążą się pytania: Czy mogę używać stębnówki w domu? jaką stebnówka ma moc? Niedawno przeprowadziłam się do Szkocji i usilnie poszukuje pracowni jednak bezskutecznie, wiec muszę pracować w domu. Baaaaaardzo proszę o poradę a przynajmniej o wepchnięcie mnie na właściwy tor. Załączam zdjęcia moich prac abyście mogli ocenić sytuacje. Pozdrawiam
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ten wątek został przeniesiony z kategorii JEJKU! PROMOCJA DLA FORUMOWICZÓW!.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
najtrudniejszy do zszycia lis
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a o jaka maszyne Ci chodzi?
domowa,czy przemyslowa
Avatar użytkownika
Świeżynek
pod pojęciem maszyna domowa rozumie: zgrabna maszyna z paroma ściegami ale nie wystarczającej mocy żeby przeszyć parę warstw juty czy jeansu, taką mam. Potrzebuje maszyny która podoła grubszym zadaniom i wystarczyłby mi ścieg prosty. Mam zamiar na niej tylko wykańczać torby, portfele. Wiec prawdopodobnie chodzi mi o przemysłową z tym ze pracownie bede miała jak na razie w domu i nie wiem czy jest możliwość podpięcia takiej do normalnego gniazdka 230V.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
ja mam taka z silnikien na domowy prad ale ona chodzi tak jak przemyslowka tylko nie warczy jak nie szyjesz-silnik energooszczedny
Avatar użytkownika
Świeżynek
brzmi super:) a jest w stanie przeszyć wszystko(nie mówię tu o skrajnościach, typu gruba skóra)? Wiec jak sie nazywa Twoje cudeńko??
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
:)

--- Ostatnio edytowane 2013-09-13 21:22:37 przez roksanitka ---
Załączniki
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Moja przyjaciółka Janina nie daje już rady wykańczać moich torebek.
Z tego co wyczytałam idealna byłaby dla mnie stębnówka do materiałów średnich i grubych. Tylko jaka??

Przedmioty ze zdjęć można uszyć na różnych maszynach w tym na niektórych domowych, ale jeżeli chcemy skupić się na szyciu a nie na walkach z maszyną konieczna jest stębnówka do szycia średniego/ciężkiego, a z powodu szycia dużej ilości krótkich odcinków musi mieć możliwość powolnego szycia. Markę i model każdy musi wybrać sam, z pewnością maszyna powinna mieć możliwość serwisowania w miejscu zamieszkania.

Nowa czy używana??

Tu wkracza ekonomia, maszyny spełniające wymagania są drogie, nie znajdziemy ich w dolnych przedziałach cenowych. Zakup nowej maszyny jest ekonomicznie uzasadniony w przypadku dużej ilości szycia, chyba że ma to być hobby i perspektywa zwrotu nakładów po kilkudziesięciu latach nie ma znaczenia.

Baaaaaardzo proszę o poradę a przynajmniej o wepchnięcie mnie na właściwy tor. Załączam zdjęcia moich prac abyście mogli ocenić sytuacje. Pozdrawiam

Jestem zwolennikiem świadomego zakupu, aby tak było należy w wyniku własnych doświadczeń ustalić jaką maszynę potrzebujemy. Nie jestem w stanie wskazać maszyny najlepszej w tym przypadku jest to zbyt indywidualne, ale gdym sam znalazł się w omawianej sytuacji i szycie nie było na skalę masową kupiłbym starego Singera klasy 31K, np. model 31K15 z napędem nożnym (precyzja na krótkich odcinkach). Jest to maszyna niezawodna, trwała, pomimo wieku dalej eksplatowana w niektórych zakładach kuśnierskich, a przy tym tania również w Szkocji gdzie była produkowana, w Polsce za 500zł maszyna musi być w dobrym stanie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuje za wyczerpującą i rzetelną odpowiedź. Wyjaśnił mi Pan parę moich wątpliwości . Jadę teraz do sklepu w Edynburgu zaczerpnąć więcej informacji od tutejszych fachowców. Po powrocie opisze rezultat (jakie mają dostępne maszyny) z nadzieją na kolejne cenne porady. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Pobyt w sklepie spowodował jedynie chwilowe zaćmienie umysłu i chęć zastawienia całego dobytku na rzecz hiper maszyny. Rozum powrócił- żadna plastikowa maszyna z wielkim wyświetlaczem i super funkcjami nie zastąpi maszyny z prawdziwego zdarzenia. Idąc za radą znalazłam singera
http://www.ebay.co.uk/itm/Singer-31K15-Industrial-Sewing-Machine-SPECIAL-FOR-LEATHER-MAKING-SHOES-BAGS/281152140828?_trksid=p2047675.m2109&_trkparms
ta maszyna na pewno nie przekracza mojego budżetu, jednak nie jest to 500zl tylko 1245zl. Wiec nie wiem czy to okazja??
Avatar użytkownika
Świeżynek
http://www.ebay.co.uk/itm/Singer-Industrial-Sewing-Machine/151117663963?rt=nc&_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D286%26meid%3D1282340477706303322%26pid%3D100005%26prg%3D1048%26rk%3D4%26rkt%3D5%26sd%3D281152140828%26

--- Ostatnio edytowane 2013-09-14 16:29:35 przez heART_BEATle ---

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.