Wersja do druku

37 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Robię na drutach :D Czyli jak chcę zrolować szew to szyję bez widełek :D
Aniu!Ale Ty masz cierpliwość !!!!!Dziękuję!!!!!!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Udało mi się uruchomić owerlok.Ale mi się podobało,szybko się szyje i ładnie!Ale mam cały czas problem z regulacją naprężenia nici.Kiedy zmieniam materiał automatycznie muszę zmienić naprężenie nici.I zajmuje mi to bardzo dużo czasu.Już zaczynam się zastanawiać czy wszystko robię dobrze.Jeszcze trochę sie pomęcze,ale chyba bede zmuszona poprosić fachowca o ustawienie.Macie też taki problem?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej,
też jestem posiadaczką tego overlocka i owszem mam problem z ustawieniem naprężenia nici. co dziwne(a może nie) najgorzej mi idzie z naprężeniem nici igłowej. Czasem mam ustawione na 9 a nić jest ciągle luźna. Też mam zamiar jeszcze trochę się pomęczyć i poeksperymentować, może dojdę do wprawy z ustawieniami.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ten owerlok to mój pierwszy w życiu. Nigdy wcześniej nie miałam, ba! nawet nie widziałam przy pracy, tylko stojący u cioci. Marzyłam nieśmiało od jakiegoś czasu, wreszcie okazyjnie kupiłam, mam i ... cieszę się bardzo! Przyznam, że bałam się trochę, czy dam radę obsługiwać, ale teraz już wiem, że raczej sobie poradzę.
ewad44:Moja rada: weź nici w czterech różnych kolorach i nawlecz każdą zgodnie z instrukcją. Ustaw naprężenia nitek tak, jak to opisali przy ściegu czteronitkowym wzmocnionym, ustaw szerokość na najszerszą, weź najwdzięczniejszy materiał do nauki szycia, czyli płótno (najlepiej jednobarwne, w kolorze innym niż nawleczone nici) i spróbuj szyć. Zachowaj spokój. Przy czterech różnych kolorach nici bardzo łatwo zorientujesz się, która nić ma złe naprężenie i łatwiej Ci będzie to wyregulować. Naprężenia zmieniaj "małymi kroczkami". Potem możesz wypróbować inne ściegi, ale też na tym próbnym materiale. Pewnie, że jak będziesz zmieniać materiały, to może zajść potrzeba zmiany naprężeń poszczególnych nitek, ale jak sobie popróbujesz, to będzie Ci łatwiej, bo już będziesz wiedziała co i jak. Uwierz mi, jestem w tej materii bardzo początkująca, ale wiem, że można dać radę. W zeszłym tygodniu skracałam koleżance jeansy i nie musiałam nic zmieniać, choć przed nimi owerlok obszywał cienkie bawełnopodobne apaszki. Dziś przerabiałam cieniutkie sztuczne pareo na dwie równie cieniutkie apaszko-kominy i tym razem musiałam zmienić naprężenia nici obu chwytaczy. Zwiększyłam również szerokość ściegu, bo materiał taki, że po rozcięciu nici same wychodziły. Mimo, że wszystkie nawleczone nici były w jednym kolorze, dałam radę bez problemu. Ty też dasz! Daj sobie czas na poznanie owerloka. Na maszynie od pierwszego spojrzenia wszystko umiałaś zrobić? Ja nie (do dziś nie umiem, ale to nic). Cierpliwie, powoli, spokojnie. Dasz radę. Trzymam kciuki!
eciepecie: może nić nie przechodzi przez talerzyki naprężacza?
Dziwicie się, że żółtodziób udziela rad? Dzielę się tylko tym, co dla mnie już jest jasne, ale rozumiem wszystkie obawy, bo też je miałam jeszcze niedawno i doskonale pamiętam jak to jest. Próbuję wyjaśnić językiem, który sama rozumiem. Mam nadzieję, że komuś pomagam, jeśli nie, to proszę mi powiedzieć, przymknę się i oddam pole zawodowcom.

--- Ostatnio edytowane 2014-05-07 22:55:33 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jeśli chodzi o mnie to na początku uczyłam się szyć właśnie różnymi kolorami, co znacznie ułatwiło sprawę. Problem z naprężeniem nici igłowej pojawił się po kilku uszyciach/użyciach, przy 4 i 3 nitkach i częściej przy obszywaniu dzianiny.
Często też gdy robię próbkę i zaczyna wychodzić ok, to przy obszywaniu ciucha wszystkie nitki są za luźne. Czy może to być wina prędkości szycia? próbka wolno, ciuch szybko?

Niby nici przechodzą przez wszystkie punkty... z drugiej strony może popełniam jakiś błąd i nie zdaję sobie z tego sprawy.

--- Ostatnio edytowane 2014-05-08 16:25:20 przez eciepecie ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Jeśli chodzi o mnie to na początku uczyłam się szyć właśnie różnymi kolorami, co znacznie ułatwiło sprawę. Problem z naprężeniem nici igłowej pojawił się po kilku uszyciach/użyciach, przy 4 i 3 nitkach i częściej przy obszywaniu dzianiny.
Często też gdy robię próbkę i zaczyna wychodzić ok, to przy obszywaniu ciucha wszystkie nitki są za luźne. Czy może to być wina prędkości szycia? próbka wolno, ciuch szybko?

Niby nici przechodzą przez wszystkie punkty... z drugiej strony może popełniam jakiś błąd i nie zdaję sobie z tego sprawy.

--- Ostatnio edytowane 2014-05-08 16:25:20 przez eciepecie ---
Ja dokładnie mam tak samo,teraz odstawiłam overloka bo prawde powiedziawszy trochę mi opadły skrzydła.Na razie nie szyję ani na maszynie,ani na overloku.Z nawlekaniem nie mam problemu,założyłam kolorowe nitki(szyję dla siebie), może być kolorowo,bo to tylko wykończenie,ale zmieniam materiał i godzinę ustawiam naprężenie nici.Patrzę na próbkę,jaką miałam przy maszynie i krew mnie zalewa!!!!Ja też tak chcę:beczy:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zalecane przy ustawieniu cierpliwość ale .... może spróbuj jeszcze tak jn.
Zapisz ustawienie na talerzykach . Ustaw talerzyki na "zero" -maksymalny luz. Przeciągnij nitki tak,żeby "weszły" w talerzyki. Ustaw ponownie talerzyki ale zgodnie z zapisem.Sprawdź jeszcze po odsunięciu bocznej pokrywy -czy nitka prowadząca do chwytaczy nie wymkneła się z dolnych haczyków/zaczepów czy jak tam "po polsku" nazwiesz :). W moim ustawiam mocniej naprężenie nitek wychodzących do igieł ale to nie jest reguła:). Ustaw regulator długości ściegu (z boku u góry pokrętło z cyferkami) na ok.3 .Przy szyciu grubszych/grubych materiałów na 4;przy szyciu cienkich na 2.Ustaw prowadniki nitek(metalowy,teleskopowy prowadnik nitek) nad trzpieniem szpul-ja ustawiam na wysokość ok. 10cm nad szpule.Ponieważ ustawienia zależą od rodzaju i grubości materiału i nitki (rozumiem,że grubość igły jest ta sama czyli nie zmieniasz igieł)ustawiaj min.naprężenie nici na próbce materiału ,z którego będziesz szyć .
Na pewno się z Singer 14SH754 zaprzyjaźnisz :).
A i jeszcze do ewad55. Na dole czarne "pokrętło" reguluje szerokość ściegu. U góry nóż zamocowany jest z czarnym "pokrętłem" i odpowiednio manipulując(str.26 instrukcji) możesz go wyłączyć:)
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Teraz ustawiłam i szyje dobrze.Szyję czterema nitkami,jak się nauczę dobrze na 4 zacznę eksperymentować.Za żadko szyję i to jest problem.:luzik:
Dziękuję i cieszę się z każdej rady.To są moje początki.:pocieszacz:
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zalecane przy ustawieniu cierpliwość ale .... może spróbuj jeszcze tak jn.
Zapisz ustawienie na talerzykach . Ustaw talerzyki na "zero" -maksymalny luz. Przeciągnij nitki tak,żeby "weszły" w talerzyki. Ustaw ponownie talerzyki ale zgodnie z zapisem.Sprawdź jeszcze po odsunięciu bocznej pokrywy -czy nitka prowadząca do chwytaczy nie wymkneła się z dolnych haczyków/zaczepów czy jak tam "po polsku" nazwiesz :). W moim ustawiam mocniej naprężenie nitek wychodzących do igieł ale to nie jest reguła:). Ustaw regulator długości ściegu (z boku u góry pokrętło z cyferkami) na ok.3 .Przy szyciu grubszych/grubych materiałów na 4;przy szyciu cienkich na 2.Ustaw prowadniki nitek(metalowy,teleskopowy prowadnik nitek) nad trzpieniem szpul-ja ustawiam na wysokość ok. 10cm nad szpule.Ponieważ ustawienia zależą od rodzaju i grubości materiału i nitki (rozumiem,że grubość igły jest ta sama czyli nie zmieniasz igieł)ustawiaj min.naprężenie nici na próbce materiału ,z którego będziesz szyć .
Na pewno się z Singer 14SH754 zaprzyjaźnisz :).
A i jeszcze do ewad55. Na dole czarne "pokrętło" reguluje szerokość ściegu. U góry nóż zamocowany jest z czarnym "pokrętłem" i odpowiednio manipulując(str.26 instrukcji) możesz go wyłączyć:)
Dziękuję za rady, chyba w tym tygodniu nie znajdę czasu aby poćwiczyć, ale będę je miała w pamięci. A co do zmiany igieł to raz wymieniłam sobie na igły do dzianiny od zwykłej maszyny. W ogóle szew nie wychodził. Na szczęście, w razie czego, można na allegro kupić igły do tego overlocka.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję za rady, chyba w tym tygodniu nie znajdę czasu aby poćwiczyć, ale będę je miała w pamięci. A co do zmiany igieł to raz wymieniłam sobie na igły do dzianiny od zwykłej maszyny. W ogóle szew nie wychodził. Na szczęście, w razie czego, można na allegro kupić igły do tego overlocka.

Niestety ale do tego overloka należy zakładać igły (oryginalne)firmy Singer #2022.
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)

37 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.