Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Administrator
W maszynie mojej przyjaciółki (Łucznik weronika 2008) transporter nie przesuwa tkaniny. Czyściłam, rozkręciłam, próbowałam wszystkiego i NIC. Ktoś może wie dlaczego??
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
znaczy zabki w ogole sie nie ruszaja w przod i w tyl?
Avatar użytkownika
Administrator
Ruszają się góra-dół ale tkaniny nie przesuwają :/
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To chyba tylko mechanik pomoże, z tego co wiem, można wyregulować transporter, żeby był wyżej.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najczęstsze przyczyny to:
1/Regulator długości ściegu nie jest wyprowadzony ze stanu zerowego
2/Transporter tkaniny nie jest wyprowadzony ze stanu zerowego (wyłączony)
3/Docisk zszywanej warstwy tkaniny jest zbyt słaby
4/Uzębienie roboczej powierzchni transportera jest zuzyte/stępione lub uszkodzone.
Z tego co widzę maszyna nie ma regulacji docisku stopki(automatyczny?)- więc pkt. 3 w/w może wykonac mechanik .
Maszyna /ząbki transportera zostały oczyszczone.
Pozostaje ponowne ustawienie długości ściegu/ścieg dłuższy
O ile transporter został włączony ; moze ponownie wyłączyć i włączyć transporter?
Zerknij na 17 strone instrukcji obsługi tej maszyny
http://www.lucznik.info/public/files/pdf/2008%20weronika%20&%202014%20ewa%20A5%20manual%20PL%20nowelogo%20internet.pdf
-ale tam konstruktywnych podpowiedzi nie widzę odnośnie tego problemu.
Stawiam na usterke z pkt. 4 w/w
ale czasami coś sie przeoczy więc może ponownie zerknij i sprawdź wg. pkt, 1-3 plus oceń ząbki pod kątem pkt. 4 jak wyżej wymieniłam.
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Administrator
Kombinowałam na wszelkie sposoby, przeczytałam instrukcję obsługi i "najczęstsze problemy" - nic. Maszyna faktycznie nie ma regulacji docisku stopki. Ostatecznie Aga ma ją zawieźć do mechanika. Jestem bardzo ciekawa co tez było przyczyną.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co prawda inny typ łucznika ale problem identyczny miałam. Po wymianie transportera chodzi do dzisiaj.Tutaj w grę wchodzi praktycznie brak dostępu do regulacji docisku stopki a to tez moze byc przyczyna ,więc mechanik tak czy inaczej sie przyda a przy okazji nich oczyści i przesmaruje/zakonserwuje maszynę( być może w tej samej cenie co usunięcie usterki ale z reguły trzeba mu o tym powiedzieć :).

......Hmm... tak jeszcze myślę (ponoć myslenie ma kolosalną przyszłość :D)... a może po prostu dokręcić śrubki mocujace transporter ,które mogły sie co nieco obluzowac y i samoczynnie obniżaja go .Czasami to umyka uwadzie przy domowych naprawach ,ponieważ ząbki siedzą co prawda w płytce transportowej ale nie funkcjonują prawidłowo.

--- Ostatnio edytowane 2014-03-01 07:49:40 przez magnez33 ---
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Myślę, że docisk może tu mieć niewiele do rzeczy.

Ząbki nie przesuwają się do tyłu i przodu, a powinny.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
to pewnie jakies kola zebate,moze sie pokruszyly i dlatego nie transportuje,mialam tak w łuczniku 884,czy jak mu tam
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Przy wymienionych objawach nie da się ustalić przyczyny bez zaglądnięcia do wnętrza maszyny. Czasami jest konieczność wymiany części, czasami przyczyną jest zbyt słabe skręcenie części, wystarczy regulacja i mocne dokręcanie śrub.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.