Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wprawdzie to nie maszyna ale innego miejsca nie znalazłam.


Potrzebuję manekina do tworzenia (projektowania) pojedynczych sztuk odzieży w różnych rozmiarach. Przeszukałam kilka ofert, rozmawiałam z dwiema firmami sprzedającymi te manekiny (strima i rynekagd) ale nie wiem czy ich opiniami nie kierowała chęć sprzedaży droższego towaru.
Rozstrzał cenowy jest ogromny.

Pomóżcie mi kochani, bo potrzebuję łopatologicznego wytłumaczenia (jak krowie na rowie), czy warto inwestować 1800 zł w manekina regulowanego (36-48) kiedy można kupić chiński za 500 (36-42)? Czy one są faktycznie czterokrotnie lepsze jak to wskazuje cena? Czy wystarczy może jednak tańszy produkt?

pliiiiiiiizzzzzzz heeeeeelp
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
NIe mam pojęcia o manekinie za 1800zł, wiec moze i brak mi porównania, ale moim zdaniem za 500 wystarczy w zupełnosci.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Uu kochana tego manekina za 1800 zł to myśmy oglądały na spocie w Strimie. Wyższa szkoła jazdy ;) O ile pamiętam to owy manekin jest pompowany tzn. że pożądany rozmiar np. biustu czy bioder jest pompowany chyba pod ciśnieniem i wówczas sylwetka jest taka płynna, nie jest w tych regulowanych na drutach. No generalnie różnica w wyglądzie jest znaczna. Te manekiny są chyba sprowadzane z Włoch, akurat dostali go gdy byliśmy na spocie, to była wówczas nowość.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
:buziak: ja bym na razie wybrała też ten tańszy bo wygląda nieźle jest gwarancja więc w razie problemów będziesz reklamować ( moja koleżanka go ma ) trzeba delikatnie pomału zmieniać rozmiar nie gwałtownie przeskakiwać i jest ok :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
kłopot w tym, że mnie nie stać na zakupy "na razie" - nie planuję kolejnego więc muszę być pewna na 100% który powinnam wybrać. Ciekawe, czy ta ręka co jest w droższym modelu, jest też do dokupienia do tańszego?

Cały czas jestem rozdarta. Bo jednak prawie 2 tysiące złotych to kuuuuuuuupa pieniędzy, zważywszy na to, że szyję nie jako firma tylko dla siebie bardziej i dla znajomych. A z drugiej strony wydać 500 zł żeby znowu za rok musieć wydać kolejne 500 lub i tak dwa tysie to troszkę nie stać mnie na to ....

Pomóżcie proszę. Może jest tu ktoś kto pracował na jednym i na drugim i może poradzić?
Za chwilę pomysły i projekty głowę rozsadzą a w moim stanie to niekoniecznie dobry pomysł ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Był gdzieś temat o manekinach regulowanych, poczytaj tam na jakie problemy można się "natknąć" :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
zaczełam od szukaja ale wyświetlił ponad 270 wyników i poległam
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Do tego tańszego raczej nie dokupisz ręki...
Jeśli masz okazję to możesz tego droższego zobaczyć w Strimie w Łodzi i pewnie w Poznaniu też.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
zaczełam od szukaja ale wyświetlił ponad 270 wyników i poległam
Ok, streszczenie tego co juz na ten temat pisalam:
(jestem dumna wlascicielka b.dobrego regulowanego manekina dla AMATOROW).
To ostatnie slowo jest rownoczesnie kluczem.
Otoz te regulowane manekiny, tzn. te, ktore sa tak drogie, moga byc nieomal dowolnie czesto przestawiane, bo do tego sa przeznaczone.
Natomiast amatorskie, nawet te najlepsze, maja sluzyc JEDNEJ OSOBIE, ktora ew. troche przytyje lub schudnie. Ale wzrost jej sie raczej nie zmieni, odleglosci od szyi/pasa/bioder tez nie, prawda? CZy wyjasnilam, skad bierze sie tak olbrzymia roznica w cenie? Oczywiscie, mozesz zaryzykowac, kupic "amatorski" manekin z wyzszej polki, i przez jakis czas na pewno nic sie z nim nie bedzie dzialo, tzn. da sie uzywac, i zmieniac wymiary. Ale do czasu... Chyba teraz wszystko jasne? Serdecznie pozdrawiam,

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.