Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam Wszystkich bardzo serdecznie :).Jestem tutaj nowa i dopiero uczę się poruszać po forum.Czytam i czuję się jakbym wkraczała w coraz gęstszy las.Ale przejdę do rzeczy.Chcę - marzę o nowej maszynie do szycia.Czytam że Pan Pavel jest bardzo pomocny , a ja bardzo potrzebuję pomocy.Szukam maszyny do szycia w domu- podwijanie, skracanie, może czasem jakaś spódniczka, poszeweczka,zasłonka.Chciałabym żeby maszyna miała ściegi ozdobne i hafty.Myślałam o maszyno-hafciareczce,ale nie wiem czy to dobry pomysł to 2w1. A może mała hafciareczka + jakaś niedroga maszyna? Proszę pomóżcie , bo oszaleję- czytam,czytam,czytam i wiem że nic nie wiem.


Napisałam też tę wiadomość na : Podziękowanie-zakupy u użytkownika Pavel, ale nie wiem czy Pan Pavel dam zagląda ewentualnie inne osoby znające się na rzeczy dlatego utworzyłam ten wątek.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy naprawdę nikt nie używa tych maszyn tych marek? Nikt nie jest w stanie nic doradzić? A może Elna 6600? Małgosia
Avatar użytkownika
Świeżynek
A może Husqvarna Sapphire 935 ? Dziewczyny , chłopaki piszcie.Nie zostawiajcie mnie tak samopas :zmeczony:.
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Napisz wiadomość na priv do Pavla. Będzie miał sygnał w mailu, że dostał wiadomość na forum i wówczas pewnie się odezwie.:)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Hafciarka to jedno, maszyna to drugie. Na temat ściegów ozdobnych padało tu niejeden raz - że nie ma co się na nie nastawiać. Czy będziesz ich miała 100 czy 300 - i tak 90 % wypróbujesz tylko raz, tuż po zakupie, a potem będziesz korzystała z dwóch - trzech. Możesz sobie kupić Singera 9960 - ma czego szukasz.

Teraz pytanie - kupisz? Pewnie nie ;-) Większość pytających o maszyny i tak nie kupuje tych, które im się doradza, a potem różnie na tym wychodzą :-)

Na potrzeby związane z szyciem wystarczy ci Silver Crest, hafciarka to zupełnie inny temat. Nie wiem tylko czy zdajesz sobie sprawę, że praca przy hafciarce jest pracą grafika komputerowego, nie rzemieślnika :-)

W zasadzie - jak widzę - jest ci zupełnie wszystko jedno, jaką maszynę kupić, tak przerzucasz marki z lewej na prawą - więc kup dowolną. Wszystkie dadzą ci to samo - będą szyły.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Do Ani ,czeremchy .Jak chciałabym kupić maszynę za 200-300zł to bym to zrobiła. A skoro pytam o lepsze marki to znaczy że zależy mi na czymś porządnym.Przerzucam marki - jak to napisałaś - z lewego na prawo , bo jeśli mam wydać 3 do 5tysięcy to chcę być jak najbardziej zadowolona a niestety nie miałam do czynienia ani z Janome, ani z Brotherem, ani z Elną.Co do singera , to nie ma przystawki do szycia po okręgu i już to go dyskwalifikuje.Poza ty ważny też jest serwis i to -czytałam ostatnio z opinie- dyskwalifikuje husqvarnę .Co do hafciarki , to nie masz racji.Nie trzeba zaraz takich programów zaawansowanych kupować.Dzisiaj przypadkiem weszłam do sklepu gdzie klientka kupowała hafciarkę.Nie trzeba było nie wiadomo jakiej wiedzy żeby haftowała.A tak w ogóle to sądzę że jesteś nie w humorze, sądząc po Twojej wypowiedzi. No chyba że bycie nie miłą to u Ciebie norma.Pozdrawiam. Małgosia.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
4 rok walczę z hafciarką i rysowaniem wzorów, i szczerze powiem to nic prostego, pozory mylą... sam program do rysowania ( nie mylić z edycją haftów) jest drogi.
nie widziałam hafciarki za 3-5 tyś, maszyno-hafciarki owszem, opinie różne. mam osobno hafciarkę i maszynę i taki układ szczerze polecam.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję za odpowiedź ( podpowiedź). Że rysowanie wzorów nie jest czymś prostym ,to ja sobie świetnie zdaję sprawę. Myślę że wystarczą te które są w zestawie - ponad 300 plus 4000 od sprzedawcy. Taka hafciarka na moje potrzeby domowe to np. Brotcher ok. 2500zł + 500zł.program . Najpierw myślałam o maszyno-hafciarce brothera ale ma mało ściegów ozdobnych- patrz maszyny janome. Dlatego teraz zastanawiam się nad maszyną janome -ładniejsze i więcej ściegów ozdobnych , a do tego tańsze stopki.Natomiast hafciareczka brother - podobno ma ładniejszy haft.Małgosia


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja szyłam i na Elnie i na Janome i na Brotherze ,jeśli kupisz maszynę /z tych marek/ w wersji ponadpodstawowej ,to z każdej będziesz zadowolona ,nie wnikam w szczegóły wyposażenia ale jeśli chodzi o jakość szycia ,to dla mnie są idealne ,wszystkie trzy ,serwisu nie znam bo nie korzystałam a trochę już szyję ,
no nie wiem co tu jeszcze dodać ,:)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Małgosiu, hafciarka to urządzenie skomputeryzowane i owszem, haftuje od razu - ale to, co ma od razu w momencie sprzedaży zaprogramowane w pamięci. Jeśli ograniczysz się do tych motywów - to masz szczęście... Gdybyś jednak miała ochotę wyhaftować motyw wg własnego widzimisię - sprawa nie jest już taka prosta.

Wiesz, jest tu na forum taki wątek - jakie maszyny mamy... I tam forumowicze powpisywali, czym dysponują.

Skoro nikt ci nie odpowiada - to znaczy że albo nie ma maszyny, o którą pytasz, albo nie chce ci odpowiedzieć, albo nie ma czasu tu zaglądać. Jeśli uważasz, że musisz, koniecznie musisz mieć czyjąś opinię - to przejrzyj wątek, o którym piszę wyżej, odszukaj posiadacza konkretnej maszyny i napisz do niego na priv.

I tak żeby zaspokoić moją ciekawość - czymże szanowną panią uraziłam??? Nie pisać nic - źle, pisać co się myśli - jeszcze gorzej...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.