Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam serdecznie, chciałabym się poradzić w sprawie maszyny, którą wybrałam i planuje zakupić :) Chcę na niej szyć torby z płótna, sztucznej skóry i skóry naturalnej. Na razie stanie u mnie w domu, bo tu mam swoją pracownię, ale z czasem kto wie... Chcę, żeby mi posłużyła długo a szyję dużo (i chcę jeszcze więcej). Na allegro trochę ich jest, ceny bardzo zróżnicowane, ale mam do wydania nie więcej niż 2 tyś, więc wybrałam taką:
link do aukcji: http://allegro.pl/juki-ddl-8700-stebnowka-przemyslowa-silniki-energo-i5143954683.html
Jeśli ktoś się zna na takich maszynach to bardzo proszę o opinię. Do tej pory szyłam na domowych maszynach i jest to dla mnie spora zmiana bo nie znam się na maszynach przemysłowych i nie wiem za bardzo na co patrzeć przy wyborze.
Proszę o rady i z góry dziękuję :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja kiedyś szyłam na przemysłówkach, ale dawno. Myślę, że do takiego szycia to lepsza byłaby maszyna do szycia średniego i ciężkiego, z np.podwójnym transportem. Tam w tym ogłoszeniu jest coś o dodatkowym wyposażeniu, właśnie do ciężkiego szycia. W niektórych miejscach szyjąc torebki to jest tych warstw naskładane.
Tu jest coś o tym:
http://ekrawiectwo.net/board/thread/93395/juki-ddl-8700-h/?page=2
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy to znaczy że powinnam wybrać JUKI DDL 8700 H, czy bez H ale z tym dodatkowym wyposażeniem? Czy w ogóle jest różnica? :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O, i dzięki za ten wątek, BARDZO pomocny. Wychodzi mi na to że chyba bez H, bo cienkie materiały też będę szyć (podszewki). Tylko czy ten zestaw do szycia grubszych wystarczy. No na dwie maszyny mnie nie stać...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do cienkich możesz domowej używać. Ja właśnie od jakiegoś czasu też się zastanawiam nad przemysłówką i tak przewalając wszystkie ogłoszenia i wiadomości, doszłam do wniosku, że jak już mam domową (3) to do cienkich mi wystarczy. A jak mam coś kupić to już do cięższego szycia. Tylko ja używanej szukam, to nie będę kasy dużej wykładać na szycie od czasu do czasu i dla siebie tylko.:)
Właśnie kilka razy miałam coś grubszego do przeszycia i domowe wysiadały ( np.kurtki dla chłopaków i te futerka przy kapturach). A jak już wydać kasę to na coś na lata. :)

--- Ostatnio edytowane 2015-03-09 14:58:37 przez mmstycha ---
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też się zastanawiałam nad używaną, ale ja szyję naprawdę dużo (7-10 toreb w tygodniu) i będę tą maszynę męczyć potwornie. Znalazłam na allegro jedną z H, ale tam też jest napisane, że do lekkich i średnich. Zgłupiałam już :bezradny:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To ci tylko namieszałam. Ale w tym twoim ogłoszeniu jest o jednym i drugim. Napisz do sprzedawcy co szyjesz, niech ci doradzi co lepsze.
Na mój rozum, ja bym wybrała do cięższego jak tyle haratasz. Bo zwykła stębnówka do lekkiego szycia też na ciężkim szyciu długo nie pociągnie. A domowe cały czas masz do cieńszych materiałów, tyle że wolniejsze dużo od przemysłówki. Ja tak bym zrobiła.
Może ktoś szyje grubsze rzeczy to coś napisze.
Ja przekopałam też wątki Night Foxa tu na forum. Szyje torby, plecaki, akcesoria rowerowe itp. Gdzieś jest i o maszynach , ale teraz tego nie znajdę.
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też sobie przekopałam ten wątek, szyje świetne rzeczy i faktycznie niektóre to szycie ciężkie bardzo. O maszynie nic nie widzę, ale ja aż tak ciężko nie szyję. Stary łucznik, którego męczę obecnie, daje sobie radę, tyle, że ma zbyt duży nacisk stopki i nie jest mój, tylko teściowej. Myślę, że się zdecyduję na tą bez H ale z zestawem do szycia cięższego. Parę dni się jeszcze pozastanawiam :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeszcze jedno :) Napisałam do sprzedawcy o cenę tego zestawu do mat. ciężkich i dostałam taką odpowiedź: Zestaw do materiałów ciężkich to dopłata 180 zł. Tańszym rozwiązaniem jest zakup maszyny w podklasie H (do materiałów średnich i ciężkich) - jest w tej samej cenie. Wówczas przekładka do materiałów lekkich kosztuje 95 zł.
Moje pytanie - co to jest ta przekładka? (tak, wiem, laik ze mnie)
I czy wtedy na takiej maszynie w podklasie H uszyję całą torebkę, od A do Z, z podszewką łącznie?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
http://techmasz.istore.pl/pl/stebnowka-juki-ddl-8700-h-materialy-srednie-i-ciezkie.html
To jest ta sama. Na allegro tez mają sklep. Różni się transportem i szybkością szycia.
Sama bym chciała wiedzieć co to ta przekładka. Chyba powinno być opisane co i jak w razie zakupu tego czegoś. Jakaś instrukcja. Szczerze powiedziawszy, to właśnie się dowiedziałam, że tak się da. To i ja chyba poszukiwania zmienię jak tak:jezyk_oko: Mnie na szczęście się nie spieszy z zakupem, na razie jestem na etapie zbierania informacji (i funduszy)
Kurcze fajne by to było.:)

--- Ostatnio edytowane 2015-03-09 17:04:01 przez mmstycha ---
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.