Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie na temat szycia,ale proszę o poradę.Kupiłam sobie koszulę skład 97%bawełna i 3%elastan. Przymierzałam w sklepie i było ok. Wyprałam(zawsze tak robię przed założeniem)w/g instrukcji prania i mam wrażenie ,że jest mniejsza trochę ,no chyba ,że w tydzień prztyłam:) Czy koszula może choć trochę mi się rozciągnie jak jest 3%elastanu ,czy będę musiała chodzić w przyciasnej?
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Oj, może!
To znaczy zasadniczo to ona ma zakaz i powinna wiedzieć, że tak nie należy postępować, ale niektóre są na tyle złośliwe, że się rozciągają niemiłosiernie. I potem dyndają takie przydługie rękawy, albo kołnierzyk się skręca, albo jeszcze inne przypadłości...
Dlatego nie lubię tych ciuchów z elastikami.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Będę straszyć. Koszula się prawdopodobnie nie rozciągnie. Też tak miałam. Kupiłam i leżała ładnie. Po praniu zbiegła się i zaczęła brzydko rozłazić na biuście. Poradziłam sobie - zszyłam listwy (kryta jest) do wysokości trzeciego guzika od góry. Od tej pory wkładam przez głowę.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No to niedobrze ,bo na biuście się rozłazi :(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oj, niedobrze. Ale zawsze można narzucić ją rozpiętą na koszulkę, albo zrobić tak, jak napisała Agaffek robiąc wstawkę na biuście.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Iwi ja bezczelnie zapięłam koszulę i zszyłam razem listwy :) Dodam jeszcze,że materiał zaczął przypominać mocno rozprasowaną korę.

--- Ostatnio edytowane 2015-04-27 21:26:35 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wiem , rozumiem, sama tak miałam kilka lat temu. Ale nawet tak, splaszczało biust i po prostu dziwnie to wyglądało. W końcu rozprułam tę listwę i nosiłam na koszulki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zawsze myślałam ,że jak jest w składzie elastan to materiał powinien się rozciągnąć a nie kurczyć.Kupiłam też spodnie z 5%elastanem trochę ciasne w nogawkach ,ale Pani w sklepie stwierdziła,żebym wzięła i zobaczyła w domu(mogę wymienić) ,bo ponoć klientki mówią ,że się rozciągajają .A ja po koszuli mam obawy jak zachowają się po praniu te spodnie,czy też się nie wstąpią,bo wtedy to wcale nie założę.Zastanawiam się czy nie zamienić na większe ,zawsze łatwiej zwęzić.Nigdy nie miałam takich" przygód" z kupowaniem ubrań:)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.