Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Poszukuję osoby która zna się na temacie szycia mundurów do rekonstrukcji i podjęła by się uszycia munduru policjanta przedwojennego. Oczywiście ważne jest aby wszystkie detale były zachowane. Są firmy które specjalizują się w szyciu rzeczy do rekonstrukcji ale nie ukrywam że ceny jakie proponują są dość wysokie. Jeżeli ktoś jest z okolic Warszawy i zna się na tym oraz byłby zainteresowany uszyciem proszę o kontakt.

Marcin
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
za wiedze, doswiadczenie sie niestety placi, nikt nie chce pracowac za darmo.Bardzo nie lubie jak osoby mysla ze ktos im cos zrobi za poldarmo, a nawet nie wie ile to trzeba meic wiedzy i doswiadczenia w pewnych kwestiach.Najtaniej jest zawsze zrobic cos samemu, kwestia tylko czy sie potrafi :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak faktycznie za wiedzę i doświadczenie się płaci to nie ulega wątpliwości. Czy ja napisałem że chcę coś za darmo? Chyba nie i nie oczekuję tego. Lecz jeżeli ktoś sobie życzy za uszycie 1500 lub 2000 i robi to nie sporadycznie tylko rzekłbym masowo bo ma firmę która takimi rzeczami się zajmuje, to jak dla mnie jest to trochę za dużo. Wiem bo koledzy szyli i koszty oscylowały w granicach 600-700 pln a mundury są uszyte dobrze. Niestety oni szyli blisko swoich miejscowości zamieszkania czyli okolice Krakowa a akurat jest tak że jest mi tam nie po drodze. Więc wiedząc ile można zapłacić za uszycie w tamtych okolicach szukam osoby z okolic mi bliższych.

Reasumując nie chcę nic za darmo ale jeżeli mam zapłacić to też z rozsądkiem.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ostatnio w TV widziałem reportaż o grupie rekonstrukcyjnej z Radomia.

Skontaktowałbym się i popytał.

Gdybym się w coś takiego bawił wolałbym dopłacic za dojazd i uszyc u sprawdzonego i nadal tańszego (nawet z dojazdami) krawca niż eksperymentował.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Benedek oczywiście jeżeli będę zmuszony jechać to pojadę. Ponieważ jak mówią - kto pyta nie błądzi - zadałem pytanie bo może z bliższych mi okolic ktoś też się takimi rzeczami zajmuje :)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Wiem o osobie w Gdańsku która szyje mundury historyczne ale na pewno nie za 600-800 zł .
Jeśli znajdziesz kogoś to proszę podziel się informacją.

Pozdrawiam.

--- Ostatnio edytowane 2016-10-20 22:37:40 przez Warmijka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wprmarcin w tej cenie 1500-2000 weź pod uwagę że jest zawarta cena odpowiedniej tkaniny zazwyczaj wojskowej która od tak w sklepie nie jest dostępna a cenę i tak ma wysoką. Do tego dochodzą jeszcze koszty odpowiednich wkładów usztywniających. Dodatkowo doliczone jest uszycie na indywidualną osobę a nie na typowy wymiar z tabeli. Różnego rodzaju hafty musza być robione ręcznie guziki tez będą miały swoją cenę.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jak to mówią szukajcie a znajdziecie. Dziś rozmawiałem z kolegą z Radomia. Okazuje się że on wraz z innym rekonstruktorem mają panią u której uszycie munduru kosztuje 350 pln. Oczywiście muszę mieć własny materiał. Koszt zakupu 1 m Garbardyny u niego to 60 pln. Więc w kwocie 550 można się zmieścić z uszyciem.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Pani robi też sama szablony czy trzeba jej dostarczyć ? Szyje zgodnie z zasadami w epoce czy uwspółcześnioną wersję? No i jeszcze jedno pytanie , Pani zna szczegóły historyczne czy trzeba jej dostarczyć wszelkie info ?

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Stety lub niestety ale trzeba Pani dostarczyć wzór na podstawie którego ma uszyć daną rzecz. Ale w sumie to nie jest problem :)

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.