Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Świeżynek
No właśnie :) Chyba lepiej narysować to porządnie. Ok 8mm szerokości ma mieć to puste miejsce w środku kieszonki (tzn, przestrzeń wewnątrz) :) Grubość samego materiału nie jest mi jeszcze znana, bo nie wiem co uda mi się dostać.

Jednak myślę, że będę celował w max 2mm grubości samego materiału. Chociaż pewnie wyjdzie metodą prób i błędów ;)

A materiał ma być na tyle sztywny (gęsty), aby dało się go zszyć właśnie krawędziami. A z drugiej strony na tyle miękki, żeby można było lekko wypchnąć te zaokrąglenia na rogach. Stąd wziął się w projekcie filc (skóra lub oba naraz).

Szyłem już portfel ze skóry, bez specjalnych "widelczyków" do dziurkowania pod szew. Nie śmiejcie się ale robiłem je wiertarką :) Udał się ale nie miałem specjalnych klejo-farb do wykańczania krawędzi więc estetyka pozostawia wiele do życzenia. Ale samo szycie i dłubanie ręczne nie jest mi obce. I nie odstrasza mnie. Z maszyną też sobie radzę. Szyłem głównie koszule dla siebie. Ale z powodu braku dobrych materiałów porzuciłem ten temat.

I nie Warmijko, nie biorę tego do siebie :) Medium pisane nie oddaje często dokładnych intencji więc i Ty nie pomyśl, że mam jakieś pretensje do Ciebie. Zresztą to dotyczy wszystkich :) Jestem bardzo pokojowo usposobionym osobnikiem :)

--- Ostatnio edytowane 2017-02-23 21:06:46 przez dunhill ---
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
No to teraz już wiem,że wcześniej kompletnie źle zrozumiałam co chcesz robić ... .
Teraz odbieram ,że chcesz zrobić coś jak etui na telefon.
Ścieg powinien być tak obmyślony aby można było go wykonać z zewnątrz bo trudno w taki mały otwór wkładać rękę z igłą.
Kiedyś w szkole robiliśmy pudełka z pocztówek, trzeba było krawędzie obszyć ręcznym ściegiem a później łączyło się dwie krawędzie łapiąc za nitki.
Możliwości są a jak to wykonasz to głównie zależy od Twojej pomysłowości.
Ja zrobiłabym to maszyną :angel:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na przykład: ścieg na okrętkę. Raz w jedną stronę, a potem w drugą, następnie trzeba rozciągnąć filc w obie strony, aby krawędzie się spotkały. Niestety z jednej strony są krzyżyki, z drugiej kreseczki.

--- Ostatnio edytowane 2017-02-23 22:57:34 przez Fides ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
filc krzyżyki i kreseczki
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja zrobiłabym to maszyną :angel:
Masz na myśli całe zszycie, czy tylko "obrzucenie" krawędzi jakimś zygzakiem/pseudooverlockiem (jak mam tylko pseudo, na mojej maszynie), a później ręcznie połączenie ściegów? (No i tak, to kieszonka na telefon. Ale że to wstępny projekt, nieuwzględniający wzmocnień, dodatków, zapięć itd.,to nie chwaliłem się tym, bo istnieje szansa, że wcale nie będzie chronić urządzania. No i to, że nie podołam i będzie wstyd ;))

Fides - dzięki za zdjęcie. Nie myślałem, że tak się da rozciągnąć. Pewnie ścieg nie może być zbyt ciasny? Wcześniej myślałem żeby zszyć zygzakiem ręcznym w jedną stronę, a później w drugą. Tylko bardziej gęstym ściegiem.

No to teraz muszę popracować nad tym. Jedyne co mi chodzi jeszcze po głowie to te szwy, jakich używają do obszycia kierownic w autach. To na później ale ciekaw jestem, jak by to wyglądało z jakąś kontrastową nicią. No i jak je zrobić oczywiście :)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
To zależy od kreatywności , można obrzucić brzegi i wzmocnić ręcznie .
Ja jednak użyłabym ściegu podstawowego , można ładnie rogi zrobić i będzie mocno.
Jutro mogę zrobić próbę na skórze , zrobię fotki.

Pa, do jutra :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Znalazłem szwy takie jak na kierownice w autach. Są w miarę proste ale nie o to mi chyba chodziło. Te do obszywania skórą chyba zbyt mocno ściągają dwie krawędzie. O ile w przypadku idealnie dopasowanych i naciągniętych kawałków skóry na kierownicy to się sprawdza, o tyle w moim projekcie prawdopodobnie pomarszczą nawet filc. Niemniej jednak przetestuję i te szwy. Poniżej kilka zdjęć i źródło. W sumie w Google albo na Youtube wystarczy wpisać "how to sew steering wheel", a wyskoczy cała masa poradników krok po kroku. Można to wykorzystać w różnych projektach.

Oczywiście mam więcej ciekawych szwów ale nie chcę spamować zdjęciami. Dodam tylko link do Youtube gdzie te szwy można podejżeć -> https://www.youtube.com/user/Cechaflo/videos

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślę, że te ściegi są mocne, pięknie wyglądają, ale wymagają podparcia od spodu, naprężenia. Przetestować na pewno warto : )
Avatar użytkownika
Świeżynek
O kurczę... Chyba masz rację. Bez podparcia może być ciężko. No nic mam już parę rozwiązań do testowania. Dam znać jak wyszło.

Dzięki Wam za podpowiedzi :)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ja znalazłam takie :

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak jak Fides pisał, prawdopodobnie te przeszycia potrzebują "podparcia". Ale bardzo mi się podobają. Muszę to przetestować. NA razie szukam odpowiedniego materiału.

Dzięki za kolejne przykłady Warmijko :)

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.