Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzisiaj przymierzałam w Reserwed taką narzutkę, niby eko-skóra, a tył cały z dzianiny, podobnie połowa rękawów. Wydaje mi się drogo, dlatego wolałabym sama sobie uszyć, bo brakuje mi takiej narzutki na sukienki bez rękawów, zwykle ramoneski są zbyt grube. Na mnie leży zdecydowanie lepiej, niż na modelce na zdjęciu, przede wszystkim tak nie wisi.
Szukam wiec wykroju, tył kilka cm. poza pas i dopasowany, przód lekko dłuższy, kołnierz szalowy, bez zapięcia, bez wykończenia brzegów.





http://www.reserved.com/pl/pl/woman/all-1/clothes/jackets/rr557-99x/eco-leather-blazer

--- Ostatnio edytowane 2017-09-15 20:34:48 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ja bym wzięła wykrój z marynarki, która Ci pasuje, dodała parę cm w pasie, żeby nie była tak dopasowana, i nie robiłabym podkroju z przodu, niech zwisa swobodnie. A potem na sobie już zobaczysz jak się układa dekolt i dotniesz, żeby było jak na modelce. Poza tym z tego co widzę, to eko-skóra nie jest na dekolcie wykończona, tylko ucięta na surowo. Odpadają zaszewki z tyłu, bo dzianina i tak się ułoży.
To takie moje luźne przemyślenia ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie chcę kombinować, tym bardziej, że z przodu jest kołnierz szalowy i różnie potem to może wyjść. Chcę gotowy wykrój, który ewentualnie zwężę i dopasuję.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Monika, nie będę złośliwa, zdjęcia dać nie mogę, bo poncho nr. 2 jest u rodziny na wsi.Jest to najprostszy wykrój świata, ten przodzik to prostokąt. spuszczony w dół.
Poncho z wełny szyłam z dodaniem futerka, były manewry z zamkiem błyskawicznym, ukrytym pod tak właśnie opadającym przodem - kołnierzem. ... Słowem, wykończenia w tej formie robią wszystko. Burda z ostatnich lat prawdę ci powie, patrz na wykroje, bo ja nie pamiętam dokładnie, kiedy ta forma "weszła" do mody, dość, że jej używałam. 2012?
Przód - 2 prostokąty z rękawami, podkrój z podstawowej formy weź.
Tył - jak zwykle, z dzianiny - jakiej? Typowy jersey robi wrażenie, masz potrzebę dopasowania. więc pewno zaszewka - w pasie jest głębsza, ale to i tak trzeba szpilkami dopiąć (moje spodnie skórzane z przodu sztywne a z tyłu jersey sdopasowywałam, krzywizna na tym materiale "wychodzi"natychmiast. :aparat:). Dla każdego jest inna, ja teraz przerabiam bluzkę, talię, rękawy, wszystko dopasowuję, tworzę formę "na mnie", inaczej nie uchwycisz szczegółów.
Mierzysz przy formie tyłu bluzki obwody biustu, talii i bioder i powinno wyjść ile "wyciąć" ze środka.
Pozdr

--- Ostatnio edytowane 2017-09-23 22:19:23 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.