Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Przekopałam forum wzdłuż i wszerz i przeczytałam chyba wszystkie wątki dotyczące overlocków i coverlocków, i im więcej czytam tym mam bardziej mam wrażenie, że mniej wiem...

Sprawa jest taka, że zakładam małą manufakturę szyciową i dostałam na ten cel dotację z up i całkiem fajną kasę do wydania.

Po długich rozkminach zdecydowałam się na maszynę komputerową Janome MC8900QCP SE (w tej chwili szyję na QXL 605) ponieważ ma wzmocnioną konstrukcję a przede wszystkim powiększoną przestrzeń roboczą.

Większy kłopot mam z drugą maszyną - coverlockiem. Zastanawiam sie nad Bernina 1300 MDC i Janome 1200 D, ewentualnie Elna 745.

Czy znane są Wam te maszyny? Jaka jest między nimi różnica? Która jest najbardziej intuicyjna i łatwa w obsłudze?

Będę Wam ogromnie wdzięczna za pomoc.

Zależy mi na solidnym i wytrzymałym sprzęcie ale też możliwie wielofunkcyjnym. Są to spore pieniądze i chciałabym je mądrze wydać.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak teraz się jeszcze zastanawiam, ze może zamiast Janome czy Bernina wziac Pfaffa?

Myślę o Pfaff Expression 4.2 albo Performance 5.2 i Coverlock Pfaff 4.0.

Czy ta firma jest solidna? Lepsza od Janome np?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zerknij na warunki gwarancji jakie otrzymasz w przypadku maszyn Pfaff i Bernina i na ceny akcesoriów (do tych modeli pasują chyba tylko oryginale akcesoria, które nie mają najbardziej atrakcyjnych cen) i części zamienny.
Gwarancja, dostępności i ceny akcesoriów i części zamiennych to istotna kwestia, o której warto pomyśleć przed zakupem.
Avatar użytkownika
Świeżynek
A rozważałaś zakup owerloka i coverloka osobno? Urządzenia 2w1 to fajna opcja bo zajmują mało miejsca, ale w czasie pracy przestawiania maszyny z funkcji szycia owerlokiem na funkcję szycia coverlokiem nie jest takie szybkie. W przypadku dwóch maszyn, przesiadasz się z jednej na drugą i po sprawie. :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Właśnie nie wiem jakie ewentualnie dwie zamiast tej jednej żeby nie brakowało żadnej funkcji...?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Coverloki z wyświetlaczem ma tylko Bernina i Pfaff, ale Pfaff ma instrukcję tylko po angielsku także… No i ta cena. :|
Jak bez wyświetlacza - owerlok to np. Janome 744D lub Elna 664PRO, cover to np. Janome 2000CPX lub Elna Easycover.

Jedyna funkcja, którą stracisz kupując dwie maszyny oddzielnie to górny przeplot, czyli tworzenie ściegu drabinkowego na prawej stronie materiału. Ale wiem, że niektóre koleżanki radzą sobie z tym używając zwykłego covera i układając materiału lewą stroną do góry.



--- Ostatnio edytowane 2017-12-28 15:21:55 przez JustynaS ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.