Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Asiu, tak mówi Wikipedia: "Włókna wiskozowe – rodzaj włókna powstającego w wyniku chemicznej obróbki celulozy. Celulozę do produkcji włókien wiskozowych otrzymuje się z oczyszczonej masy drzewnej, typowo z drzew iglastych, niekiedy liściastych (najczęściej stosowanym drewnem jest sosna, świerk lub buk). Masę poddaje się działaniu ługu sodowego, a następnie dwusiarczku węgla (CS2)" . A to cytat z Twojego artykułu na temat poliestru:"Zacznijmy od tego, że poliester, z którym mamy do czynienia dziś, znacząco różni się od śliskiego i nieprzepuszczającego powietrza poliestru kojarzącego się głównie z latami 70. Ponadto nie jest on włóknem sztucznym (którym notabene jest zachwalana przez wszystkich wiskoza), a włóknem syntetycznym." Nie jestem materiałoznawcą, ale uważam że wiskoza nie jest włóknem sztucznym. Proszę by wypowiedzieli się znawcy tematu, z pewnością są tacy na naszym Forum.
Asie na blogu ma rację. Wiskoza jest włóknem sztucznym, poliester syntetycznym.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
MaK
2018-02-14 Hmm... ja myślę, że wiskoza jest typowym włóknem sztucznym. To właśnie te z pulpy drzewnej zaklasyfikowane są jako "sztuczne". Nie mylić z syntetycznymi, które są, mówiąc niefachowo, "jeszcze bardziej nienaturalne".
Dziewczyny, dziękuję za wyjaśnienia. Jak napisałam wcześniej - nie jestem materiałoznawcą, dla mnie określenie "sztuczne" i "syntetyczne" oznaczało to samo (fakt, do słownika nie zajrzałam:)). Przepraszam za zamieszanie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, chciałam tylko dac znać, że na kanale pojawił się drugi film z serii tworzenia własnej marki ;)
Jeżeli ktos jest zainteresowany tematem, to warto obejrzeć, wiedza może się przydac, pozdrawiam :)
https://www.youtube.com/watch?v=HrNsOCc6qEI
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Super filmik i znowu ciekawe rady :)

Nie do końca przekonuje mnie wymyślanie filozofii marki. Często można spotkać małe sklepy/marki o przeroście formy nad treścią w kwestii właśnie filozofii ;)

--- Ostatnio edytowane 2018-02-26 13:10:23 przez WiewWiew ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Super filmik i znowu ciekawe rady :)

Nie do końca przekonuje mnie wymyślanie filozofii marki. Często można spotkać małe sklepy/marki o przeroście formy nad treścią w kwestii właśnie filozofii ;)

--- Ostatnio edytowane 2018-02-26 13:10:23 przez WiewWiew ---
Jasne, nie jest to warunek konieczny. Ja osobiście bardzo lubię, kiedy marki mają duszę :)
I dziękuję za miłe słowa!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej! Co się stało, że sprzedajesz/ sprzedałaś/ zamknęłaś markę? Jak wyglądało to od strony biznesowej?

3 strony: < 1 2 3

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.