Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, jestem tu nowa i niestety nie mam aż tyle czasu by przeszukiwać fora :( Mam pytanko, jaka maszyna jest dobra obecnie na rynku? Do szycia lekkiego i średniego? Juki ddl 8700? Ogólnie chodzi mi o szycie toreb, kocyków itp. Budżet do 3tys zł.

--- Ostatnio edytowane 2019-03-27 22:07:55 przez ByannG ---

--- Ostatnio edytowane 2019-03-28 08:05:35 przez ByannG ---
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
ta Juki jest dobra
Avatar użytkownika
Świeżynek
A poleca Pani jakąś szczególnie?
Dziękuje za odp :)
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
ta jest dobra, najzwyklejsza stębnówka
ma wysoki wznos stopki, więc do toreb i kocyków się nada, chyba że torby grube i te koce też, to wtedy z podwójnym lub potrójnym transportem
Avatar użytkownika
Świeżynek
A np do wszywania gum itp? Coś bardziej rozwiniętego? Nie koniecznie do 3tys?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do wszywania gum służą gumiarki,zależy co to z gumy i ile miesięcznie tego wszywania ma być.Zwykły pasek z gumką to można i na stębnówce,a już np gumy do dresów taką gumiarką najlepiej.Szyłam na sirubach różnych modelach,na juki.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Sporadyczne wszyswanie gum, ale chodziło mi o takie cieniutkie gumki do a’la majtek (1mm).
Dziękuje pani za odp.


--- Ostatnio edytowane 2019-04-03 13:21:49 przez ByannG ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Okrągłe gumki wszywam na swojej domówce zygzakiem ustawionym na odpowiednią do gumki szerokość i niezbyt gęstym ściegiem.Nie wiem o co konkretnie z tą gumką chodzi?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Właśnie o to mi chodziło :) potrzebuje dobrej maszyny, już jakiś czas szyje i myśle by do domu kupić nowa maszynę, ale bardziej taka w która warto zainwestować.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
czyli chodzi jednak o maszynę wielozadaniową?Bo ta juki to normalna stębnówka,świetna do zakladu lub przeróbek krawieckich kiedy ma się do dyspozycji jeszcze inne maszyny.Ale skoro coś w domu szyjesz to pewnie masz jakąś domową maszynę,ktora ma i zygzak,nie pozbywałabym się jej i do tego kupiła przemysłową stębnówkę.Osobiscie mam domową husqvarnę i overlock domowy no name z biedronki na wyprzedaży za 200zł.W domu szyję sporadycznie bo mnie załamuje predkość tej husqwarny.Dobra maszyna ,zaraz 20 lat bez mechanika,tyle że dla mnie za wolna.Overlock jest świetny mam go 5 lat.Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie na czym Ci zależy ,co Ci się przyda do szycia.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.