Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć!
Jestem nowa zarówno na forum jak i w szyciu. Mój problem polega na tym, że niestety oprócz ściegu prostego, oraz zyzaka nie bardzo wiem z czym się je inne ściegi. Jakie są ściegami elastycznymi, a jakie nie?
Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć? Nie bardzo wiem też dlaczego ścieg S1 "niebieski", oraz ścieg 2 "czerwony" jest w niektórych pozycjach (wydaje mi się, że jest) taki sam? Wiem, idiotyczne pytanie, ale niestety nie mam już babć, które by pomogły, a Mama nigdy na maszynie nie szyła.
Pozdrawiam

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W instrukcji obsługi jest napisane które ściegi są elastyczne, które nie i czym różnią się ściegi S1 od S2. Instrukcja obsługi pod ręką to podstawa dla użytkownika maszyny, szczególnie początkującego.
Polecam gorąco!
Jeśli nie chce Ci się do niej zajrzeć, to na YouTube są filmiki instruktażowe, również o Silvercrestach.
:)
https://www.lidl-service.com/static/881425029/285275_PL.pdf
W tej instrukcji faktycznie, dość słabo są opisane te ściegi. Trudno, trzeba wypróbować na jakimś łatwym i bezpiecznym kawałku materiału, np. gładkim, niegrubym jeansie. Na pewno zauważysz różnice w wyglądzie poszczególnych ściegów z różnych grup (S1, S2).
Z tego, co pamiętam, S1 były określane jako ściegi elastyczne, S2 -wzmocnione, ale głowy za to nie dam...
Ściegi z pierwszego rzędu to: prosty, zygzakowy, potrójny zygzak (np. do przyszywania gumy), dwa kryte, dalej ozdobne, od G do K lepiej ze stopką do ściegów satynowych.

--- Ostatnio edytowane 2019-09-21 08:27:26 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2019-09-21 08:32:41 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2019-09-21 08:33:17 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
"Nie bardzo wiem też dlaczego ścieg S1 "niebieski", oraz ścieg 2 "czerwony" jest w niektórych pozycjach (wydaje mi się, że jest) taki sam?"
Ścieg ten sam, ale po ustawieniu S1 jest inna długość ściegu, niż przy S2. Długości ściegów w tym przypadku ustawione są fabrycznie. Przetestuj, zrób taką próbkę na kawałku tkaniny w jednym rzędzie ściegi podstawowe, w drugim te z S1, w trzecim S2.

Szerokość ściegu w S1 i S2 można regulować (instrukcja - patrz ramka dotycząca konkretnego ściegu). Zupełnie inaczej wygląda ścieg ozdobny ustawiony na 5 a inaczej na 3.

--- Ostatnio edytowane 2019-09-22 14:56:15 przez Fides ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.