Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,

Od dłuższego czasu borykam się z problemem doboru odpowiedniego materiału i wykończenia bielizny do treningu. Mianowicie, staram się stworzyć idealy zestaw do ćwiczeń EMS (cwieczenai w kamizelce). Pod daną kamizelkę musimy zakładać bieliznę, która jest elastyczna (rozciągliwa w obie strony), dobrze wsiąka i trzyma wodę, a zarazem jest wytrzymała. Do tej pory, materiał który był wybierany to 90% bawełna + 10% elastan. Sprawdza się to jak najbardziej, jednak po kilku praniach i suszeniach zaczynają się schodzy w postaci ciągłych dziur w kroku.

Szukając po zagranicznych stronach spotkałem się jeszcze z takimi mieszankami jak:
41% Lyocell 49% Polyamid, polyamide 10% Elastan
47% lyocell+44% polyamide+9% lycra
47% Lyocell tencel 44%polyamid 9%elastan

Tylko nawet nie wiem gdzie szukać takiego materiału...

Jako roziązanie na dziury w kroku, pomyślałem o silikonowych taśmach, tylko pytanie co jeszcze można by było zrobić, aby te dziurki pojawiały się jak najrzadziej, oraz jaki materiał / skład próbować dalej...

Czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kochani moi, poradźcie proszę czy ten materiał nada się na wiosenny płaszcz, taki bez ocieplenia. Już od jesieni "chodzi za mną" jodełka - no to wyszukałam taką chyba najtańszą żeby w razie niepowodzenia za dużo nie stracić. Wiosną ubiegłego roku uszyłam sobie płaszcz z flauszu - chyba się nim nie chwaliłam. Niezbyt mi się udał ale można w nim wyjść między ludzi:):). A może jodełka to już przeżytek? Jak myślicie? https://allegro.pl/oferta/welna-cena-za-1mb-jodelka-szara-w22-10027938267
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy się nada na płaszcz bez ocieplenia - to chyba bardzo indywidualna sprawa.

Czy przeżytek ? W żadnym wypadku , jak sobie tak czasami przeglądam neta to widzę sporo ubrań z takim splotem tkaniny.

Czasami w ciucholandach widuję kurtki , spodnie robocze z tkanin w jodełkę , po drobnych modyfikacjach wyglądały by lepiej niż niejeden "markowy" ciuch.

Osobiście uwielbiam. Najbardziej taką drobną bawełnianą jodłę w zielonym kolorze (albo moro) odzyskiwaną z ciuchów wojskowych z lat 60/70 - ych.

Pokaż płaszcza :)

--- Ostatnio edytowane 2023-01-06 18:40:19 przez Benedek ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Proszę bardzo - prezentuję płaszcza:):). Kolor troszkę przekłamany. Składu tkaniny nie pamiętam, gramatury też nie pamiętam, zapiski gdzieś się zapodziały, pamięci zbytnio nie obarczałam... po prostu flausz. Jeszcze się zastanawiam czy temu płaszczu ostębnować obłożenia - tak jak kołnierz.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajny , ja bym jeszcze dorzucił przypinaną na małe guziki/haftki nakładkę na kołnierz obszytą futrem.

Albo po prostu obszył futrem kołnierz.

Aczkolwiek zdaję sobie sprawę że w dzisiejszych czasach to byłaby zbrodnia na miarę zbombardowania średniej wielkości miasteczka więc proszę nie krzyczeć , to tylko idea :kwadr:

W tym roku w końcu się wezmę i zrealizuję pomysł płaszcza 3/4.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
U Ciebie wszystko tak szybko idzie? Zakup tkaniny i szycie? Bo u mnie to wszystko się prze ciąga w nieskończoność.
Świetnie Ci ten płaszcz wyszedł, ja bym nie stebnowała tylko zostawiła jak jest. Szczerze podziwiam.
A jodełki wszelakie uwielbiam!!
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kup podejrzanie w sztuczne bogatsze a wielkie - dla kobiet.Full of sztuczne.I brutal, i full of zasadzkas.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.