Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć!
Dzisiaj znalazłam starą maszynę mojej babci - łucznik 451 z silnikiem tur 2. Zawsze bardzo chciałam nauczyć się szyć, więc pomyślałam, że to idealna okazja! Myślę, ze powinna działać bez problemu, bo była mało używana i trzymana w walizce. Jedynym problemem jest to, że ja w ogóle się na tym nie znam i nie wiem, jakich części mi brakuje. Maszyna ma silnik i chyba nic poza tym. Wiem, ze potrzebuję padał, do tego kabel zasilający(?). Czy coś jeszcze? Jakiś olej, pas czy inne rzeczy? Przeszukalam internet, ale nie znalazłam jasnej odpowiedzi. Będę bardzo wdzięczna za rady doświadczonych krawcowych :-) Pozdrawiam!


--- Ostatnio edytowane 2019-12-29 00:14:13 przez sophierose ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj sophierose, znalazłaś maszynę - to może gdzieś znajdziesz również całą resztę, pedał i kabel? Jeżeli maszyna nie była używana przez długi czas to może wskazany byłby przegląd przez "pana od maszyn", a może wystarczy jej tyko wyczyszczenie i naoliwienie. A póki co - to możesz spróbować szyć kręcąc kołem, zrobisz parę centymetrów ściegu i przekonasz się czego maszyna potrzebuje. Zakładam że bębenek i nici na szpuleczce są wewnątrz i że potrafisz nawlec nić górną. Uwaga: niech Ci nie przyjdzie do głowy "częstowanie" maszyny olejem roślinnym jakiego używasz w kuchni. Do oliwienia maszyny jest specjalny olej, wazelinowy (może jeszcze jakiś inny, tego nie wiem). Jeśli będziesz kupowała pedał i kabel - to zwróć uwagę na wtyki i końcówki kabla łączącego pedał z silnikiem - wydaje mi się że widziałam kiedyś inne niż ja mam w swoim łuczniku, a to by znaczyło że są różne. No i najważniejsze - pokaż nam swoją "znajdę" od frontu:):), bo właściwie to pochwaliłaś się tylko silnikiem. Dobrze że dołączyłaś do nas, myślę że nie pożałujesz no i cię cieszę że jest nas więcej. Powodzenia:):)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Sama nigdy nie wpadłabym na to, że mogę na razie spróbować szyć za pomocą koła. Miałaś rację, szpula była już w bębenku, więc nawlekłam tylko nić górną i mam już za sobą swój pierwszy w życiu ścieg! ❤ W najbliższym czasie wybieram się na zakupy po brakujące części, bo raczej nie mam szans znaleźć ich w domu. Bardzo dziękuję za pomoc!
Avatar użytkownika
Administrator
Świetna maszyna - wielu z nas uczyło się szyć na takich zabytkach :)
Ja bym na Twoim miejscu poszukała w najbliższej okolicy speca od maszyn (naprawa maszyn) i oddała ją do czyszczenia i oliwienia. Możesz to zrobić sama ale jeśli maszyna długo stała nieużywana to być może gumowe części sparciały (pasek klinowy) i trzeba je wymienić. Jeśli brakuje kabla zasilającego to taki mechanik dokupi lub będzie miał z rozbiórki innych maszyn. Generalnie sama mam w pracowni od niedawna starego Singera i bardzo go sobie chwale bo maszyna szyje jak złoto :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kabel z regulatorem prędkości (pedałem)można spróbować kupić w sklepie "elektrycznym". Sama potrzebowałam kilka lat temu i bardzo mile się zdziwiłam, bo bez problemu kupiłam. Kosztował chyba 25 zł, więc kwota do przeżycia.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
W dziale instrukcje obsługi na forum jest min. instrukcja do tej maszyny, proszę ją przeglądnąć.
Ten typ maszyny jest wrażliwy na długie okresy bezczynności, maszyna jest "zastana" i nawet w 100% sprawna może sprawiać problemy przy szyciu.
Prawidłowa kolejność to rozruszanie maszyny po wcześniejszym zapuszczeniu naftą lub penetratorem WD-40 (patrz instrukcja) i naoliwieniu olejem wazelinowym (lub silikonowym). Rozruszanie maszyny to praca na "na sucho" bez szycia do czasu, aż wszystkie podzespoły oraz elementy sterujące (suwaki, pokrętła) pracują lekko bez oporów.
Dopiero po rozruszaniu maszyny można przystąpić do prób szycia !!!!!!!!!!
W instrukcji podane są miejsca smarowania, ale uczulam na 2 miejsca tj. miejsce obok koła zamachowego (po zdjęciu górnej pokrywy i pojemnik z knotem ( po odkręceniu 2 śrub i zdjęciu płytki ściegowej), po przestoju należy knot dość mocny nasączyć olejem.
Kompletując maszynę sugeruję kupić nowy regulator obrotów (pedał), dostępny na Allegro w kwocie 50 do 60 zł, używany to ryzyko, podzespoły z których jest zbudowany ulegają z czasem degradacji (nawet nieużywane), pozostałe części mogą być używane.
Opcjonalnie można kupić uchwyt stopek matic typ wysoki (taki pasuje do tej maszyny), wówczas można dokupywać łatwo dostępne i dość tanie różnego rodzaju stopki matic, zwiększy to możliwości maszyny.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.