Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej czy macie może przetłumaczoną na jęz.polski instrukcję do maszyny Toyota jeans jfs18?
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ten wątek został przeniesiony z kategorii INSTRUKCJE OBSŁUGI - MASZYNY.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Maszyna
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hej, hej margaret879 : )
Zajrzyj do instrukcji innej maszyny, na przykład Łucznika Anna - dołączyłam pdf, aby był na forum i nie zniknął z sieci.

W Twojej Toyocie przesuwa się guzik na kole zamachowym, kiedy chce się nawinąć nitkę na szpulkę bębenka i potem przesuwa trzpień nawijacza, w Łuczniku Annie jest inaczej, tylko przesuwa się trzpień. Długość i szerokość ściegu jest ustawiona fabrycznie, wybór ściegów jest jednym pokrętłem. Regulować można naprężenie górnej nitki.
Avatar użytkownika
Świeżynek
ok, wielkie dzięki pokombinuję :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziewczyny mam problem z tym, że:
1) nie przesuwa mi materiału pod stopką i nie mam pojęcia jak tu regulować nacisk stopki
2) w poprzedniej maszynie łuczniku 466 nawlekałam nić od lewej do prawej strony (czyt. oczko miałam z boku) a tu mam oczko frontem do siebie i nawlekam igłę "od siebie" czy "do siebie"?
3) założyłam górną i dolną nić niby wg instrukcji i mimo, że wywijam 15cm i jednej i drugiej i kładę ją wolno po lewej stronie to po ruszeniu maszyną nie wiem jakim cudem podwija mi górną nić gdzieś wokół pojemnika z bębenkiem supełkując materiał i przycinając się w tym miejscu. Co zrobiłam nie tak? Co sprawdzić? Mam ustawioną maszynę na "3" przy napięciu górnej nici i "5" na kole z programem
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie wiem co jest nie tak. Może za grube nici do nitki górnej?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nici załóż do prób takiej samej grubości, jakości (mogą być różnych kolorów), ścieg sprawdzaj na podwójnie złożonej tkaninie, tak, jak to zazwyczaj się odbywa, gdy coś zszywasz.

W tej maszynie nie ma regulacji docisku stopki.

Znalazłam dedykowaną instrukcję dla tej maszyny oraz innych z serii RS2000, co znaczy, że trzeba czytać tę instrukcję porównując z maszyną, którą masz przed sobą. Nie wszystkie regulacje, przyciski, pokrętła są w Twojej wersji maszyny. Instrukcja niestety w czterech językach, w tym po polsku : )

Nici trzeba przytrzymać za stopką przy zaczynaniu szycia. Przytrzymać, wbić igłę w tkaninę, opuścić stopkę. Wtedy nie walczysz z wciągniętą nitką albo taką, która uciekła z igły.

Jeśli nitka będzie się plątać wokół bębenka, warto sprawdzić poprawność nawleczenia górnej nitki. Ważna sprawa, nawlekasz ją przy podniesionej stopce. I w instrukcji do Toyoty jednak ciut inaczej prowadzi się górną nitkę niż w Łuczniku Annie (strona 26 instrukcji). Nawlekanie igły od siebie. W Łuczniku 466 jest inaczej ustawiona igła.


Avatar użytkownika
Świeżynek
Wielkie dzięki za pomoc! :) instrukcja mi meeega pomogła plus rady od Ciebie i szelka do spodni przyszyta :) zakochałam się w tej maszynie <3
Załączniki

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.