Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam.
Szukam nowej stębnówki. Chcę aby była profesjonalna, na stole, do szycia rzeczy lekkich i średnio ciężkich, ale też aby szła jak po maśle przy kilku warstwach jeansu, czy innych cięższych tkanin, bo mi się zdarza i takie szyć od święta. Może być na siłę, choć preferowała bym zwykle gniazdko i by silnik nie robił za traktor. Ma być moc i cisza :D
Szycie domowe, hobbistyczne, ale chcę porządny sprzęt.
Jaką maszynę polecacie?

Obecnie mam Husqvarna Huskystar E20 od 2007 roku i nigdy mnie nie zawiodła, ale chcę coś z większym kopem.
Podobają mi się stare Juki, na siłę, bo na takich szyłam, ale silnik głośniejszy od helikoptera, więc nic z takich rzeczy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Podane wyżej oczekiwania nie są wygórowane i wybór maszyny może być mocno subiektywny. W mojej ocenie dla tych oczekiwań ideał to Juki DDL 5550. Jeżeli maszyna ma być nowa, to powinna być wzorowana na w/w modelu. Gdy w grę wchodzi również używana, to od juki DDL 5550 nie znajdzie się nic lepszego, po zakupie profesjonalny przegląd i posłuży dłużej niż nowa ze sklepu, plus wymiana silnika ze sprzęgłowego na jednofazowy energooszczędny o mocy nie mniejszej niż 700 W (to co potrafi sprzęgłowy 400W, energooszczędny dopiero o mocy min. 700 W).

Ps. Wymiana silnika ze sprzęgłowego na energooszczędny jest na tyle prosta, że można to wykonać samodzielnie lub zlecić domorosłemu majsterkowiczowi. Silniki dostępne w bogatej ofercie w sklepach internetowych czy na Allegro.

--- Ostatnio edytowane 2021-06-25 12:45:59 przez bogdan ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję już przyglądam się tej maszynie. Patrzyłam na Juki, ale inny model.
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.