Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak 140 na 185.

Będę kombinował.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Benedek, dzięki za cenną informację. Już trochę pokombinowałam - czyli wycięłam z papieru formę która zmieści się na Twoim materiale. Zaraz w ruch pójdzie stara poszwa. Dam znać jaki będzie rezultat. Trzymaj kciuki:):) No to jestem z powrotem. Benedek, śmiem twierdzić że materiału masz w sam raz. Na trzecim zdjęciu widać formę (1/2 przodu/tyłu) rozłożoną na powierzchni równej połowie długości Twojego materiału złożonego na pół. Forma w najszerszym miejscu ma 62,5cm, długość 81,5cm. Pelerynka na mnie w sam raz. Może nawet sobie uszyję?

--- Ostatnio edytowane 2022-01-03 18:47:49 przez jakłucznik ---

--- Ostatnio edytowane 2022-01-03 20:56:38 przez jakłucznik --- A, jeszcze ta czerwona krecha - o tyle można skrócić ten czubek, wtedy pelerynka będzie miała troszkę krótsze "rękawy" a jej szerokość leciutko się zmniejszy - czyli będzie to nie 62,5cm a np.61.

--- Ostatnio edytowane 2022-01-03 21:07:41 przez jakłucznik ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
z 45 cm czyli prawie że pół metra to ci spoko wyjdzie jeszcze i kapturek, tylko doczepiany :figielek:, zresztą,kombinuj jak chcesz z doszywanym przodem bo tak czy inaczej przeważnie nikt tego nie szyje z jednego kawałka.
Ale- zmierzyłam teraz te miary o których piszesz -i:

185cm długość - szer.mat 140cm(standard)- (1-1,5-2)= 45cm podwinięcia,starczy spoko i na kapturek materiału,żeńska głowa ma akurat z 45cm długości od szyi + lamówki, bo musisz jakoś zakończyć, chyba że znów chcesz podwijać? To po 0,5 cm jedno... przynajmniej ja tak szyję, na ogół, jeśli się nie spieszę bardzo-miara akurat wychodzi jak złoto, moim zdaniem.
Zmierzyłam kapturek przy okazji swój własny, bo był ostrożnie szyty, wiec dostosowywany był od tyłu, bo dodatek i lamowanie było z innego dzinsu+futherko - te 45 cm powinno starczyć na manipulacje.
Ciekawe, jak Łuczniczce wyjdzie z tego półklosza, bo moim zdaniem nawet i z poełnego koła wyjdzie materiał bez zająknięcia.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Koma, ale jeśli dobrze liczę to z koła o średnicy 135cm wyjdzie poncho o długości plus minus 60cm. Bo przecież trzeba w nim zrobić podkrój szyi/otwór na głowę, czyli od 135cm trzeba odjąć jakieś 13-14cm. Benedkowa "Nosicielka" - jak napisał - mierzy sobie prawie 170cm, to takie poncho raczej odpada. Mój egzemplarz próbny z poszwy sięga mi mniej więcej do połowy uda, no ale ja jestem niższa. Jak mówi porzekadło - "metr pięćdziesiąt w kapeluszu":):)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Taaa... jakZwykle masz ci racyę.
I to rzeczywiście widać na rywsunku...
Przepraszam, chyba że zrobi zwód w kierunku tego żeby albo zaakceptować serokość bluzeczki damskiej, albo polecieć w sronę długości 135. Ciekawa rafa...w której też się nie da chodzić.
Nie ma rady, Benedek, trzeba albo szyć jak myśleliśmy z prostokąta, ale to gupota, bo kobiety wzrost jak mówiłeś to jakieś 168 w kapeluszu ->169-140=29cm na nogi - hmmm...to nawet by i pasowało :rotfl:
Obejrzyj sobie Burdę 10-2013,tam przy okazji szycia peleryny/parki/poncho made profi znajdziesz fajne inspiracje kamuflażem i militariami i odpadną kłopoty szycia półklosza z programem do projektów trudnych w ręku.
Tak formalnie pelerynę z wykroju to się szyje jak i spódnicę,tyle że obwód pasa to tu jest obwód szyi , albo trzeba wziąć jeszcze obwód ramion pod uwagę...
W żdnym wypadku tak poważniej mówiąc ani jeden "pomysł" nie pasuje, podobnie zresztą jak szycie z klinów albo wstawek u dołu. Musisz zmyśleć co innego a później pokazać nam co wyszło.
Polecam obejrzenie paru modeli, ten z 10-2013 jest fajowy, trzeba go tylko może poszerzyć.
Jak nie, musisz nauczyć się w "Drutach i oczkach" jak i co i - do dzieła!
Jaki masz materiał przygotowany, dzianinkę czy co innego?
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki za odzew , informacje są cenne.

Jakłucznik - mam nadzieję że przyda się do czegoś to Twoje poncho.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Benedek,oprócz tego pięękego kamuflażu , obejrzyj może coś znajdziesz i w styczniowej "Burdzie", bo jest tam ekstra wykrój, a w każdym razie model. Tym bardziej, że obniżki i podwyżki ich się nie bardzo tyczą, zawsze jest moda modą i modą zostanie.
Jest też już nowa "Burda"- 2-2022.

A jak coś zmarnujesz - nie przejmuj się może tak baaardzo, się przyda może i wersji mniejszej, nawet "bLuzackiej". Nowy jakiś wykrój z "Burda Moden"...
https://www.burdastyle.de/produkt/strick-anleitung/poncho-04-2021-10_2200971020990std

Moja wychowaniczka, takie było małe jeszcze coś pod 3 lata- zawsze powtarzała, dopóki nie nauczyła się mówić - "Nie pseeejmuj się. Wsystko pseeejdzie..."

A że ja kupiłam "pod choinkę" ekstra modele - do dziergania się przydadzą,no i wypadałoby się pochwalić, zwłaszcza że stare druty mamy zmarnowałam do rycia muru dla ładniejszych ząbków w latach '79 '80, a szydełka były moim ulubionym narzędziem jak miałam 6 lat, ale wszystko nam zastąpiła kariera...nawet obfite skądinąd w owady domowe rodziny i snucie jedynie czasami planów bogatych w tygrysy wszelkiego rodzaju, skończyło się na sponiewieranych przez kota kundelkach - i :kotek: LlosKocurros, my love.
Macie tu zestawy KnitPro,okazuje się, że jeszcze zniżyli promocje Knit- naprawdę fajowe.

https://www.amiqs.pl/zestawy-drutow-drewnianych-wymiennych.html
https://www.amiqs.pl/zestawy-szydelek-drewnianych.html

@Łucznik
Jeśli się nie znudziłaś wpisem, sorry, musiałam mieć parę chwil na moje odparzenia, więc zajęłam się rzecz jasna firmówką- look, wszystko jest do zrobienia, nawet "herringsfilet". Jakrównież mój "wykrój" , tylko trzeba chcieć.

Jeżeli nie straciliście pasji tworzenia to polecam, bo mam oryginał z Szetlandów,podobny do tych wlaśnie wzorów.Sprawdza się w każdych warunkach B-):aparat: a przy tym ładne,typowo celtycki,węzłowe.Spódniczki gdzie indziej...

https://cdn11.bigcommerce.com/s-scgdirr/images/stencil/560x736/products/22711/59494/hoodie-poncho-kildare-mulberry-res_3__52938.1602788320.jpg?c=2




--- Ostatnio edytowane 2022-01-08 11:54:07 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia


Czy tylko JA widzę tu pewne różnice, czy mi się w oczach mieni?
A tak nawiasem mówiąc, jeśli by nie skracał poncza na maksa, to po pierwsze, można by to szyć, i z kwadratu i z prostokąta.

Dwa- dodać inny materiał, np. szkocką kratę dookoła i już mamy większą ilość.

Jak nie chcesz skrócić, to jak chcesz to uszyć? Bo jak pisze Łucznik z takiego małego kawałka to nie wyjdzie za chiny ...


--- Ostatnio edytowane 2022-01-12 19:52:07 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.