Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam na początku chciałbym podziękować wszystkim na forum.Za tak dużą kopalnie wiedzy. Gdyż szukałem maszyny odpowiedniej dla siebie i padło na wyżej wymienianą. Niestety mam tylko stopkę uniwersalna. Myślę, że jest to stopka matic co też potwierdzała by nazwa maszyny. Chcę dokupić kilka stopek i moje pytanie brzmi czy to faktycznie stopka matic ? Dołączam zdjęcie obecnej.
P.S zwymiarowałem ją i szerokość całej to 15 mm długość uchwytu to około 6 mm i grubość tego uchwytu niecałe 2 mm.

--- Ostatnio edytowane 2022-02-12 10:27:08 przez Kkyniu ---
Załączniki
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
To stopka matic. Może tylko być różnica w wymiarach mocowania u różnych producentów.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za odpowiedź, jednak nie dało mi to spokoju i drążyłem temat. Okazuje się że jest to stopka z systemu IDT PFAFF. Nawiasem mówiąc za stopkę na słynnym portalu trzeba wydać około 100 zł. W Niemczech około 10 euro. Ciekawi mnie czy można by zastosować uchwyt matic szybkomocujacy niski i do tego wtenczas stopki matic. Jak to sprawdzić ? Czy tylko jedynie opcja prób i błędów ? Czy są może jakieś wymiary które trzeba sprawdzić w związku z kompatybilnością ?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Metoda prób i błędów albo dokumentacja techniczna.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Kkyniu, na wszelki wypadek podsyłam Ci instrukcję - może będzie pomocna. https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/pfaff/hobbymatic-807/instrukcja?p=21. Jeśli chodzi o stopkę - to ma takie wymiary jak moja podstawowa, tzw."nonejm", kupiona w zestawie z innymi stopkami, za małe pieniądze. Może więc do Twojej maszyny też pasowałaby stopka nie-oryginalna tylko taka jakich teraz jest bardzo dużo w sprzedaży. Byłoby dobrze gdybyś mógł pożyczyć od kogoś konkretną stopkę i sprawdził czy pasuje do Twojego Pfaffa. Może ktoś z naszego Forum mieszka Tam gdzie Ty? Kupić stopkę za stówę zawsze zdążysz, na pewno ich nie zabraknie :):). Powodzenia
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam ponownie. Stopki no name działają nawet na tym mocowaniu które jest oryginalnie ale nie wszystkie. Po zastosowaniu uchwytu matic niskiego działa wszystko jak należy. Za instrukcje dzięki miałem ją już wcześniej :) jak by ktoś potrzebował znajomy zrobił mi tłumaczenie (mogą być literówki i błędy ortograficzne).
Załączniki
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Przeczytałem sobie instrukcję tak dla zabawy. Ciekawi mnie STOPKA DO DOBREJ WIDOCZNOŚCI. Chodzi o stopkę z przezroczystego plastiku czy to jest jakaś specjalna?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niestety nie posiadam oryginalnych stopek oprócz uniwersalnej
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
"Stopka do dobrej widoczności" to faktycznie stopka przeźroczysta.

Ze stopkami dodatkowymi zawsze jest ten problem, że nie wiadomo, czy będą pasować. Czasem warto wydać więcej i kupić oryginalne, dedykowane do danej maszyny, niż próbować z nonejmami".
Wszystko zależy od tego, jak bardzo Ci na nich zależy.
A może masz kogoś, kto ma maszynę z dodatkowymi stopkami, których kompatybilność mógłbyś wypróbować?
Możesz też pojechać ze swoją maszyną do najbliższego sklepu stacjonarnego z częściami do maszyn i tam wypróbować na miejscu...


--- Ostatnio edytowane 2022-02-19 11:23:19 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak jak już napisałem. Stopki no name z uchwytem matic niskim pasują. Temat do zamknięcia

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.