Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Mój problem polega na tym że oddałem spodnie do zwężenia i jak widać praca została zrobiona lecz po godzinie noszenia widać efekty gdyż materiał się rozchodzi. Próbowane były różne nici w tym elastyczne i efekt widać na zdjęciach. Chciałbym je jeszcze uratować lecz nie mam pomysłu co z tym zrobić. Proszę o podpowiedzi

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ten materiał to dzianina. Poleciały oczka, prują się, jak w pończochach, rajstopach.

Ile czasu były w użytku przed zwężeniem?


--- Ostatnio edytowane 2024-01-11 07:08:09 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Właśnie były niedużo używane, jest to jakiś materiał typu techfit czy jakoś tak od Nike
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A w którym miejscu jest ten nowy szew ?

Może tam powstają jakieś większe naprężenia w czasie używania + nie zastosowano igły do dzianin tylko zwykłą (?)

+ może trochę za gęsty szew ?

I efekt jest.

No i te dzianiny potrafią być ciut delikatne.

Tak to z własnych doświadczeń kombinuję.

Ratunek - łatka z kawałka identycznej tkaniny wyciętej np. z worka kieszeniowego ? Ale nie wiem jakby to wyglądało...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Domyślam się, może błędnie, że to kalesony.
Kalesony to jest super wynalazek,

No i czasem "lepsze jest wrogiem dobrego". To, że się dzianina robi luźniejsza podczas noszenia, czasem tak się dzieje...

Moim zdaniem trzeba nosić póki się nie rozlecą (takie upały; ) ) że szkoda marznąć i nie nosić) i w międzyczasie kupić następne. Maszyną bym już nic nie ruszała.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niestety latek nie da rady naszych gdyż szew jest na czterech literkach i nie wyglądałoby to zbyt estetycznie. Być może jak zostało to wspomniane szew jest zbyt gęsty a igła zbyt mała a szkoda bo chciałem je uratować :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeżeli gacie są "na zewnątrz" to najpierw łata/-y zakrywająca dziury. Następnie kilkanaście(?) mniejszych lub większych łat/naszywek rozrzuconych po obydwu nogawkach , z tyłu i przodu , od dołu do góry.

Łaty/naszywki mogą reprezentować gusta muzyczne / wyznawana filozofię lub to co akurat jest modne w środowisku w którym porusza się osoba nosząca spodnie.

Lub nie wyrażać absolutnie nic a po prostu ciekawie wyglądać (różne typy i kolory tkanin).

Można poszaleć skoro spodnie są już i tak uszkodzone i prawie do wyrzucenia.

Moje ulubione klimaty to odzież "post apo" / Mad Max etc.

--- Ostatnio edytowane 2024-01-23 20:53:05 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj radekmale - skoro "awaria" umiejscowiła się na siedzeniu - to może dałoby się przerobić te spodnie na bryczesy?

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.