Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Konkurs "Szycie dookoła Orientu"

Czas wakacyjny i letni to okres podróży, przecierania nowych szlaków. Najnowszy konkurs pragniemy związać ze światem Orientu. Piękno, różnorodność i egzotyka krajów orientalnych urzeka chyba każdego. Orientalna kultura i sztuka inspiruje również świat mody, Orient jako trend powraca niemalże w każdym sezonie. Jak bardzo tematyka Orientu może zainspirować do szycia? To zadanie dla Was :)

Pragniemy abyście swoją pracę uszyli właśnie w orientalnym stylu. Orient to bogactwo inspiracji i pomysłów, które można czerpać chociażby z piękna Japonii - Kraju Kwitnącej Wiśni, czaru Indii, arabskiej egzotyki, stylu chińskiego. Do orientu zalicza się niemalże całą Azję - Bliski i Daleki Wschód, ale również Maroko czy też Egipt. Inspiracji możecie szukać zarówno w tamtejszej modzie, kulturze, sztuce, egzotycznej przyrodzie, kolorach, motywach orientalnych - przedstawiając to w postaci form charakterystycznej odzieży (np. kimono, klapki japonki, turban itd.) lub też poprzez kolor materiału, charakterystyczne detale (np. rękawy kimono itp.), fakturę, motywy i wzory. Wszystko zależy od Waszych pomysłów :)

Pomocne linki:
http://www.figa.pl/Louis-V​uitton-stawia-na-orient-ZD​JECIA-a1940
http://www.stylistka.pl/or​ient-express-dalekowschodn​ie-inspiracje-na-wiosne-20​11/2/
http://www.styl.pl/moda/mo​dny-poradnik/news-orient,n​Id,328196


Zasady konkursu

Wybieracie jedną z poniższych kategorii i zgodnie z nią wykonujecie swoją pracę:

1. Narzutki, stroje długie (tuniki, kimona, topy, sukienki, gallabije, itp.)
2. Od pasa w dół (spodnie, spódnice, itp.)
3. Nakrycia głowy (kapelusze, turbany, kefije, nikaby itp.)
4. Dodatki (szale, chusty, torebki, pasy, klapki, wachlarze itp.)

- Zdjęcie/a wraz z opisem uszytej przez Was rzeczy zamieszczacie tutaj (na tablicy wydarzenia).
- Każdy uczestnik konkursu może uszyć tylko jedną pracę konkursową.
- Rodzaj użytych materiałów oraz dodatków jest dowolny - pamiętajcie jednak, że rzecz musi być uszyta, samo doszycie zdobniczego elementu nie wystarczy.
- Przeróbka starych rzeczy jest również dopuszczalna, ale musimy widzieć, że szyliście.
- Prosimy do wykonanej pracy dopiąć karteczkę "Konkurs Łucznika" - przynajmniej jedno przesłane zdjęcie powinno takie oznaczenie posiadać.
- Będziemy oceniać przede wszystkim kreatywność, pomysłowość i zgodność z tematem oraz daną kategorią, a nie technikę szycia. Szyć można ręcznie lub maszynowo.

Najlepsze prace nagrodzimy:
- 4 maszynami Łucznika - Amelia II (po jednej w każdej kategorii)
- poradnikami "Proste i Modne Szycie" oraz "Uszyj w jedno popołudnie"
- książkami o modzie i projektowaniu
- kuponami rabatowymi na zakupy w Galerii Łucznik

Konkurs trwa do 10 sierpnia.

Zapraszamy!
Życzymy miłego szycia :)

Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ten wątek został przeniesiony z kategorii POGADUCHY PRZY KAWIE.
Avatar użytkownika
Administrator
Tym razem chyba wezmę udział. Zastanawiam się tylko czy sukienka, którą uszyłam kwalifikuje się :-S :-S :-S
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A może być męska koszula w stylu Mao:-S. Jak zdążę uszyć to wyślę.

Sus wysyłaj, kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi:D

--- Ostatnio edytowane 2011-07-14 18:29:31 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Administrator
Sus wysyłaj, kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi:D

Działasz na mnie naprawdę motywująco :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Zastanawiam sie czy wlasnorecznie wykonany i obszyty stanik do tanca brzucha/ orientalnego bylby potraktowany jako "szycie" ;)
jak myslicie?:)
(na zdjeciach slabo widac koralikowe "boczki" ;) )

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sibaal - co rozumiesz przez własnoręcznie wykonany? Przygotowałaś wykrój, albo skorzystałaś z gotowego, zdobyłaś materiały i elementy potrzebne do uszycia stanika, uszyłaś go samodzielnie a na koniec go obszyłaś?

Czy też zrobiłaś jak niektóre tancerki - na staniku-bazie naszyłaś materiały, a potem ozdobiłaś?

--- Ostatnio edytowane 2011-07-14 22:12:58 przez Mrufka ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Stanik kupilam i go obszylam koralikami i cekinami. No wlasnie nie ma tu nic z typowego szycia- dlatego bylam ciekawa Waszej opinii;) dzieki za odpowiedz :)


"- Rodzaj użytych materiałów oraz dodatków jest dowolny - pamiętajcie jednak, że rzecz musi być uszyta, samo doszycie zdobniczego elementu nie wystarczy. "

i juz mam odpowiedz;)


--- Ostatnio edytowane 2011-07-14 22:20:16 przez sibaal ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No tak ;) Jakbyś uszyła, to osobiście przyznałabym Ci pierwszą nagrodę, bo szalenie ciężko jest uszyć dobrze dopasowany stanik do tańca - ja jestem jeszcze za leniwa, żeby obszyć jakiś stanik, więc tańczę w zwykłych bawełnianych koszulkach. Może się podzielisz swoimi spostrzeżeniami na temat obszywania na forum?

Sama myślałam, żeby na konkurs spróbować uszyć strój do tańca orientalnego, zobaczę jak mi czasu starczy na zrobienie tego :)

--- Ostatnio edytowane 2011-07-14 22:31:36 przez Mrufka ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ciekawe czy znamy sie z forum belly;)

Ja ten stanik obszywalam jakies 3 lata temu- cekin po cekinie, koralik po koraliku;)
Cierpialam na bezsennosc i noce spedzalam na "dzierganiu";)
Bardzo to lubie- jednak jak wiekszosc nie mam juz kompletnie czasu, a i stroje kupujemy zazwyczaj gotowe:)
Teraz kupilam maszyne i mam nadzieje, ze kiedys uda mi sie stworzyc piekny stroj do tanca:)
Ale sie rozpisalam;)

3mam kciuki za Twoj stroj na konkurs i bede czekac na zdjecia:)
Avatar użytkownika
Administrator
Sibaal ale wyglądasz... zachwycająco!
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.