Wersja do druku

4 strony: < 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Patrzę na te zakładki z lewej i prawej, ta część od lewej dziwna jest, bo sporo jej wystaje na wysokości zamka, to gdzie to jest przyczepione pod spodem?
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oj myślałam,że nie znajdę tego wątku. Kochani, mam już na materiale roboczym tą spódnicę, ale nie mogę rozgryźć jak ten wolny koniec jest zamocowany,że sobie zwisa swobodnie. Zostawiłam pod spodem więcej materiału, żeby go pod pasek podłożyć, ale nie bardzo swobodnie leży w tej części dolnej zaznaczonej na czerwono. Po prostu się robi marszczenie.I tak dziwnie, bo to co pod zamek dałam na lewej stronie, to przełożyłam na prawą :/ Obcięłam ten kawałek co przełożyłam pod spodem na prawo i już się tak nie układa jak na zdjęciu. Może materiał za cienki wybrałam na roboczy i dlatego tak się marszczy. Ktoś ma jakiś pomysł?

--- Ostatnio edytowane 2015-12-13 21:34:00 przez Niteczka82 ---
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Podszewka sięgająca końca zamka. I do tej podszewki przymocowana górna część swobodnie zwisającego końca. Może tak to zrobić?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spróbuję bez podszewki. Dziękuję Czeremcho.
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Asymetryczny dekolt

Nie będę zakładać kolejnego wątku skoro ten jest jak najbardziej ok.
Spodobał mi się dekolt jednej z naszych celebrytek, a dziś podobny widzę u jednej z dziennikarek. Czy spotkałyście się gdzieś w burdzie z takim dekoltem? Jak ewentualnie przerobić ten wykrójsamodzielnie?
Mogę sobie tak po prostu przeciąć?
I co z odszyciem? Jak je zrobić?
No i z której strony powinien być szpic dekoltu?
Myślałam szyć z dzianiny podobnej do punto.



--- Ostatnio edytowane 2016-03-17 19:29:41 przez piekara3 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Można przeciąć wykrój, ale musisz się liczyć z tym, że trzeba będzie ingerować w obie linie nowego dekoltu. Muszą być krótsze niż to wyniknie z prostego wyrysowania nowego dekoltu. Zwłaszcza ta dłuższa z linii - trzeba będzie na niej złożyć mają zakładkę, żeby skrócić i "pochylić" ją nieco.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki serdecznie za odpowiedź. To dla mnie za trudne :zly:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szukam wykroju na sukienkę z załącznika. Szyłam już ją ze 3 lata temu, a teraz nie mogę odnaleźć tego wykroju. Przeszukałam swoje burdy i chyba diabeł nakrył ogonem, bo nie mogę znaleźć. Może kojarzycie ten wykrój i wiecie w której burdzie go znajdę?

--- Ostatnio edytowane 2017-08-27 23:10:52 przez piekara3 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Burda 3/2009 mod 107. Też szyłam. Przygrzałam przód i musiałam zrobić karczek, dlatego pamiętam.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki serdecznie. Po okładce stwierdzam, że na 10000% burdę tą mam, trzeba znowu wszystkie przejrzeć i ją odnaleźć.
A wykrój super, ja bez kieszeń szyłam.
Pozdr.

4 strony: < 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.