Wersja do druku

9 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Abebooks ma caly czas zmieniajace sie oferty ja tam kupilam, lacznie z przesylka za 1/2 ceny z Amazon. Do Polski przesylka bylaby taka sama tak sadze, ksiazke kupowalam w oddziale Abebooks.com; a wyslana byla z Malezji! Abebooks ma oddzialy w wielu krajach, warto sprawdzic i porownac oferty, bo sa czasami b. duze upusty.

Na plytce nie ma filmow, jako takich;tylko trzy czesci nie zwiazane ze soba, (vide: spis ponizej).
W pierwszej czesci odpowiedzi do poszcz. zadan, krok po kroku z komentarzem (autorki?); druga czesc to symulacja konstrukcji przy uzyciu programu Tuka; a trzecia to jakby przygotowanie wykroju do uszycia bluzeczki i symulacji na komputerze tkanin, jak i gotowego wyrobu (osoba, postac generowana komputerowo, ktora sie porusza, etc) a potem dla szwalni jak zrobic komercyjny wykroj (nie znam polskiej terminologii, to sa takie komputerowo sterowane noze, ktore dostaja taki wykroj i tna wiele warstw materialu). To dla osob ktore beda pracowac w przemysle tekstylnym. Spis tresci jest taki:
VD Menu

Thought Problems and Solutions
- Introduction
- Parallel Dart Design Variations: Design 2
- Parallel Dart Design Variations: Design 3
- Asymmetric Dart Variations: Design 3
- Asymmetric Dart Variations: Design 4
- Intersecting Dart Design Variations: Design 5
- Intersecting Dart Design Variations: Design 6
- Armhole Princess Styleline Variations: Design 4
- Added Fullness Design Variations: Design 3
- Skirt Design Variations: Design 7
- Skirt Design Variations: Design 8

TUKAcad Pattern Lessons
- Introduction
- Front Bodice
- Back Bodice
- Front/Back Skirt
- Sleeve

Latest Technology
- Sketch Pattern Sample

--- Ostatnio edytowane 2012-06-22 21:51:11 przez amatorskieSzycie ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przed chwilą w moje ręce wpadła książka Haliny Maćkowiak i Jadwigi Kurkowskiej "Szyjemy swoim dzieciom". Przeczytałam kilka stron, a że do tej pory miałam tylko z Burdą styczność, jestem zszokowana jak zwięźle i klarownie jest wszystko wytłumaczone. Jest teoria, różne wskazówki dotyczące szycia typu jak wszyć zamek i jest też kilka przykładowych wykrojów, które robimy samemu. Nie przeczytałam całej, ale jak na tę chwilę jest bardzo fajna :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam tę książkę -wykroje są podstawowe, ale całkiem przyzwoite, można je modyfikować, jedyna wada (z mojego punktu widzenia) tylko dla młodszych dzieci -tzn. przedszkole/początek szkoly podstawowej, a nic dla trochę starszych. Ale w sumie to niewielki mankament. Dość regularnie pojawia się na Allegro; podobnie jak :
Stroje Karnawałowe -wbrew nazwie jest tam sporo całkiem podstawowych modeli -też ciekawe, np. tu:
http://allegro.pl/jablonska-karnawal-naszych-dzieci-jak-uszyc-stroj-i2433670078.html.

Przed chwilą w moje ręce wpadła książka Haliny Maćkowiak i Jadwigi Kurkowskiej "Szyjemy swoim dzieciom". Przeczytałam kilka stron, a że do tej pory miałam tylko z Burdą styczność, jestem zszokowana jak zwięźle i klarownie jest wszystko wytłumaczone. Jest teoria, różne wskazówki dotyczące szycia typu jak wszyć zamek i jest też kilka przykładowych wykrojów, które robimy samemu. Nie przeczytałam całej, ale jak na tę chwilę jest bardzo fajna :)

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przed chwilą w moje ręce wpadła książka Haliny Maćkowiak i Jadwigi Kurkowskiej "Szyjemy swoim dzieciom". Przeczytałam kilka stron, a że do tej pory miałam tylko z Burdą styczność, jestem zszokowana jak zwięźle i klarownie jest wszystko wytłumaczone. Jest teoria, różne wskazówki dotyczące szycia typu jak wszyć zamek i jest też kilka przykładowych wykrojów, które robimy samemu. Nie przeczytałam całej, ale jak na tę chwilę jest bardzo fajna :)
Ciekawe, czy o szyciu dla dorosłych tez taką ksiązke napisaly, skoro tak przystępna jest:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja wczoraj przypomniałam sobie, że powinnam mieć książkę o szyciu, poszperałam w biblioteczce i nie znalazłam. Poszukałam wśród książek kucharskich i znalazłam. Pozycja Barbary Ignatowskiej "Szycie moim hobby" z 1980 roku. Przejrzałam i stwierdziłam, że jest to bardzo dobry poradnik dla mnie początkującej krawcowej:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::okok:
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
A ja wczoraj przypomniałam sobie, że powinnam mieć książkę o szyciu, poszperałam w biblioteczce i nie znalazłam. Poszukałam wśród książek kucharskich i znalazłam. Pozycja Barbary Ignatowskiej "Szycie moim hobby" z 1980 roku. Przejrzałam i stwierdziłam, że jest to bardzo dobry poradnik dla mnie początkującej krawcowej:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::okok:
A dla takiej mega mega początkującej? Jak uważasz? Przejrzałam w internecie spis treści, ale to nie to samo, co przejrzeć książkę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślę, że na pewno dużo możesz z niej skorzystać. To oczywiście moje subiektywne zdanie. Dobre poradniki krawieckie możesz kupić na stronie Łucznika.
W mojej książce są bardzo przejrzyście pokazane podstawy kroju i szycia.:)
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
No właśnie zastanawiam się nad tą z Łucznika "Proste i modne szycie"
A ta, o której piszesz, "przyciąga mnie", ponieważ fascynują mnie te starsze stroje, a tam zapewne byłyby właśnie do nich kroje? Przejadę się jutro po antykwariatach, może gdzieś będzie. A jak nie, to chyba skuszę się na nią i kupię na allegro.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jutro postaram się zeskanować Ci parę stron i wtedy zobaczysz mniej więcej jaki jest ten poradnik.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jutro postaram się zeskanować Ci parę stron i wtedy zobaczysz mniej więcej jaki jest ten poradnik.
Będę ogromnie wdzięczna :)

9 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.