Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Będę miała do wykonania zasłony do lokalu, zawsze jest łatwiej jak można wejść do sklepu po podglądać jak jest uszyte ale niestety nie mam takiej możliwości mam tylko zdjęcie z internetu. Mam wątpliwości czy element boku do którego jest doszyta tkanina w paski jest podwójny i podklejony wewnątrz jakimś sztywnikiem czy to tylko pojedyncza warstwa tkaniny ? Jak myślicie ?Musze wyliczyć zużycie tkaniny, a przy 11-tu oknach to będzie spora różnica jak będzie trzeba podwójnie dać tkaninę i postanowiłam tutaj zapytać bo co dwie głowy to nie jedna, a tu tyle głów ... ;-) Może gdzieś w necie jest coś więcej o tym ale nie znalazłam, a może któraś z Was wie gdzie tego szukać. :) Proszę o sugestie.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W Niemczech spotkałem się z takimi sztywnymi zasłonami i wszędzie były z podwójnej tkaniny, choć ona sama w sobie już sztywna była. Na moje pytanie po co aż dwie warstwy, to mi powiedziano, że jak się zasłania to nie przepuszcza światła. Więc jeśli to ma być tylko ozdoba to na moje oko pojedyncza wystarczy jeśli będzie odpowiednio gruba (mięsista, gęsto tkana... nie wiem jak to określić).
No i trzeba wziąć pod uwagę jaki karnisz będzie, bo jak jakaś rurka fuszersko zamontowana, to też nie może być zbyt ciężkie.
________________________________________________________
Mój blog o zmaganiach z maszyną do szycia http://bartasde.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
witam proszę zajrzeć -SUPER DOMEK szycie firan są tam pokazane firany a także bardzo dużo szkiców ale żeby oglądać czy pobrać zdjęcia trzeba się zalogować
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tak Bartku tkanina jest solidna żakardowa identyczna jak ta na fotce bo to z tej firmy kupiona co zdjęcie fotki tylko w innym kolorze, okna nie będą zasłaniane ale zależy mi żeby się nie marszczyła ta część nad paskami więc też rozważam podklejenie i użycie dwóch warstw, ale teraz loguję się na te stronkę co mirenka podała zobaczę co tam odkopię ;-) aczkolwiek czekam też na wypowiedź innych.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
to mi wygląda że ta zasłona z paskami ma kontrafałdy doszyte do tego górnego
kawałka :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
to mi wygląda że ta zasłona z paskami ma kontrafałdy doszyte do tego górnego
kawałka :)
Tak to na pewno widać to tym bardziej że dół ma pasy, ale to nad pasami ? Jest tylko na wierzchu tkanina i brzegi wykończone czy podwójne ?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a to nie jest czasem zalozone na karniszu tak jakby duza petelka i doszyte tylko te paski
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Uszyłabym podwójnie i z usztywnieniem. Dla świętego spokoju. ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Uszyłabym podwójnie i z usztywnieniem. Dla świętego spokoju. ;-)

Ania
Chyba tak zrobię Aniu wtedy będę pewna że będzie leżało porządnie a z pojedynczego nie mam pewności i jak nie będzie leżeć to się wstąpię ze złości :wnerw:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mi to wygląda że nie ma żadnych usztywnień, ciężar materiału i równe rozwieszenie powoduje że jest takie...proponuje żeby nad nasadą szwu łączącego przestębnować, by się nie deformowała zasłona :)
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.