Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szycie jakoś mi idzie , ale z materiałów jestem noga zupełna. Od jakiegoś czasu preferuję zakupy na Allegro (większy wybór, niższe ceny ), jest tylko jedno ale, nie można dotknąc, a same nazwy mało mi mówią ( chociaż uczę się pilnie i już wiem ,że dzianina punto jest super:D ). Czy wiecie może czy stretch panama nadaje się na sukienki (proste, zwykłe), czy ten materiał bardzo się gniecie? Mają super kolorki i chciałam zamówić trochę wiecej, a nie wiem czy się nadaje:(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
z opisu na allegro ,wynika że nadaje się jak najbardziej ,i nie powinna się specjalnie gnieść ,
a ta firma raczej solidna ,:)

tylko tam napisali ,żeby nie mylić tego stretchu z dzianiną ,to jest tkanina leciutko "poddająca się w szyciu" ,a nie dzianina

--- Ostatnio edytowane 2012-03-25 23:51:57 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Panama to rodzaj tkaniny, często z niej widzę koszule męskie. Jest bardziej miękka niż typowe koszulówki, ale też z drugiej strony trochę grubsza, ze względu na splot. Jeśli jest z bawełny to nie ma się co martwić, ten surowiec w tym splocie będzie przewiewny, gorzej ze sztucznym, ale takich panam nie widzę często.

Stretch- dodatek elastanu/ droższej lycry. Powoduje, że materiał pracuje- nie wypycha się w strategicznych miejscach (łokcie, kolana), no i można bardziej dopasować do sylwetki nie wstawiając przez całą długość wyrobu rzędu guzików czy suwaka.

Jak możesz podaj link z allegro, może też się skuszę jak zobaczę kolorki ;)
________________________________________________________
www.kreatywnapaula.blogspot.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dolores69 aukcja właśnie się skończyła, ale myślę, że znowu wystawią. Dziewczyny chwaliły tego Allegrowicza, a kolorków mnóstwo
http://textilmar.na.allegro.pl/stretch-panama-tkanina-uniwersalny-material-nowa-i2203819932.html
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki, kolorki świetne. oni to na pewno wystawią, będą ich obserwować i się rzucę na jakiś żywy wesoły kolorek :)
________________________________________________________
www.kreatywnapaula.blogspot.com
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja jestem początkującą krawcową która po wieeeelu latach przerwy wróciła do szycia i też właśnie jestem strasznie ciekawa tej tkaniny bo chodzi mi pewna spódnica po głowie i nie jestem pewna czy ten materiał się nada
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, jak w tytule "Materiał Stretch Panama" należy tłumaczyć:" Materiał Elastyczny o splocie Panama", i zapewniam że na 100% jest to "Tkanina 100% Poliester o splocie Panama", czyli na letnie sukienki coś fajnego kolorowego nic przewiewnego i GORĄCoooooo. Jeżeli sprzedawca nie określił jasno ile w składzie tkaniny jest podstawowego włókna np.98%Bawełny i 2%Stretch,(o czym żadna z Pań nie napisała) tylko mętnie choć zachęcająco napisał że jest to tkaninka miękka nie należy mylić z dzianinką itp. itd. to znaczy, że jest to tylko Elana 100% nie mnąca się ale i nie przewiewna.
Dolores69 dobrze mówisz, skład tkaniny (bawełna, wełna) określa jej przewiewność i oddychalność, ja dodam że nie czyni tego splot, wystarczy że Tropik będzie z włókna sztucznego, a latem się ugotujemy, bo to też jest splot tkaniny
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Czy ktoś może już się wypowiedzieć, jak się noszą rzeczy uszyte z materiału STRETCH PANAMA ? Jaka ona jest w szyciu ?
Właśnie buszuję po Allegro i natrafiłam na ten materiał. Duży wybór kolorów i cena przystępna (jak dla początkującej).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam.
Ja właśnie uszyłam sukienkę ze streczu panama, szyło mi się bardzo dobrze, materiał mi nie uciekał, nie rozciągał się i co najważniejsze nie zostawały za bardzo ślady po pruciu bo jestem samoukiem w szyciu i prucie to moja druga specjalność :) materiał jest w sam raz na wiosnę bo na lato może być w rzeczach ze streczu za gorąco, tak mi się wydaje. Ja kupiłam kolor czerwony - jest piękny. Mam też z niego szarą sukienkę, obie bardzo lubię. Teraz będę szyła musztardową i planuję kupić żółty na żakiet.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Raz zamówiłam ten materiał, właśnie "na początek", ze względu na cenę. W sklepie był opisany: 100% poliester, oraz, że pomimo nazwy (co było również zaznaczone w sklepowym opisie) nie jest on rozciągliwy. Chciałam uszyć prostą spódniczkę na gumkę, ale materiał nie spodobał mi się i nie nadawał się do takiego projektu :P Ma wyraźna strukturę, prześwituje "pod światło", jest sztywny i się gniecie. Piszę o tym tanim materiale "stretch panama" (11zł/m), może jest więcej materiałów o podobnej nazwie, ale innej jakości i o innym składzie. Nie wiem, czy wciąż ktoś rozważa zakup, ale dodaje swoje "wrażenia", może się komuś przydadzą :P

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.