Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam problem.
Szyje alkantare i zdaza sie ze w niektorych miejscach materiał jest pokaleczony przez ząbki lub stopkę. Nie wiem czy jest możliwość poluzowania stopki tak by aż tak mocno nie dociskała materiału czy to jakas inna przyczyna? Moze sa jakies specjalne stopki do tych materiałów?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
witam. jeśli chodzi o materiał to o takim nawet nie słyszałem. przyczyn kaleczenia materiału może być kilka.np. otwór w płytce sciegowej w który wchodzi igła może mieć zadiory które powstają nieraz jak igła się złamie podczas szycia i materiał może o nie zaczepiać,docisk stopki za mocny, ząbki transportu za wysoko wychodzą ponad poziom płytki sciegowej,wycięcia w płytce ściegowej w których poruszają się ząbki, mogą również być po brzegach pozadzierane np. nierównomiernym rozmieszczeniem ząbków w tych wycięciach w wyniku tego mogły powstać zadrapania itp. dolna powierzchnia stopki może być np.chropowata lub porysowana przez ząbki.jak dokonać regulacji docisku stopki powinno być opisane w instrukcji.
czerwony kolor : kontra regulacji docisku stopki.poluzować w lewo przed regulacją docisku stopki.
kolor żółty : śruba regulująca docisk stopki. w prawo docisk większy w lewo mniejszy.

proszę tylko uważać z nadmiernym odkręcaniem w lewo śruby docisku, trzeba pilnować zeby jej całkiem nie wykręcić z korpusu bo bedzie problem.po dokonaniu prawidłowej regulacji należ y zakontrować srubę kontrą (kolor czerwony):)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
bardzo dziekuje za odpowiedz. Coprawda troszke skomplikowana ale moze dam rade:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeszcze moje doświadczenie z tym materiałem -dokładnie takim; tyle że szyłam na zwykłej maszynie (czyli amatorskiej) a nie przemysłowej. Stopka teflonowa dobrze się sprawdzała. I jeszcze jedno -czy spróbowałabyś może szyć przez bibułkę? Tzn. materiał między dwoma warstwami bibułki (bibuła-materiał-bibuła)? Tak się czasami robi przy delikatnych materiałach, ten wprawdzie aż taki delikatny nie jest, ale może sposób by się sprawdził?
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
proszę poczytać na oficjalnej stronie firmy ,,juki'' może tam jest instrukcja obsługi

--- Ostatnio edytowane 2012-03-31 22:05:43 przez myszka67 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
proszę poczytać na oficjalnej stronie firmy ,,juki'' może tam jest instrukcja obsługi

--- Ostatnio edytowane 2012-03-31 22:05:43 przez myszka67 ---
Nie wiem, czy ta odpowiedź odnosi się do mnie, czy do założycielki wątku? Jeśli do mnie, to nie mogłabym raczej z niej skorzystać...z braku maszyny...hi hi hi ;)
natomiast opis materiału jest m.in. tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alcantara_%28materia%C5%82_tekstylny%29
(Angielska nazwa jest taka sama=pisana tylko przez "c")
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
przepraszam , chodziło mi o ,,magdalenam''
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kawał dobrej roboty robisz - cenne rady!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
dziękuję. staram się pomóc w miarę możliwości.:)

--- Ostatnio edytowane 2012-04-01 15:26:45 przez myszka67 ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.