Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Administrator
Muszę kupić nowe nożyce bo oszaleję :D I teraz pytanie do Was: jakich nożyc używacie??
Miałam już 2 pary z Gerlacha ale jedną mi ukradzioną w technikum a drugimi ktoś ciął drut, wyszczerbiły się w jednym miejscu i strzepią materiał :/ Nie wiem czy ponownie inwestować w Gerlacha czy kupić coś innego, tańszego...??
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ja używam nożyczek firmy Fiskars,jestem bardzo zadowolona ,nawet przy dłuzszej pracy wygodnie się je trzyma.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dla mnie najlepsze nożyczki jakie miałam to Swissors. Nie są może najtańsze, ale tnie się nimi wspaniale.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jestem fanką Gerlacha ;-) Mam i używam - i jestem bardzo zadowolona. Z tym, że bardzo rygorystycznie zabraniam komukolwiek cięcia czegokolwiek innego niż materiały - zwłaszcza papier szkodzi nożycom.

Ania

________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
Dziękuję za odzew. Najpierw przejdę się do pasmanterii i pooglądam co tam mają w sprzedaży. Z Gerlachów byłam zadowolona choć przy dłuższym krojeniu (albo ciężkich materiałów) miałam odciski na kciuku ;) W sumie to potrzebuję 2 par: jedne z wąskimi ostrzami a drugie typowe do krojenia.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No właśnie ja też nie mam dobrych nożyczek i się tylko męcze. Ale muszę spróbowac je naostrzyć tak jak noże się ostrzy. Mam taką maszynkę w domu. Nie wiecie może czy takie ostrzenie w ogóle coś daje?
Avatar użytkownika
Administrator
Monko nie ma się co męczyć, trzeba zainwestować w nożyce.

Słuchajcie czy kupię w miarę dobre nożyce do 50 zł? Wiecie, że nie szyję zawodowo. Kompletnie się nie orientuję ile powinny takie dobre nożyce kosztować?

--- Ostatnio edytowane 2010-10-19 09:18:53 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nożyczki da się ostrzyć, chociaż nie wszystkie. Do Fiskarsów jest specjalna ostrzynka. Gerlachy dawałam ostrzyć, ale trzeba wiedzieć komu się powierza swoje nożyczki, bo nie każdy potrafi dobrze je naostrzyć, a jak ktoś zrobi to źle, to potem czasami do niczego się nie nadają.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ale muszę spróbowac je naostrzyć tak jak noże się ostrzy.
Ostrzenie nożyczek to wyższa szkoła jazdy.

Pewna starsza wiekiem krawcowa doradziła mi prosty sposób na ostrzenie nożyczek.

Otóż bierze się twardą, stalową igłę - i tnie się ją nożyczkami. To znaczy - nie tnie naprawdę, a wykonuje się taką czynność, która wygląda na krojenie igły. Igła musi być trzymana pod kątem prostym do krawędzi nożyczek. Zatem - otworzyć nożyczki, włożyć igłę między ostrza i kroić przesuwając igłę w kierunku czubka nożyczek w miarę jak nożyczki się zamykają. Kroić dość mocno.

Działa rewelacyjnie, zwłaszcza w przypadku nożyczek buntujących się na cienkich szyfonach, batystach itp.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam Fiskars,Polecam
Czeremcha ostrze nożyce tak jak Ty na igle:).Nauka ze szkoly.
Pilnuje je jak oka w glowie,nie ma prawa nikt ciác nimi papieru i innych nie krawieckich rzeczy:p

--- Ostatnio edytowane 2010-10-20 20:10:50 przez tydea ---

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.