Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Być może dla Was to oczywiste, ale mi zajęło trochę czasu zrozumienie, że pedał nożny i przycisk START/STOP nie mają identycznych funkcji. Od kilkunatu tygodni mam maszynę z takim przyciskiem i używałam go od pierwszej chwili. Spodobało mi się i nawet nie spróbowałam pracować z pedałem nożnym. Wszystko było fajnie, ale większość ściegów w mojej maszynie automatycznie się rygluje na początku ściegu. Jak przerywałam szycie w połowie ściegu, nsciskając przycisk START/STOP, maszyna odczytywała to jako zakończenie ściegu i jeśli ponownie nacisnęłam start, to maszyna znowu ryglowała. Zaczęło mnie to irytować, wybierałam ściegi bez ryglowania, zaczęłam się zastanawiać czy można jakość wyłączyć ryglowanie. Rzecz w tym, że ryglowanie jest widoczne i wcale ładnie nie wygląda. A dzisiaj przyszło mi do głowy, że gdybym używała pedału i zatrzymała się, czyli przestała naciskać na pedał, to maszyna nie odczyta tego jako zakończenie ściegu i ponowne naciśnięcie pedału nie spowoduje ryglowania. I tak oczywiście jest. Ponieważ nie znalazłam podobnego wpisu na forum, postanowiłam się podzielić moim dzisiejszym odkryciem. Może się komus przyda :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja chyba mam to jakoś rozdzielone w maszynie, tak mi się przynajmniej wydaje. Ale szczerze mówiąc w ogóle nie używam tego start/stop tylko od początku na pedale pracuje, nie umiem się przestawić :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziwne to. Moja maszyna, gdy pracuję bez pedała, rygluje ścieg na początku pracy i następnie dopiero wtedy, gdy nacisnę przycisk wstecz (do natychmiastowego zakończenia) lub przycisk ryglowania (do zakończenia po wykonaniu pełnego motywu). W trakcie mogę dowolną ilość razy przystawać (przyciskiem start/stop) i nic się nie dzieje.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, też mam przycisk start/Stop w maszynie, i korzystam z niego cały czas, natomiast funkcja automatycznego ryglowania, to jest coś co mogę włączyć lub wyłączyć. Jeśli włączę automatyczne ryglowanie, maszyna plus minus zachowuje sie tak jak twoja. Jeśli natomiast zrezygnuję z tej funkcji, maszyna nie rygluje.
Myślę, że u ciebie jest tak samo...
Pozdrawiam

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.