Wersja do druku

16 stron: « < 10 11 12 13 14 15 16

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam nadzieję, że posłuży.

Ja kupiłam sobie podobny w tutejszym sklepie budowlanym (na wszelki wypadek), ale miałam już porównanie z Olfą i ten sobie wisi, nieużywany - czasem wykorzystuję go do cięcia papieru. Jedna warstwa tkaniny to za mało, a już przy podwójnej się "wahał".
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, jestem zupełnie nowa i zielona ;) nigdy nie szylam..az tu nagle wymarzyl mi sie patchwork dla córeczki...pomyslalam, ze mam ochote sprobowac cos uszyc. Chce zakupic maszyne, akurat u nas w lidlu jest niedlugo maszyna singer 6180 za 149,99 euro.I tu moje pytanie czy ta maszyna sie nadaje do szycia patchworkow? Czy w ogole jest dobra?cena odpowiednia? Niezbyt skomplikowana dla poczukującego?
Z gory dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi ;)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Maszyna na pewno dobra i o połowę tańsza niż w Polsce.

A co do patchworków...

Patchwork patchworkowi nierówny. Im większy i im grubszy - tym więcej kłopotów na linii maszyna - patchwork. Mam tu na myśli kwestię transportowania grubej warstwy i upychania jej pod ramieniem maszyny. Chociaż - są osoby, które sobie z tym świetnie dają radę... Maszyny typowo patchworkowe stoją na zupełnie innej półce cenowej. Niektóre - na zupeeeeełnie innej.

Najwięcej w patchworkowaniu zależy od osoby szyjącej, nie od maszyny. Precyzja i dokładność - tego zabraknąć nie może, a żadna maszyna tego nie nadrobi...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziekuje bardzo ;) maszyne kupie!jesli nie uda mi sie uszyc patchworka to napewno sie przyda do innych mniejszych rzeczy...w drozsza maszyne specjalnie do patchworka, na tym etapie mojego szycia (czyli na starcie) nie ma co inwestowac.
Naprawde dziekuje za odpowiedz bo nie mialam nikogo kto moglby mi poradzic w tej sprawie!



Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ania, jak zwykle, ma rację. Patchwork można uszyć na każdej maszynie, problemy mogą być przy pikowaniu bardzo grubego i dużego patchworku, ale w końcu można to też zrobić ręcznie;) Do pikowania, po liniach prostych, przydaje się podwójny transport (nie wiem czy ta maszyna to ma), a do "upychania" patchworku pod ramieniem maszyny wystarczy trochę sprytu i mnóstwo cierpliwości. Powodzenia i czekamy na pierwsze efekty pracy;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Podbiję temat - kupiłam sporo nici i przędzy lnianej od Czarnieckich. Bardozm isię podoba ten materiał i chciałam nim pozszywac patchworkową kapę. Ktoś miał doswiadczenia z przędzą lnianą?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy orientuję się może ktoś z Łodzi, czy w naszym pięknym mieście jest jakiś sklep stacjonarny gdzie można zakupić linijkę ??
wszystko mam oprócz linijki :(
Avatar użytkownika
Świeżynek
polecam narzędzia Clover można je kupić http://toiowo.sklep.pl/pl/c/PATCHWORK/101
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Suzanna musisz naliczyć sobie opłaty od Łucznika za reklamę.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

16 stron: « < 10 11 12 13 14 15 16

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.