Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak jak wyżej napisałam trzeba zgodnie z kierunkiem strzałek (wskazówek zegara) ustawić kółko w taki sposób, aby żądany numer z kółka zatrzymał się na czerwonym punkcie. Zaczynasz ustawianie od "A", potem "B", "C" i na końcu kółko "D" a jakie parametry ustawić pokazane jest na ściągawce, która wygląda tak: http://www.stevelistsstuff.com/photos37/pfaff_automatic_guide_1.jpg i której jak rozumiem nie posiadasz.

Avatar użytkownika
Świeżynek
No i teraz wszystko jasne. W mojej instrukcji jest pokazane tylko kilka ściegów bez użycia tej opcji,a tego kółeczka nie mam. Dziękuje bardzo za pomoc. Jestem wdzięczna!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Można sprzedać maszynę, ale skoro ją już masz, może warto rozważyć zakup takiego przewodnika po ściegach na przykład tu: http://www.ebay.co.uk/itm/PFAFF-260-261-262-360-362-368-SEWING-MACHINE-STITCH-DESIGN-SELECTOR-CARD-DISC-/181422044266?pt=UK_CraftsCollect_SewingMachines_RL&hash=item2a3d98b46a#shpCntId
Koszt to około 50 złotych.

Fides
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie używam wszystkich jej funkcji. Jestem raczejamatorem także zaczyna mi przeszkadzać jej 'pancernosc' wolałabym coś delikatniejszego i bardziej mobilnego a ta maszyna to spadek po babci, także stała bo była. Chciałbym zamienić na prostszy model.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tego co napisałaś szyje ściegiem prostym i zygzakiem – czyli i zszyjesz (tą maszyną również grube warstwy), i obrzucisz.
Dodatkowe stopki, dobrze dobrane igły i nici.
Rozumiem problem mobilności - ciężką maszynę trudniej chować,i wyciągać, zabrać na wakacje,
ale za to nie jeździ po stole, nie ucieka przy szyciu.
Można na niej wykonać ściegi ozdobne – ścieg prosty (stebnowania), zygzak i te, które gdzieś w Internecie zobaczysz na „kółku ze ściegami” jakie są ich parametry.
Dopóki szyje – uczyłabym się na niej szycia.
Uważam, że będzie trudno zastąpić ją równie mocną maszyną współczesną.
Oby nie było tak, jak w powiedzeniu „zamienił stryjek siekierkę na kijek”.
Wiem, że ładnie wyglądają, ale dużo większą radością dla szyjącego (dla mnie) jest, gdy maszyna szyje bezproblemowo to, co podkładam pod stopkę.

To oczywiście moje zdanie.

Fides

PS
Naprężacz górnej nitki działa?

6 stron: < 1 2 3 4 5 6

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.