Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich
prosze bardzo o porade chcialabym kupic 1 maszyne do szycia ale w temacie jestem kompletnym laikiem.Chcialabym dopiero zaczac przygode z szyciem.
Zastanawiam sie miedzy 3 modelami : Elna Sewfun 1000, Singer 2250, Janome 2032. Wszystkie 3 modele kosztuja 99£ wiec cena nie jest tu czynnikiem decydujacym. Parametry i opis zbyt wiele mi nie mowia gdyz nie wiem co jest bardziej, a co mniej przydatne.Bylabym bardzo wdzieczna za Wasze opinie i pomoc w dokonaniu wyboru.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
I wszystkie mają praktycznie te same funkcje. Wybór zatem na zasadzie - która ładniejsza ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
No nic Pfaff'a 360 nie dostałem... ale jestem szczęśliwym posiadaczem Singer 401 czekam na przesyłkę... :) opinie ?? uciągnąć powinna bo to podobny model do 360 z opinii widzę... :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
male sprostowanie....

maszyny pfaff z serii 230-260 i 330-360 zapwene byly dlatego stosunkowo drozsze od innych z tamtych lat, poniewaz posiadaly serie sciegow ozdobnych(moja ma ponad 80 sciegow i inne "nowosci" tamtych lat) ale tobie raczej nie beda one potrzebne, prawda?

pozdrawiam
Ja od tygodnia jestem posiadaczką Pfaffa 360. Udało mi się okazyjnie kupić, ale niestety maszyna nie chce szyć ściegów ozdobnych :zly: (tylko prosto i zygzak).
W poniedziałek jedzie do mechanika. Ale i tak się z niej cieszę, bo to porządna maszyna i piękna w swojej brzydocie :).
Mam nadzieję, że po wizycie u specjalisty zacznie ze mną współpracować :).

--- Ostatnio edytowane 2013-05-23 17:01:07 przez evcia1 ---
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
jestem szczęśliwym posiadaczem Singer 401 czekam na przesyłkę... :) opinie ?? uciągnąć powinna
- uciągnąć powinna jeżeli jest sprawna. Będąc na etapie zakupu warto przypilnować zakup maszyny wraz z osprzętem, przedewszystkim do maszyny musi być dołączony komplet krzywek, bez nich poza ściegami podstawowymi nic więcej nie do się zrobić tą maszyną.

to podobny model do 360 z opinii widzę... :)
-Singer 401 ma podobną ilość funkcji co Pfaff 260 i Pfaff 360, ale Pfaff jest mocniejszy.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Może i mocniejszy... jak będę miał od kogo kupić to i Pfaff'a 360 sobie kupię... na razie czekam na 401'kę...
Avatar użytkownika
Świeżynek
I wszystkie mają praktycznie te same funkcje. Wybór zatem na zasadzie - która ładniejsza ;-)

Ania
Dziekuje bardzo za odpowiedz.
Im wiecej czytam o masyznach tym bardziej jestem w kropca. Zastanawiam sie czy nie lepiej dolozyc troche pieniedzy i kupic cos lepszego.
Wynalazlam na amazonie kolejnych kilka maszyn w przyzwoitej cenie :
Brother LX 17
Toyota eco 15
Singer 2250 o tej myslalam od poczatku
Pfaff 1050s
To sa moje 4 typy na dzien dzisiejszy. Niestety ciezko znalesc wiecej informacji na necie o tych maszynach a w szczegolnosci opinii. Nie wiem za bardzo czym sie roznia od siebie.
Prosilabym jeszcze o wasza opinie na temat powyzszych modeli.

Zastanawia mnie rowniez dlaczego maszyny: Silver Viscount 1008 oraz Silver Viscount 1002 sa przecenenione az o 50%( z ponad 200f na 100f) czy slyszalyscie cos o tej firme? czy jest godna polecenia? Czy te maszyny sa naprawde takie dobre?

Dzieki sliczne
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Kupiłam sobie maszynę do szycia husqvarna e 10. Chciałam zacząć szyć ale nie wiem jak napełnić dolną szpułke, a co ważniejsze nie wiem jak tą szpułkę z nićmi założyć do bębenka. Proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam. Kupiłam sobie maszynę do szycia husqvarna e 10. Chciałam zacząć szyć ale nie wiem jak napełnić dolną szpułke, a co ważniejsze nie wiem jak tą szpułkę z nićmi założyć do bębenka. Proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Toyota 15 i Brother są chyba najsłabszymi z tych maszyn. Wydaje mi się, że obie mają ustalone długość i szerokość ściegów - bez regulacji... Brother - na pewno, Toyota - chyba.

Pfaff i Singer są porównywalne.

Nad Silver Viscountem zastanawiała się Martynior, ale zniechęciła ją kiepska opinia o sklepie internetowym, który oferował je w najlepszych cenach...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.