Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie ,od jakiegos czasu zajmujemy sie renowacja zabytkowych aut, glownie sprawy mechaniczne, lakiernicze itp. Chcielibysmy sie jednak rozwijac, wiec poszukujemy maszyny typowej do szycia glownie skorzanych tapicerek.Przeczytalem wiele watkow, wysluchalem wielu opinii, no i nadal nie mam pojecia jaka maszyne wybrac.Napewno bedzie to maszyna przemyslowa Juki, Adler, Singer, Seiko, lub maszyna do ktorej dostepne sa czesci, serwis itp.Ale istnieja rowniez maszyny ramienne, walking food, podwojna igla, no wlasnie czym wiecej czytam tym mniej wiem , prosze o rade, ewentualne sugestie ,doswiadczenie z pracy z podobna maszyna.Na maszyne przeznaczone mamy ok 1500, 2000 zl ,oczywicie mysle o maszynie uzywanej. Czego szukac? , na co zwracac uwage?, jakie funkcje sa przydatne? Za kazda odpowiedz z gory dziekuje.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Zdecydowaną większość pracy będziesz miał dla stębnówki jednoigłowej do szycia ciężkiego, koniecznie z potrójnym transportem, dla planowanego szycia jest to maszyna podstawowa. Co do silnika to da się szyć sprzęgłowym, ale silnik typu serwo to mniej nerwów i zniszczonych materiałów. Przemysłówki w przeciwieństwie do domowych maszyn nie są uniwersalne, dla dodatkowych funkcji należy zakupić kolejną maszynę, w zależności od indywidualnych potrzeb (efektów jakie chce się osiągnąć). Kupując używaną maszyną powinno wybrać się markę i model po konsultacji z lokalnym mechanikiem, aby miał ją kto serwisować.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję serdecznie za odpowiedź.Proszę jeszcze o radę czy jest sens szukać maszyny ramiennej czy wystarczy płaska? Jaką firmę czy konkretny model polecacie?
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Maszyna ramienna jest potrzebna jeżeli chce się obszywać w koło materiał w kształcie rury, samemu należy ustalić czy mamy taką potrzebę. Ja prędzej szukałbym maszyny mającej możliwie dużo miejsca po prawej stronie igły, szyjąc sztywną tapicerkę o znacznych gabarytach z prawej strony igły zawsze jest mało miejsca. Nie ma jednej idealnej marki maszyny, a dla używanych na pierwszy plan wysuwa się możliwość serwisowania w akceptowalnych cenach, dlatego jak pisałem wcześniej wskazana jest konsultacja przed zakupem u lokalnego mechanika - niektórzy mechanicy nie chcą serwisować określonej marki.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kolejny raz dziękuję za cenną radę, proszę mi jeszcze powiedzieć co oznacza termin walking foot?, i czy niezbędne jest kupno takiej właśnie maszyny do moich celów?
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Nie znam angielskiego, ale tym zwrotem określa się chyba kroczącą stopkę. Ma to związek z transportem materiału, dla wyjaśnienia:
- pojedynczy transport to ząbkowy
- podwójny transport to ząbkowy + igłowy
- potrójny transport to ząbkowy + igłowy + krocząca stopka.

W twoim przypadku potrójny transport jest chyba najważniejszym parametrem jakim powinieneś kierować się przy wyborze maszyny.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.