Wersja do druku

294 strony: « < 183 184 185 186 187 188 189 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam tę Elnę i jestem bardzo zadowolona. Ma system do stopek matic, ręczną regulację docisku stopki (która ratuje mi cierpliwość przy szyciu grubych i rozciągliwych materiałów), ma sporo stopek w tzw "zestawie startowym", automatyczne obszywanie dziurki - generalnie bardzo fajna :)
________________________________________________________
http://magdiczka.blogspot.com - moje zmagania z blogowaniem i szyciem ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja wybralabym janome,daja tez wiecej gratisu
ma system Matic,a nie jestem pewna czy elna ma
Tak,ma matic : zatrzaskowy system mocowania stopek http://www.predom.pl/maszyna-do-szycia-elna-340ex-lata-gwarancji-p-1503.html
Wydaje mi się(patrząc na zdjęcia),ze jest to tzw. szeroki (niski)matic tak jak mam w Paff-ie."Mój" mechanik ,który ostatnio przeglądał mi Pfaff-a twierdzi,że Elna 340eX jak i wyższe modele to dobre maszyny . Jak będę zmieniać swojego średnio młodego :) Pfaff-a to oprócz Pfaff-a tylko biorę pod uwagę Elne :)
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wszystkie Elny maja system matic zaczynajac od taniej Elny 1000 po wyzsze modele, nie wiem jak inne marki ale Elna daje 3 lata gwarancji, model 320eX i 340eX to solidne maszyny wystarczy zapytac zadowolone wlascicielki
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tak jak pisałam szyję amatorsko i w obecnej maszynie nie mam ręcznego docisku stopki. Grazka1500 czy możesz mi powiedzieć do czego tak konkretnie się to przydaje?
Basieku docisk stopki to bardzo przydatna funkcja. Gdy szyję coś z cieniutkiego materiału to sobie mogę docisnąć, aby materiał nie ślizgał się pod stopką. Znowu zmniejszenia docisku używam przy marszczeniach, szyciu dzianiny, szyciu paczłorków albo zszywania kilku warstw np. jeansu. Wtedy łatwo stopka zasuwa i się nic się nie ściąga.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja to jednak chyba mam pecha...maszyna,ktora niedawno kupilem sie zablokowala i nic nie dziala...
Chyba wystawie ja na allegro i argosa tez.Dozbieram kasy i kupie cos nowego,albo starego lucznika....
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Opisz objawy i coś poradzimy.
Zdejmij pasek transmisyjny i spróbuj, czy sam silnik działa.
To najczęściej spotykana przypadłość.
Jeśli silnik działa - to będziemy kombinować dalej.

Na Allegro nie sprzedasz nie działającej maszyny.:P
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Silnik dziala na 100% ,bo jak przełącze maszynę na nawijanie nitki na szpuleczkę to wszystko działa jak potrzeba.
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Widzę dwa możliwe rozwiązania:
- obluzowała się główna korba napędowa;
- zablokowały mechanizm zgęstniałe smary.

Tak, czy owak - musisz się zmierzyć z rozbebeszeniem maszyny.
Zdejmij dolną pokrywę i oczyść/nasmaruj główną przekładnię korbową pod silnikiem.
Otwórz klapkę rewizyjną przy silniku i oczyść/nasmaruj główną dźwignię przełożenia napędu.
Trzeci czuły punkt to chwytacz - oczyść i nasmaruj jego napęd od spodu.

Nie rezygnuj tak łatwo z tej maszyny, bo może Ci jeszcze dać sporo uciechy!
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki za pomoc :)
A gdzie mógłbym kupić takowy smar i jakie to są koszty?
Bo jutro będę w centrum handlowym i może gdzieś go upoluje :D
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
A gdzie mógłbym kupić takowy smar i jakie to są koszty?

Smar łożyskowy np. używany do smarowania łożysk w kołach samochodowych (tubka jakieś 3 lub 4 zł), czy smar od łożysk kołowrotków wędkarskich (tubka jakieś 40 do 100 zł), obydwa sprawdzą się. Można kupić lub dostać pół łyżeczki od jakiegoś sąsiada grzebiącego czasami przy aucie.
Nasmarowanie łożysk silnika nie zawadzi, ale byłbym skłonny do szukania przyczyn zablokowania w samej maszynie, a tu porady na odległość to "wróżenie z fusów", jest zbyt wiele miejsc do sprawdzenia.

294 strony: « < 183 184 185 186 187 188 189 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.