Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jakoś pętelkujesz:oczko:
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Świeżynek
No, jakoś. Bywa czasem i jakość, ale do mistrzostwa to mi dalej,niż daleko. Chociaż od kiedy do moich wiekowych maszyn, czyli Łucznika i Singera ./obie z lat 70 ubiegłego wieku/ w styczniu tego roku dołączył Merrylock, staram się jakby bardziej, bo to nie wypada już nie dopieszczać prac krawieckich. W końcu mini-park maszynowy /ojej,jak mi się to określenie podoba!!!:oklasky:/ do czegoś zobowiązuje.
Pętelka
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Mam podobny stosunek do mojej Wifamci-staruszki;
z jednej strony brakuje mi w niej chociażby zygzaka do obrzucania krawędzi, ale z drugiej - kiedy szyję trudne materiały, to po prostu nie zamieniłbym jej na żadną inną..
Ona jest wrażliwa, delikatna, wręcz subtelna w szyciu i słucha mnie, jak zaczarowana...
Nie rozregulowała się w jakiś poważniejszy sposób od 30 lat i właściwie głównym warunkiem jej poprawnego działania jest moja dbałość o jej potrzeby. Kiedy słyszę, że dudni igielnica - dociągnąć luzy. Kiedy słyszę, że bzyczy silnik - przedmuchać opiłki w komutatorze itd...
Trzeba się zżyć z maszyną, słyszeć, o czym do nas mówi, gdzie ją boli itp... :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Otóż to, zwykły szacunek dla wieku dojrzałego,maszyny także:tak:

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.