Wersja do druku

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
Nie mam zielonego pojecia o szyciu poza drobiazgami z ZPT. Zamówiłam maszyne Singer 4228 ( tez nie wiem czy dobry wybór).Mam jednak poważny problem , kursy kroju i szycia za drogie, w Empiku pozycje niedostepne.
Bardzo proszę o pomoc z jakiego podrecznika korzystać dla absolutnie poczatkujących. Pozdrawiam
Joasan
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Joasan na stronie dedalus.pl mozna kupić różne ksiązki, nie tylko zwiazane z szyciem bo tych jest stosunkowo niewiele, a raczej baaardzo niewiele. jednak jak na sam poczatek możesz sobie zakupić SZYCIE KROK PO KROKU - CHRIS JEFFERS.http://dedalus.pl/s/0/0/0/0/0/szycie/0/0/0/0/0/0/0/0/szycie/0.html kosztuje 9 złotych i na oswojenie sie z maszyną jest okej:) jak jestes z warszawy krakowa lub wrocławia to mozesz kupic w sklepie stacjonarnym a jesli nie to w tym wysyłkowym do której podałam linka. powodzenia - aurin
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Aurin,
Dziekuje za informacje, ponieważ kupno fachowej książki bez wziecia jej do reki i zobaczenia tak ja to zrobiłam z kupnem maszyny do szcycia Singer typu 4228 to bylaby juz skrajna głupota.
Pozdrawiam
Joanna
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A czemu jesteś dla siebie taka surowa? Źle szyje ta singerka? Wygląda na niezły sprzęt.

Ja bym poleciła książkę "Proste i modne szycie":
http://tkaniny.com.pl/Wiadomości/Książka-Proste-i-Modne-Szycie-przepustka-do-świata-mody-44467.html

Świetny, niemalże kompletny zbiór porad jak uszyć różne elementy stroju - dla początkujących jak znalazł.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Aire, a masz tą książkę? Chciałabym sobie kupić jakiś podstawowy podręcznik, ale szukam czegoś z dużą ilością obrazków:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wszystkie porady i instrukcje są bogato ilustrowane. :)
Ja mam akurat stare wydanie, nie wydane przez Łucznika, ale to akurat nieistotne. Zawartość jest ta sama.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
cześć, ja kupiła wielką księgę szycia, o dziwo znalazłam ją w antykwariacie. Jest rewelacyjna, przynajmniej dla mnie, bo nie miałam zielonego pojęcia o szyciu. Dostępna na allegro http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=wielka+ksi%C4%99ga+szycia
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kupiłam , kupiłam w ksiegarni wysyłkowej Wielka Ksiegę.
Cóz moge powiedzieć, jak dla mnie jest zbyt ogólnikowa lub mało czytelna.Jesli ktos nie widział jak sie szyje , sam czegoś nie szył wczesniej to klapa.
O szczrgółach mozemy pogadac .
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A jest jeszcze stara ksiazka Zofii Hanus "jak szyć" można ją znaleźć na allegro i podejrzewam ze w bibliotekach tez moze byc,ja mam wydanie z 1990 roku. podam mniej wiecej spis treści, bo żadnej konstrukcji odziezy tam nie ma ale jak szyc czesci składowe juz tak;) 1. niezbedne wiadomosci o materiałach odziezowych, narzedziach i przyborach. 2.poznawanie sztuki szycia a/ sciegi, szwy i obręby. b/pliski skośne. c/ rodzaje narozników i rózne sposoby wykończania (nomen omen zawsze mi sie podobała ta nazwa:) i wykańczalnia jako dział produkcji:) d/ falbany, falbanki i riuszki. e/ frędzle. f/ pompony i chwosty. g/ aplikacje. g/ pikowanie. h/ marszczenia proste i ozdobne. i/ tuneliki. j/ klejenie zamiast szycia. k/ zapiąć sie modnie/dziurki, guziki zatrzaski , haftki, petelki itepe. l/ wykonczenia przy szyi. m/ szycie i wszywanie kołnierzy. n/ rekawy. o/ kieszenie. i to by było na tyle. inne pozycje Z hanus też sa na alle... tam juz jest konstrukcja i modelowanie, ale ta metoda nie robiłam nigdy. Szkolili mnie na Parafianowiczu... Polecam śledzić wydania specjalne burdy. Znalazłam ostatnio ze stycznia 1996 "szycie dla początkujacych" i "szycie krok po kroku" też spoko:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Z zakupami chyba bede musiała sie wstrzymać. Twoje uwagi i informacje sa bardzo pomocne Dzieki wielkie.
Z ostatnich moich przygód krawieckich to udało mi sie namówic dobrą doswiadczona krawcową na udzieleni mi lekcji.
Zobaczymy co ze mnie wyrosnie :) Tremę mam ogromną.
Pozdrawiam

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.